Invest Inženjering
(21. Aug 2012, 13:02)Kanidja Wrote: Pretpostavljam da vi na IPTV-u imate BiH kanale BHT i FTV, kao i crnogorski Atlas... ili to beše ima SBB?

Imamo ali malo drugacije, od BiH kanala imamo OBN, RTRS, BN, ATV Banja Luka, od hrvatskih samo HRT1, a od crnogorskih RTCG i Atlas. Da napomenem da se RTRS i OBN redovno "zamracuju" tj kodiraju kad idu neki komercijalni sadrzaji (ne uvek), a narocito kad su strani sportski prenosi, zbog navodno "autorskih prava". Hmmm
Reply
(21. Aug 2012, 13:11)stajkowski Wrote: Kablovska ti je ekstra i to još sve za 6 eura, ekstra. Thumb up

Ma ne, toliko je samo osnovni analogni paket, bez ijednog digitalnog kanala... a ja imam kombinaciju analogne i digitalne televizije + paket po izboru (izabrao sam Arena Sport paket) i internet od 6mb/s, i sve me to izađe 2500 dinara mesečno. Smile

Quote:Midi paket - 6mb/s + osnovni analogni + digitalni + paket po izboru = 2500 din.
Reply
Šta bih ja dao za tvoju analognu ponudu. Wow
Reply
Ovih dana su u digitalnu ponudu ubacili 3 novosadska kanala. To su Panonija (ranije bila u analognoj ponudi, pa je izbacili), Kanal 9 i Novosadska TV (bivši Apolo)... vidim da nešto eksperimentišu i sa Deltom (još jedan novosadski), pa možda i nju ubace. Takođe, vratili su Sport 1 u analognu ponudu... jedno vreme ga nije bilo.

Inače, očekujem da će negde pred novu godinu ubaciti kvalitetnije kanale, jer obično u to vreme i budu značajne promene... Nadam se da bi to mogli biti bar neki od ovih - Sport Klub Prime, FOX, Sci-Fi, VH1 Classic, Viasat Nature... eventualno neki Discovery (Civilisation, Science, ID)...
Reply
Nemaš više Civilisation kod nas sad je Discovery World Smile Dobra baš kablovska, sviđa mi se što nemate neke glupe i nepotrebne kanale. Ovo mi je vrh što nemate gomilu kanala sa vestima. Telekom ima te BBC World News, te CNN, te Euronews, te neke ruske kanale sa vestima glupost do gluposti.
Što se tiče hrvatskih kanala, mislim da su Hrvati zatražili od naših operatera da izbace Novu, RTL, Domu, kod vas pošto predpostavljam da možete i običnom antenom da ih hvatate ostali su u ponudi.
Reply
Aha... Smile A reci mi, ti CBS-ovi kanali, oni će uskoro da zamene Zone Reality i Zone Romantica? Ni te kanale još nemam. Hmm, nisam siguran da se sada mogu uhvatiti običnom antenom... Ne znam za to da su tražili da izbace pomenute kanale... zašto bi to uopšte radili, valjda im je cilj da imaju što više gledalaca u regionu. Pošto sve njih imamo i u digitalnoj ponudi, mislim da je sve regularno. Ima glupih i nepotrebnih kanala, ali tek oko 10% od ukupnog broja, što je ok.

Evo jednog teksta o ovoj kompaniji, doduše od pre skoro 3 meseca.

Quote:Zajednički do novih korisnika - Novosadski "Invest-Inženjering" traži partnera za nastavak izgradnje mreže kablovske televizije i Interneta

[Image: optickikabl060912.jpg]

Kompanija "Invest-Inženjering", koja je do sada u izgradnju mreže kablovske televizije i Interneta uložila više od 3 mil EUR, namerava da pronađe strateškog partnera i tako nastavi širenje poslovanja. Svoj projekat predstavili su i Privrednoj komori Srbije, povodom organizovanja Velike investicione konferencije koja će biti održana u Moskvi krajem septembra.

Novosadska firma je sa uvođenjem kablovske i Interneta počela još 2007. godine, i danas na području bačkopalanačke opštine ima oko 7.000 korisnika (5.500 televizije i 1.500 Interneta). Kako kažu, u završnoj fazi su radovi u Kamenjaru na obodu Novog Sada (potencijalnih 200 korisnika), a u toku je i izgradnja poslovnog objekta i mreže u Čelarevu (još 2.200 mogućih korisnika).

- U širem gradskom području Bačke Palanke urađena je kompletna mreža, sa potencijalnih 10.000 korisnika, a imamo i međunarodnu konekciju za Internet preko hrvatske granice na Iloku. Uradili smo i optički vod od Bačke Palanke do Novog Sada – objašnjavaju u "Invest-Inženjeringu" za "eKapiju".

