Prijem usled propagacija
Naravno da jeste moguce, solidnio je otvoreno ali moze se desiti da na nekom vecem prostoru ide zato sto ima dobar geografski polozaj "nema prepreka", znaci prolazi recimo 15 stepeni i bas je to ta teritorija e sad neznam kako ide u Indjiji ili Pancevu. Sudeci po logici da ide u S. Mitrovici trebalo bi i tamo ali verovatno nece. Neznam sa koliko rade kod mene ima neke muzike na 107.7 jako slab signal ni trudio se nisam da slusam a sunce ne prolazi ima prepreka od Arandjelovca ogromih prema Kragujevcu, da ne racunam mene imam i lokalne nema goreg mesta od mog. Pozdrav
Reply
I kod mene nije sjajno, stavio sam kruznu antenu na krov i pricvrstio je pa tako nemogu svaki cas da je okrecem da malo bolje uhvatim neke stanice. Kao sto sam i pisao kod mene su ceste propagacije i to cesce leti kad se sprema neko nevreme recimo onda se pojavi dosta stanica, a u zadnje vreme cesto mi se pojavljuje radio Vukovar na 107,2 nekad bolje a nekad slabije, verovatno da su pojacali predajnik u Belju.
 TV VOX 32DIS470B

Antena. Loga 2

DVB T2 Predajnici: Ovčar, Rudnik i Kopaonik        
Reply
Hehe ma ce napravimo antene nije problem.Pozdrav
Reply
Quote:verovatno da su pojacali predajnik u Belju.

u Borincima
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Moguce da je u Srbiji krenuo neki radio na FQ bliskoj 107,2 pa su ga pogazili. Hoce oni to, nije im prvi put.
Reply
Bilo je danas Arapa i Spanaca i Portugalaca.Jedan sam identifikovao ostalo nem pojma pa nisam ni okacio...

Reply
Evo malo mog telefona u akciji Alcatel OT-800 , najzanimljivija mi je zadnja stanica Ruskog govornog podruvija ili slicnog jedina nema RDS...

Reply
Ovo poslednje je Radio Damask (Sirija) na ruskom, na nekoliko mesta se pominju Damask, Sirija i arapska imena.
Reply
Jutros lepe propagacije od strane Hrvata tj hrvatski nacionalni radio 2 na 96,1 sa slabijim prijemom i radio Osijek na 105,3 i radio Vukovar na 107,2 sa odlicnim prijemom signala. Propagacije su trajale neka dva sata sa dobrim prijemom signala konstantno imao sam utisak kao da im je predajnik lociran u blizini.
 TV VOX 32DIS470B

Antena. Loga 2

DVB T2 Predajnici: Ovčar, Rudnik i Kopaonik        
Reply
Miki to mozes i za stalno da imas sa nekom horizontalno polarisanom antenom od 6 el. , meni je to dosadilo da imam te nacionalne horizontalne pa sam antenu okrenuo vertikalno doduse i 4 m nize Sad ali mnogo je vise privatnih stanica iz zemlje. Imao sam uvek HRT 88.3Mhz slabije je isao 96.1 tj. Hrt 2 bilo je i Osjeka. Belje je uglavnom mnogo fedingovalo tokom dana dok uvece je bilo bolje, a da i Radio Federacije na 97Mhz sada vertikalno tih signala nema ni ic Smile dobro i nize je antena.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)