Iskustva sa DVB-T2 prijemom
Ako sam dobro provalio sa slike ti si u onom prvom soliteru, koji gleda na stadion?

Možda ti prođe Čot na 31?
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Aleksandre, ne znam šta da ti kažem, jedino da antenu namestiš na zgradu ili da probaš sa Čota da uhvatiš, treće nema, ako si uspeo da uhvatiš hrvatski DVB-T možda uhvatiš DVB-T2 sa Čota pošto je to na približnoj strani.
Reply
Ništa sa Čota, a hrvata sva tri muxa sa Logom3 Ninja
http://www.rtvforum.net/thread-191-post-...l#pid35208
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
da pogledao sam slike koje si okacio (pa sam i postavio tamo nepotrebna pitanja misleci da je neko drugi to okacio, a setih se da si rekao da si na Banjici, sorry Smile )
A da oni tebi ipak nisu greskom dali reciver koji unutra ipak nema DVB-T2 tjuner nego samo DVB-T bez obzira sta pise na kucistu? Takve gluposti znaju da se dogadjaju. Najbolje da odes kod nekog dobrog servisra da ti to proveri. Veruj mi greske u montazi su moguce pogotovu ako se taj reciver proizvodi u vise varijanti...
Reply
Hrvate verovatno hvataš zato što su bile sinoć nenormalne propagacije. Meni je DVB Viewer pokazivao signal 90% inace je oko 60%. Probaj u 3 popodne da li rade.
Reply
(12. May 2012, 09:39)laki2008 Wrote: A da oni tebi ipak nisu greskom dali reciver koji unutra ipak nema DVB-T2 tjuner nego samo DVB-T bez obzira sta pise na kucistu? Takve gluposti znaju da se dogadjaju.

Taj prijemnik koji ja imam je ustvari Grundig GUD300HD, evo uputstva http://www.grundig.co.uk/UserGuides/Grun...D300HD.pdf Vidi se da je i OSD potpuno identičan, samo što ga lanac prodavnice "Argos" prodaje pod brendom "Alba". U stvari to nije ni Grundig, već Harvard box, http://www.harvardplc.com/ Tako da su Goodmans, pomenuta Technika STBHDH2010, Bush možda i još neki ustvari klonovi istog prijemnika, a da su britanci baš pogrešili ne verujem Smile

Ništa, pisao sam ETV-u za Košutnjak. Možda @sav taj pink zna da li je aktivan, ako bude video poruku?
Reply
Danas sam privremeno postavio antenu na krov zgrade i naravno rezultati nisu izostali, pa evo i potpuni planirani rivju™ :D

No, prvo da vas upoznam sa prijemnikom, već sam rekao da se radi o Alba STB300HD prijemniku, koji je namenjen za tržište Velike Britanije.

Slika prijemnika
[Image: avalach27dvbt2-21.jpg]

Zadnja strana
[Image: avalach27dvbt2-22.jpg]

Sam prijemnik je lepo određen i daljinski je više nego odličan. Korisnički interfejs takođe, skladnih boja. Po pokretanju risiver nudi standardna podešavanja i skeniranje kanala

[Image: avalach27dvbt2.jpg]

Nedostatak je što se skeniranje kanala ne može ručno obaviti! Ukoliko se upuštate u kupovinu prijemnika iz UK, preporučujem Vestel box koji nudi tu mogućnost, što je svakako korisno.

Posle odabira odnosa strana, prijemnik prelazi u mod skeniranja tv programa, na slici se vidi signal sa Avale. Međutim, prijemnik ne registruje da je pronašao kanale, jer verovatno postoji predefinisana lista ili očekuje da se uz kanale šalje i njihova numeracija.
[Image: avalach27dvbt2-2.jpg]

Međutim, kada završi skeniranje kanali se konačno i pojavi, numerisani od 800 pa nadalje
[Image: avalach27dvbt2-3.jpg]

Nakon toga sledi podešavanje pina i roditeljske zaštite
[Image: avalach27dvbt2-4.jpg]

i onda slede rezultati skeniranja Smile

[Image: avalach27dvbt2-17.jpg]

Naravno, od EPG-a ništa
[Image: avalach27dvbt2-19.jpg]

Sat je podešen na GMT vreme, tako da ne pokazuje tačnu informaciju i to je nemoguće promeniti.
[Image: avalach27dvbt2-18.jpg]

Zasad to nije bitno, ali kada budu pustili EPG, onda će biti problem, jer vreme neće biti tačno

Informacije, zanimljivo ispisuje predajnik "Srbija"
[Image: avalach27dvbt2-15.jpg]

Korisnički interfejs, dizajniran za prosečnog korisnika bez mogućnosti naprednih podešavanja.
[Image: avalach27dvbt2-16.jpg]

I naravno kanali.

RTS1
[Image: avalach27dvbt2-5.jpg]

RTS2
[Image: avalach27dvbt2-6.jpg]

RTS Digital
[Image: avalach27dvbt2-7.jpg]

RTS HD
[Image: avalach27dvbt2-8.jpg]

Pink
[Image: avalach27dvbt2-9.jpg]

Prva
[Image: avalach27dvbt2-10.jpg]

B92
[Image: avalach27dvbt2-11.jpg]

Avala
[Image: avalach27dvbt2-12.jpg]

Happy
[Image: avalach27dvbt2-13.jpg]

Studio B
[Image: avalach27dvbt2-14.jpg]

I malo lošiji snimak

Nadam se da nisam udavio ovim postom.
Reply
Naklon
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
@ Aleksandar

Bravo, znaci resio si problem, jesi li tetirao mozda kako hvata hrvatske kanale sad kada je oblacno,verovatno nista...ako su ono bile propagacije
Reply
Gde si udavio čoveče, to nam fali!

Kakav je kvalitet slike u odnosu na SBB D3 ili Telekom IPTV ako imaš iste u kući pa da uporediš?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)