Gledanost sportskih kanala i prenosa: Arena sport 1 deli 5. i 6. mesto sa SOS-om
Dva ekskluzivna prenosa Evrolige u kojima ucestvuju domaci klubovi,po meni, je garancija za visoku gledanost. Mozda sam bio malo pretenciozan sa tim najgledaniji kablovski kanal, ali sigurno ce SK danas imati znacajno vecu gledanost nego obicno
Reply
Ja sam govorio u poredjenju sa septembrom da ce SK ,zbog prenosa EL, imati znacajno vecu gledanost.

Vrlo je moguce da ce, nakon preuzimanja SBB-a od strane KKR-a, rasti udeo u gledanosti kanala koji su pod kontrolom SBB-a (Ultra,SK i sl.) u istrazivanjima koje radi AGB Nielsen, zbog sukoba interesa.
Reply
Mogao si da staviš link. To što ti znaš da je u KKR-ovom portfoliju i Nielsen ne znači da svi drugi znaju.

http://www.kkr.com/partners/portfolio-partners
Reply
Mislim da je link vec postavljen u temi o prodaji SBB-a.
Inace Nielsen je vlasnik 76% AGB Nielsena dok je 24% u vlasnistvu Srdjana Bogosavljevica( bivsi (mozda i sadasnji) direktor Strategic marketinga)
Izvor APR http://pretraga2.apr.gov.rs/EnterprisePu...A6FE6F3BA2
Reply
Нисам ни мислио да ће подићи гледаност у процентима, а не промилима. Већ само због чега гарантује да ће бити најгледанији.
На крају се своди да кладионице кукају за спортским каналима.
Reply
Ne bih se slozio da kladionice ispastaju zbog sukoba SBB-Telekom(SK-Arena). Na primer, tokom utakmica lige sampiona utorkom(koje ne prenosi RTS) kladionice su prepune,tako da mislim da su oni cak jedni od retkih koji su na dobitku zbog "rata" operatera(za razliku od nas korisnika)
Reply
Evo udela sportskih kanala u celoj populaciji i udela u onoj populaciji koja stvarno gleda te kanale na osnovu AGB-ovih podataka za 2012, videti ovde i ovde:

[Image: os94kS2.png]
Reply
Dobro , moguće je da se nešto i promenilo za godinu dana ?

Mislim da je arena sport imala kako da se izrazim sporo prihvatanje kod publike. Cenim da su im rezultati za 2013 godinu bolji za arena sport 1 kanal.

No dok to ne vidimo , možemo nagađati . Oni su jsl,aba ligu i ligu šampiona već učvrstili i većina zna šta može da očekuje i pogleda kod njih .

Mene zaprepašćuje ovolika gledanost tenisa . Toliko su "zavoleli" prosto neverovatno.
Reply
Naravno da je moguće. Međutim, malo je verovatno da je došlo do drastičnih promena ako se sadržaji koji se emituju na tim kanalima nisu bitno promenili.
Reply
SK 1 ima veci udeo od 4 Arene zajedno :D
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)