Ovo uspešno preuzeće, sa godišnjim obrtom od oko 2 mil EUR, do sada je stalno beležilo rast poslovanja. Veruju da će tako i nastaviti, pre svega zahvaljujući kvalitetu signala koji obezbeđuju, povoljnim cenama pretplate, ali i brzom otklanjanju smetnji, što korisnici posebno cene.

[Image: investinzenjering060912.jpg]

- Za dalje investicije u mesnim zajednicama u okolini Bačke Palanke i u drugim mestima koja su obuhvaćena strateškim planom izgradnje, nedostaju nam sredstva kako bismo što pre osvojili što veći deo tržišta na kome još nema drugih kablovskih operatora, kao i mesta gde smo konkurentni – kažu naši sagovornici.

Kako objašnjavaju, od strateškog partnera očekuju zajedničko ulaganje u dalje širenje i izgradnju mreže, a potencijalnim saradnicima nude mogućnost učestvovanja u vlasništvu i dobiti. Mreža koju su do sada izgradili, vele, urađena je po poslednjim standardima i poseduje sve potrebne dozvole, a kvalitet je njihova najbolja preporuka.

- Naša firma uradila je kompletno projektovanje i izgradnju, jer imamo stručan kadar i sve potrebne licence. Održavanje mreže je takođe naš posao. Smatramo da predlog za ulaganje, može biti ulaznica na ovo tržište za ozbiljnog investitora iz oblasti kablovske tv i Interneta – zaključuju naši sagovornici.

"Invest-Inženjering" je u stopostotnom privatnom vlasništvu. U 2011. ostvarili su poslovnu dobit od oko 14,6 miliona dinara, a imaju oko 50 zaposlenih.

Tradicija duga tri decenije

Njihova istorija počinje još 1982, kada je osnovana SZR "Jokić Milenko", koja je poslovala samostalno i kao kooperant zanatske zadruge "Unija". Posle detaljne rekonstrukcije preduzeća, i dovođenja tima stručnjaka, firma se 1991. registrovala kao "Invest-Inženjering doo". U sledećih nekoliko godina, "Invest-Inženjering" specijalizovao se za izvođenje radova u oblasti projektovanja, izgradnje, rekonstrukcije i popravke TT mreža i spoljnih puteva, mašinsko-montažne radove na gasovodima, toplovodima, vodovodima i kanalizaciji, i građevinarstvo.

[Image: telekomunikacije060912.jpg]

Preduzeće poseduje Licencu o ispunjavanju uslova za izradu projekata iz oblasti telekomunikacija kao i Licencu o ispunjavanju uslova za građenje objekata odnosno izvođenje radova na telekomunikacionim instalacijama. Uveden je sistem kvaliteta iz ISO 9000 familije standarda.

Angažovani su i na poslovima iz oblasti postavljanja i adaptacije javne rasvete (zgrada, dečjih igrališta, parkinga itd). Bave se i svetlosnom signalizacijom i video nadzorom, isporukom i odražavanjem semaforske opreme...

Kako naglašavaju, posebno se angažuju i na unapređenju usluga koje pružaju u oblasti izgradnje gasne mreže, imajući u vidu činjenicu da je u Evropi sve veće korišćenje tog energenta kako u privredi kako i u domaćinstvima.

- Planiranjem izgradnje "Južnog toka" koji je strateški interes članica Evropske unije otvara se jedno novo poglavlje u ovom segmentu, a istovremeno i nove perspektive razvoja. Ovakav razvoj događaja podstakao je naš menadžment da značajnije investira u ovu oblast i istovremeno ostvari napredak u tehnologiji i kvalitetu pruženih usluga.

Preduzeće poseduje i pilanu u Banaštoru kod Beočina, gde raspolaže ukupnim posedom od 6.500 m2 zemljišta.

M.S.

Izvor: eKapija
Reply
Da CBS-ovi kanali će uskoro (na početku decembra) da zamene Zone kanale. Pa ko zna možda vam i ubace i njih uskoro.
Reply
Obaveštenje sa Info kanala:

"Zbog nekorektnog poskupljenja kanala Arena 2, 3, 4 obaveštavamo korisnike da smo prinuđeni da prestanemo sa emitovanjem ova tri kanala. Sve dodatne informacije možete dobiti u prostorijama KDS-a ili na telefone 750 *** i 751 ***".
Reply
Ako su to telefoni operatera, onda nisi morao da ih skrembluješ Smile .
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Stavio sam samo po tri početna broja, mislim da nikome ne bi značili celi brojevi jer je to mali operater koji postoji samo u mom gradu. Ovo sam ionako postavio više zbog informacije, a telefoni su manje važni. Smile Ali evo, staviću. 750-981 i 751-043. Pozivni je 021.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)