Prijem usled propagacija
Ova tema je namenjena beleženju (nestalnog) prijema dalekih stanica usled propagacija signala.
Reply
Danas je bio bas lep splet propagacija koje sam uocio kad sam nakon posla privatno vozio diljem Donjeg Srema, a sve na 10-15 km zapadno od urbanih beogradskih blokova.
Vec standardan set signala sa Belja, Borinaca i Psunja - Radio Osijek na 102,8 i 105,3, Radio Vukovar na 107,1, Radio Slavonija na 88,6, HR1 na 88,3 koji bez problema gazi Bg1 sa Zvezdare na 15-20km od predajnika, HR2 na 99,7, HR1 na 97,35 (gusenje sa Roadstarom).
Bec standardan dolazak signala Novog radija iz Djakova na 99,5 ovaj put je za mene premijerno bio pojacan jos jednim signalom iz istog grada, na 100,2 se sasvim solidno cuo Radio Djakovo (iako je bilo dosta suma).
Na 89,3 sam sasvim OK uspeo da cujem Radio Federacije BiH sa Vlasica, a posebni highlight dana je signal Radija Republike Srpske na 92,8 sto bi trebalo da bude signal sa Kozare koji jeste jak ali i daljina je velika.
Na oko 105,5 sam uhvatio odlicno signal neke madjarske radio stanice. Verovatno je u pitanju komercijalna radio stanica. Nisam imao RDS identifikaciju, a moje "poznavanje" madjarskog mi je omogucilo da razaznam da se u nazivu radija nalazi FM, dakle naziv pa odmah i FM u nazivu.
Da sam imao malo vise vremena mozda bi se na mom autoradiju jos stosta iskopalo danas. Sve se ovo desavalo nakon 16H, a pre potpunog zalaska sunca.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Taj 105,5 je nekadasnji Danubius, sada Class FM. Hrvati inace rade sa vecim snagama prema Srbiji, sto zbog onemogucavanja da se nase stanice slusaju u HR, sto zbog HR interesa da pokriju teritoriju Vojvodine i hrvatsku manjinu u njoj.
Reply
Da, da, jeste Class FM.
Odakle je signal?

Hrvatski signali u Slavoniji su dosta jaki. Video sam da npr. Radio Slavonija na 88,6 radi sa 5kW predajnikom, a Belje se ionako cuje konstantno ne samo u Vojvodini vec i juznije od Save i u Beogradu.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Pečuj, 50KW ERP. Visina oko 600m n.v.
Reply
88.6 Slavonija emituje sa brda Košarevac severno od Slavonskog Broda.
Reply
Prosle godine na starom radiju,nije digitalan... uhvatio sam Radio Raka Esinger... Nalazim se u selu izmedju Sombora i Subotice.
TV prijem :
IPTV mt:s osnovni paket 
DVBT LG TV 32LG5000 (Loga 3, predajnik Belje, Republika Hrvatska)
DVBT2 Falcom T2400  (Mrežasta antena, pojačivač Philips 49R, predajnik Sombor)

Mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici, Vojvodina, Srbija
Reply
Veruj nije cudo kladim se da imas antenu i i neki solidan tjuner hvatao bi ga stalno, jak je brate...
Reply
Pa da...al ovo je bas radio koji nema bas neki jak tjuner pa me i zacudilo...
TV prijem :
IPTV mt:s osnovni paket 
DVBT LG TV 32LG5000 (Loga 3, predajnik Belje, Republika Hrvatska)
DVBT2 Falcom T2400  (Mrežasta antena, pojačivač Philips 49R, predajnik Sombor)

Mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici, Vojvodina, Srbija
Reply
Neznam sta je u pitanju ali ti stari sa skalom obicno su nesto bolje gradjeni od ovih danas digitalih, no dobro cinjenica da nije uobicajeno da se on primi, he secam se jednog tako ekstra povoljnog dana kada sam imao neverovatan pijem sa fruske gore i dosta tih pirata ali naleti , sad jos malo pocinju propagacije, cesto u letnjem periodu imam muke jer nemoze da se zivi od njih, cesto pokriju neku malo dalju koju slusam i tako traje traje.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)