Nepismenost u medijima
Jeste.
Reply
Kanal koji bi trebalo da bude ekskluzivni adut MTS-a kada su u pitanju filmovi i serije vrvi od nepismenih prevoda, doduše ništa čudno s obzirom na to da je u pitanju zajednički poduhvat Telekoma i Pinka. Verovatno je i tu sve skupljano s interneta.

[Image: 0Lnb9ip.jpg]

Dve greške u jednoj rečenici, u amfetaminima nedostaje m, a u diureticima ima j viška.

[Image: diGhiVE.jpg]

Noel Kauard postade Nil Haurd iako glumica savršeno razgovetno izgovara njegovo ime.
https://sh.wikipedia.org/wiki/No%C3%ABl_Coward
Reply
Ovo je klasičan primer teksta provučenog kroz Gugl i tek toliko sređenog da zaliči na srpski jezik:

(Blic) Devojčica se KRVAVA I UPLAKANA spustila sa tobogana. Kada je mama videla zbog čega VRISNULA JE
[Image: sAEOOU4.png]

Odavno je postao viralan: girl comes out of tunnel slide in tears mom sick when she looks inside, a original bi trebao da je od Mirrora: Toddler left covered in blood after cutting her leg on glass 'deliberately' left on play park slide.
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
[Image: VS64Nwl.jpg]
Reply
Nije jedini slučaj, isto valjda iz današnje emisije:

Reply
Voditeljka novog kviza "Totalni obrt" na Top TV-u:

"Ja mislim da trebaš da se zahvališ..."
"Slobodane, dobro slušaj je l' ćeš možda preuzeti novac ako Tijana nešto ne bude znala."
"Ja mislim da je Slobodan čak nosioc ove nagrade, ako se ne varam."

Realizatori tog kviza pak misle da je interpunkcija (zarezi, upitnici, tri tačke...) neobavezna, da pitanje može glasiti "pesnik vodio je pozorište", da se nazivi umetničkih dela mogu pisati sa svim velikim početnim slovima, da se meseci u godini pišu velikim slovom, da se tekst može pisati ošišanom latinicom te da se velika slova mogu proizvoljno koristiti usred rečenice.

[Image: RE3BjWL.jpg]

[Image: y1g8cih.jpg]

[Image: aFohDrd.jpg]

[Image: 7xmNR6r.jpg]

[Image: rBg48NF.jpg]

[Image: aamhyJG.jpg]

[Image: gcU5owg.jpg]

[Image: sSCDLWm.jpg]

[Image: ljOUNVf.jpg]

[Image: cTY3HAC.jpg]
Reply
Gledao sam kviz, stvarno je amaterski odrađen, očekivao sam nešto slično kvizu "Najslabija karika" i baš se razočarao!
Reply
Ko je voditeljka tog kviza?
Reply
Glumica Milena Vasić, "Dama bez blama".
Reply
Hvala. To je ona sto je bila na "svecano otvaranje" nekadasnje "Nove.rs" Televizije?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 3 Guest(s)