Kako povezati Digi s TV karticom?
Pozdrav!Imam TV karticu Pinnacle 110i,posto od skoro imam IPTV,a od Digija mi je ostao risiver i antena na krovu(Digi jos uvek nije otkazan) zanimalo me je da ga direktno prikljucim na TV karticu,znaci ne na TV i na karticu,nego samo na karticu,e zanima me da li treba povezati risiver i karticu,ili koaksijalni kabl od antene direktno zakaciti na kompjuter ?
Reply
Naravno da ne možeš kabl iz antene gurnuti u TV karticu iz najmanje dva razloga:

1) nije u pitanju DVB-S (satelitska) kartica, već kartica za analognu TV
2) signal Digija je skremblovan i za njegovo dekodiranje je potreban satelitski prijemnik (risiver)

Dakle, ostaje ti da proučiš priključke na TV kartici i prijemniku i razmotriš mogućnosti podešavanja nekim Scart/cinch/S-video kablovima uz eventualne adaptere ili eventualno koaksijalcem (ako risiver ima modulator).
Reply
Imam ovakav risiver [Image: Digi-sat-risiver_slika_O_2567967.jpg],a tv kartica ima s video ulaz,posto imam ovakav kabl [Image: scart_rca.jpg],da li bih mogao da ih tako povezem,plus adapter [Image: SVHS%20plug%20to%20composite%20RCA%20soc...dapter.jpg] i cinch/phono audio adapter ?Da opet ponovim zeleo bih samo na TV karticu,ne na tv i na karticu.
Reply
Da, trebalo bi da može tako.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)