Diskusija o kvalitetu domaćih radio stanica, da probamo ponovo?
Hehe to je tacno da ni legalne ne mozemo izdrzavat Mr Green
Reply
srpske piratske stanice nisu radio. to je servis za uzimanje/kradju novca od lakovernih.
potpuno je laicki posmatrati ovdasnje pirate kao radio.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
(19. Sep 2012, 22:34)Losos sumnje Wrote: Kad i Srbija bude imala ODLIČNE radio stanice koje su piratske, ni ovde neće biti potrebe da nas to zanima. Nažalost, to se neće skoro desiti, a pirati degradiraju etar kako niskim kvalitetom emitovanog programa, tako i sa finansijskog aspekta. Uz to, mi nismo tržište koje može da izdržava ni legalne emitere :D

a sta ako bi se pojavio pirat koji bi bio po sadrzaju bolji od bilo cega trenutno u etru (sto ne bi bilo uopste nemoguce:D)
Reply
(19. Sep 2012, 23:01)Predrag Wrote: srpske piratske stanice nisu radio.

Ja neke pirate više cenim radiom nego neke nacionalne kuće Smile
Žao mi što nisam snimio,juče naša regionalna radio stanica Radio Sombor na 97,5 oko 10 sati uveče emituje preskakanje cd-a Thumb down
Bukvalno se vrti sekund pesme minutama Facepalm
I to treba da ima dozvolu??? Živeli pirati Đavo
TV prijem :
IPTV mt:s osnovni paket 
DVBT LG TV 32LG5000 (Loga 3, predajnik Belje, Republika Hrvatska)
DVBT2 Falcom T2400  (Mrežasta antena, pojačivač Philips 49R, predajnik Sombor)

Mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici, Vojvodina, Srbija
Reply
Radio Guess FM ne krade ni od koga osim od RRA, ali pretpostavljam da je RRA to zasluzila.

Kid13, ako bi se pojavio takav radio, jednostavno, svi bi ga slusali. Smile Pa rece Losos, u Londonu 80-ih su sve dobre stanice bile pirati.
Reply
Quote:Radio Guess FM ne krade ni od koga osim od RRA, ali pretpostavljam da je RRA to zasluzila.

Radio Guess krade direktno i posredno. Direktno na nacin da ne placa nista za emitovanje pesama koje su autori zastitili sto je gotovo 100% svih emitovanih pesama na tom radiju, ne placa porez na ostvarenu dobit i sl. Posredno, Guess ili bilo ko, krade od svih legalnih emitera koji placaju niz dadzbina za frekvencije, poreze i sl.
Da li je RRA to zasluzila ili nije nema nikakve veze sa cinjenicom da je neko nelegalan i da time krsi niz zakona kriminalizujuci svoj rad.

Quote:Kid13, ako bi se pojavio takav radio, jednostavno, svi bi ga slusali. Smile Pa rece Losos, u Londonu 80-ih su sve dobre stanice bile pirati.

Nigde to Losos nije napisao, malo si pobrkao.
Piratski radio u UK u 80-im ima nekih specificnosti (zanrovska orijentacija), ali to je evolutivni skok koji je, doduse, ponekad uslovljen lokacijama odakle su se te stanice emitovale. Citava istorija UK piratskog radija je celina iz koje je tesko izvlaciti neku dekadu.
Srbija sa takvim stvarima nema nikakve veze niti je analogija moguca.

Piratski radio u Srbiji nema ni priblizno tradiciju koji ima radio u UK, a u doba interneta, nema ni osnovnih razloga da je stvori.
Otuda u srpskom etru samo grupa ljudi koji svojim sitnim kriminalinim radnjama varaju ljude (od laznih kvizova do paprenih sms-ova) i time sebi obezbedjuju materijalnu dobit.

Quote:a sta ako bi se pojavio pirat koji bi bio po sadrzaju bolji od bilo cega trenutno u etru (sto ne bi bilo uopste nemoguce:D)

Zivis u jeftinoj iluziji.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Mene stvarno ne zanima da li Guess krade ili ne, ali Guess je najpametniji. On i mnoge druge piratske stanice otkrile su da je dovoljno dati malo mita da bi mogao da zivis bez problema. Zasto najpametniji, pa zato sto mi zivimo u drzavi u kojoj se student posle zavrsenog fakulteta zapita: ,,Isplati li se krasti?'' Tako da mene ne zanima sta radi Guess FM, da li krade, da li ne, to je posao za RRA, a mene zanima samo da imam sta da slusam. Toliko.
Reply
ma niko tebi ne brani cinjenicu da slusas piratsku stanicu, ali ti je odbrana njih da "oni nista ne kradu" pogresna.
slusaj sta god ti dusa hoce, koga briga ako nikom time neces nauditi.
ali to sto ti slusas ne menja cinjenicno stanje da je neko pirat i da krade narocito sto je to osnovni cilj skoro svih radijskih pirata u srbiji - zarada na ustrb svega.
Reply
Dobro, hajde, priznajem, kradu :D
Reply
ma ne moras ni da priznajes Smile
slusaj sta ti se god dopada, ali to ne menja cinjenice o piratima.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)