Iskustva sa DVB-T2 prijemom
Mene interesuje koliko se poboljsao analogni signal sa Avale nakon sto si podigao antenu i dobio prijem digitalnog signala?
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Obzirom da se bliži EURO2012 a idiotski SBB nema nameru da pusti RTS HD vidim da ću i ja morati da nabavim štogod ovako!
Reply
Bravo majstore, samo nam nisi rekao, kako si ti lično zadovoljan slikom (od programa do programa)...

(13. May 2012, 12:16)ivan76 Wrote: Jedino je pitanje da li su za karakteristike koristili copy/paste sa nekog engleskog sajta ili stvarno ima DVB-T2.
Hmmm
a šta misliš, da su oni čim su primnjeni u €U postali normaliniLOL
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Sad tek vidim da sam promašio temu, modreatori mogu da premeste ovo u odgovarajuću temu.

Ovako, što se kvaliteta slike, imam IKOM digitalnu i to mogu da uporedim. Kanali su nešto bolji, ponajviše B92. Prva me je malo razočarala, viđao sam i kvalitetniju sliku, bar dok je bio link na satelitu na 12.5W. U svakom slučaju hrvati imaju kvalitetniju sliku na svojim kanalima. Što se prijema iz susedne hrvatske, ima signala na Muxu A, ali jako slabo negledljivo, verovatno uz pojačalo bi možda i radilo ili ne, ne mogu da sudim. Uzgred, zaboravih da napomenem, problem kod prijema hrvatskih kanala na ovom prijemniku je u tome što nisam mogao sva tri muxa skenirati odjednom, jer je u polje za region predajnika upisano "MUX A","MUX B" i "MUX D" ili to moj prijemnik pogrešno interpretira, što se vidi na ovoj slici:
[Image: i-6.jpg]

U to polje na našem predajniku je upisano "Srbija", što je pretpostavljam u kako treba urađeno za razliku od hrvata.

(13. May 2012, 15:56)Predrag Wrote: Mene interesuje koliko se poboljsao analogni signal sa Avale nakon sto si podigao antenu i dobio prijem digitalnog signala?

Signal se drastično pobošljšao. Problem je bio u tome što soliter kao reflektor potpuno blokira prijem sa Avale, jer je stan orijentisan na supronu stranu. Ja se nisam ni peo na krov, već sa terase samo zakačio antenu toliko da je provirela iznad solitera i signal je odmah bio više nego dovoljan.

Sačekaću neki događaj koji budu stvarno prenosili u HD-u. Iz studija upskalirani RTS jeste možda malo bolji, ili je to ipak samo sugestija Češ češ
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
(13. May 2012, 16:52)Aleksandar Wrote: U svakom slučaju hrvati imaju kvalitetniju sliku na svojim kanalima.

Ovde misliš na hrvatske kanale koje imaš na IKOM-u ili na njihov DVB-T?
Reply
Na njihov DVB-T generalno, upoređujući sa kvalitetom naših kanala. Studio B je takođe loš, primetne su smetnje karakteristične za analogni prenos. I da naravno, Happy još uvek ne radi Sad
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Testirao sam juče i danas Strong SRT 8500 i zadovoljan sam uglavnom. U Novom Sadu radi sa logom iz sobe bez otičke vidljivosti. Radi ok vec sa signalom 1-2%. Probao sam kompozitni video i HDMI.
Probao sam ga i u Zrenjaninu i to istočni deo, tako da je signal išao preko celog grada od Fruške Gore (62km). Antena oko 10m iznad zemlje okrenuta ka Čotu, mrežasta sa nekoliko polomljenih elemenata i signal oko 40-50%! Radi bez greške.
Išao sam još dalje, u Srpsku Crnju (tačno 100km do Čota). Antena oko 7m od zemlje u tavanu. Fali mu jos koji dB i radilo bi. Povremeno uhvati signal, ali nedovoljno da krene slika. Da je antena dobra i na krovu, to bi radilo.
Ako nekog interesuju još neki datalji, tu sam.
Reply
Da li taj Strong SRT8500 može da se kupi u Srbiji i da li pušta ton na RTS HD jer sam čitao da to može biti problem na većini SRB-a zbog audio formata koji koristi RTS HD.
Reply
Može. Ima ga u NS. Ne mogu sad da se setim naziva firme mada je neko ovde to pominjao. U Jevrejskoj ulici je u pasažu.
Pušta ton na RTS HD, ali još nisam naleteo na neki pravi HD materijal, samo na RTS 1 upscale. Ne znam da li će uvek biti isti kodek.
Reply
Ja bih ga samo zbog RTS HD-a i predstojećeg EURO2012 i uzeo... Zamolio bih te da obratiš pažnju kad se pojavi neki HD prenos šta se dešava sa tonom.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)