Problemi sa mts TV-om kod korisnika
Crkao mi je već 4 daljinski za iptv, stvarno su ga napravili odlično.

Još mi uvek uvale neki korišćeni . Juče opet odem da zamenim neki lik tamo kaže nema više ovih crnih što se kvare nego da mi daju drugi stb.

Kaže kontaktiraće me , evo danas opet dolazi iz telekoma i daje mi novi daljinac, nisu mi menjali stb. Nadam se da će potrajati duže od 3 meseca koliki mi je rekord.
Reply
(26. Dec 2013, 12:55)gicko Wrote: uzmi easycap karticu i kaci cincevima za komp i bice ti sllika mleko i bez smetnji tako moj prijatelj gleda d3 a cak i snima sa 2.0 easy cap ne prepoznaje zastitu

Може ли неко детаљније појашњење о чему тачно говориш?
Reply
Pogledaj ovde Smile
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
(28. Dec 2013, 17:35)tolero Wrote: Crkao mi je već 4 daljinski za iptv, stvarno su ga napravili odlično.

Još mi uvek uvale neki korišćeni . Juče opet odem da zamenim neki lik tamo kaže nema više ovih crnih što se kvare nego da mi daju drugi stb.

Kaže kontaktiraće me , evo danas opet dolazi iz telekoma i daje mi novi daljinac, nisu mi menjali stb. Nadam se da će potrajati duže od 3 meseca koliki mi je rekord.
Sta ti radis sa daljinskim imam 2 godine jedan daljinski samo mu promenim bateriju Mr Green
Reply
Koji upravljač imaš, crni ili beli. Meni crkavao prvo ceo daljinski, pa jedinica, pa opet ceo. Onaj mi u telekomu kaže da ne znaju šta da rade više imaju mnogo reklamacija.
Reply
imam dva daljinca i oba rade esktra, jedan evo već godinu i po dana a drugi sam uzeo pre par meseci
Reply
Ja imam problem sa praćenjem HD kanala iz HBO Premium ponude i sa kanalima koji su skoro pridodati u HD ponudu. Nova HD i Arena Sport 5.
Kada gledam recimo HBO HD posle izvesnog vremena se desi da se slika ukoči na momenat pa ubrzo nastavi normalno, pa opet tako posle izvesnog vremena.
Zanimljivo da se ovo ne dešava na ostalim HD kanalima.
Bili su tehničari, kako kažu sve je ok, vršili su merenja, jedan je rekao da mi ne valja telefonska utičnica jer kad je cimnuo kabel zamrzla se potpuno slika, pa je onda spojio direktno bez utičnice i rekao mi da nabavim malo kvalitetniju telefonsku utičnicu i da bi sada navodno sve trebalo da bude OK. Blizu sam centrale, ADSL modem radi na 12 Mbs/1.
Ne koristim njihov internet, već skroz drugu opremu.
Nekoliko puta sam to prijavljivao, dolazili su ali ne vredi.
Jednom sam prijavio agentu za teh podršku i posle toga se to sve primirilo tj išlo normalno desetak dana tako da nisu ni dolazili tehničari, međutim ponovo se sve vratilo na staro. Zanimljivo da taj problem postoji na samo tim HD kanalima.
Listao sam ovu temu,ali nisam pronašao nešto o ovome.
Interesuje me da li je neko od vas imao slične probleme i kako ih je (i ako ih je uopšte) rešio.
[Image: mini_150930014727522968.jpg]
Reply
I ja imam isti problem na istim kanalima, tehničeri iz Telekoma već mesec dana pokušavaju da reše problem, ali bezuspešno (iste primedbe za utičnicu, menjali port u centrali, menjali kablove u stanu, menjali resiver...i ništa). Možda je problem u tome, ne znam kako, ni zašto, što nemamo njihov internet, jer moji problemi su krenuli onog trenutka kada sam odjevio internet.
Dok sam imao njihov internet sve je radilo besprekorno.
Reply
Ja nisam od početka imao njihov internet, ali sam HD uslugu aktivirao pre nešto više od mesec dana.
I samo mi se isprva na HBO Premium HD kanalima javljale smetnje, a sada i sa ovim odnedavno pridodatim(Nova HD, Arena Sport 5 HD).
Zaista me iznenađuje da ako već postoje smetnje to se ne javlja na ostalim HD kanalima.
Ja imam neki utisak (doduše potpuno laički razmišljam) da taj protok od 12 Mb/s nije dovoljan za te HD kanale.
Reply
Danas se navršilo tačno 20 dana od kako sam prvi put prijavio smetnje na pojedinim HD kanalima.
Mislim da je sramotno da se taj problem ne može rešiti.
Naprosto, već bi morali da mi kažu da li ja tu uslugu mogu da dobijem u potpunosti ili ne mogu i da mi obrazlože zašto.
Svakodnevno sam u razgovorima sa njihovim operaterima ili tehničarima.
Za nedelju pre podne mi se najavio njihov tehničar da će da dođe da zameni opremu (modem i STB).
Čisto sumnjam da je to problem.
Ne razumem kako može biti problem sa STB ili modemom, ako na primer bez problema gledam u HD sve 4 Arene, a samo na AS 5 imam kočenja slike i pikselizaciju.
Svi HD kanali u okviru HBO Premium imaju iste probleme, kao i Nova HD.
Kada sam u razgovoru sa operaterom napomenuo, obzirom da je danas poslednji dan u mesecu, da ja ne želim da platim uslugu koju ne mogu da koristim u potpunosti,
on se sa tim složio i rekao da reklamaciju mogu da odnesem zajedno sa računom u najbližu Telekomovu poslovnicu koja se od mene nalazi 35 km.
Pa, to je sramota. Znači ja da bih reklamirao uslugu moram da pređem cca 70 km i da potrošim soma dinara da bih tamo nekoj brkatoj službenici reklamirao račun.
U doba interneta, mogućnosti plaćanja komunalnih i drugih računa putem interneta (što ja i radim iz više korisnih razloga. ne gubljenje vremena po poštama i izbegavanje plaćanja poštarine ili kako li se to već zove), ja moram lično da se pojavim licem u lice sa Telekomovom šalterušom, iako oni već imaju sve zabeležene moje prigovore i otvorene naloge tj. dokaz da problem nije rešen.
Sva sreća da su svi veoma ljubazni i tehničari koji su dolazili kod mene na gajbu i agenti kojima sam već dosadio onoliko, inače bih već odavno ih izvređao na pasja kola.... što nije nemoguće da se neće i desiti jer mi je strpljenje otišlo dođavola.
Znam da time ne bih ništa rešio, ali bih barem na trenutak sebi olakšao taj problem, koji nije nažalost najveći i najbitniji u mom životu.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)