Invest Inženjering
Znači, Arena 1 ipak ostaje?
Reply
Sudeći po obaveštenju da, ali videćemo u narednih par dana.
Reply
Onda je izbacivanje Arena 2, 3 i 4 veoma zanimljivo, jer ne vidim zašto tvoja kablovska ne bi prebacila krajnju cenu na korisnike tog dodatnog paketa, pa ko hoće nek' uzme.

Stoga je vrlo moguće je da Arena insistira na nepromenjenoj ceni paketa, ali da sad traži garancije da će ga određeni broj korisnika uzeti* (HBO style) ili makar znatno veći udeo u prihodima od njega, pa se operateru ne isplati da ga drži u ponudi, jer na njemu ništa ne zarađuje ili čak ima gubitke.

* videli smo ovde da veoma mali broj korisnika uzima Arene 2, 3, 4 kao dodatni paket koji se posebno plaća
Reply
Biće da je to. Da je nedovoljan broj korisnika uzimao Arena paket. A verovatno je za HBO paket interesovanje nešto veće, jer se taj paket i dalje nalazi u ponudi (najverovatnije ću uzeti njega umesto Arene). Nevezano za to, verujem da nisu toliko drski kao ovi iz Arene, bez obzira što i oni kako kažeš traže garancije da određen broj korisnika (u najgorem slučaju donja postavljena granica) uzme HBO paket, koji doduše sadrži samo 2 kanala. Za Arenu u telefonskom razgovoru, radnica je rekla da su im postavili nemoguće uslove (kaže 10 puta skuplje... verovatno je mislila figurativno, ali svakako neprihvatljivo skupo), i da jednostavno nisu u mogućnosti da ih prihvate, usput ih nazvavši nekorektnim.
Reply
(02. Feb 2013, 15:00)Kanidja Wrote: A verovatno je za HBO paket interesovanje nešto veće, jer se taj paket i dalje nalazi u ponudi (najverovatnije ću uzeti njega umesto Arene). Nevezano za to, verujem da nisu toliko drski kao ovi iz Arene, bez obzira što i oni kako kažeš traže garancije da određen broj korisnika (u najgorem slučaju donja postavljena granica) uzme HBO paket, koji doduše sadrži samo 2 kanala.

Ili je interesovanje veće, ili se HBO postavlja razumnije od ovih iz Arene.

Šta god da je od toga, rezultat je isti - HBO je i dalje u ponudi, a Arene nisu.

Videćemo hoće li biti još sličnih slučajeva kako manjim operaterima budu isticali ugovori s Arenama.
Reply
I definitivno izbacili Arena paket, ali je Arena 1 ostala.
Umesto toga sam uzeo HBO paket.
Reply
Hvala na potvrdi.
Reply
Danas ubacili 4 nova kanala u digitalnu ponudu - Pink Family, Pink Music, Pink Kids i veliko iznenađenje za mene, a čini mi se i ekskluziva što se tiče svih operatera u Srbiji, HRT 3. Smile Takođe, Arenu 1 su prebacili i u digitalnu ponudu, i to srećom preko celog ekrana. Na analognoj je i dalje letterbox. E sad, za te Pinkove kanale me baš i nije mnogo briga, ali se sećam kad su počinjali sa dodavanjem dodatnih paketa, i tadašnji Arena Sport paket i HBO i X-Club paket mogli su se u kompletu gledati besplatno nekih mesec dana. Moguće da će tako biti i sa ta 3 Pinkova, mada ko bi bio toliko lud da za to posebno plaća. Čini mi se da je ipak realnija opcija da će ostati u osnovnoj ponudi. Takođe, još nešto isprobavaju, pa nije isključeno da spisak novih kanala za ovaj period ne bude konačan.

Samo dve napomenje: VH1, nema ga već 10-ak dana... a onaj Russia Today je zapravo RT Doc i sve vreme je tako. Nisam nešto ni obraćao pažnju, jer slabo gledam taj kanal.

Uskoro ću osvežiti spisak kanala i dodatnih paketa iz prvog posta, pošto je u međuvremenu bilo dosta promena.
Reply
(05. Feb 2013, 18:53)Kanidja Wrote: Moguće da će tako biti i sa ta 3 Pinkova

Oni su svugde u osnovnoj ponudi.
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Dodali i Deltu, tako da su sada tu svi novosadski kanali, njih 8. Šteta što je polovina nih bez veze, računajući i ovaj novi.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)