Opšta tema o kanalima na RV
Koji je ovo jezik na Disney XD na RV kablovskoj? :D
Reply
Zvuka nema nikako dodje pa ode, na svim kanalima.
Reply
Ima li neki strucnjak da mi odgovori da li je to digitalna tv ako se analogni programi konvertuju u digitaliju ???
Reply
Ja nisam strucnjak ali ja mislim da to nije prava digitalna tv.
Po mom misljenju, prava digitalna televizija je samo onda kada se program tj. tv slika i ton u studiju proizvodi digitalnom opremom, kada se signal direktno iz studija salje u digitalnom obliku na zemaljski predajnik ili kablom iz studija digitalno do kablovskog operatera ili na satelit i na kraju kad sve to stigne do krajnjeg korisnika digitalnim oblikom bez ikakvih konverzija na analogiju na tom putu. Naravno da kod nas nazalost to nije slucaj. Vecina kablovskih operatera digitalni signal koristi kao neku vrstu "eliminatora smetnji" u distribuciji analognih tv kanala. Rezultat znamo. Slika je cista i bez smetnji ali cesto mutna. Naravno ne mogu ni oni cudo da naprave od signala koji je izvorno analogan.
Reply
(14. Sep 2013, 00:33)laki2008 Wrote: Ja nisam strucnjak ali ja mislim da to nije prava digitalna tv.
.
Naravno...zato laznjake poput Radijus Vektora treba izvesti na cistinu i otvoreno reci da uvaljuju m..a umesto bubrega ! Thumb down
Reply
(14. Sep 2013, 15:00)Arthur C.Clarke Wrote: Naravno...zato laznjake poput Radijus Vektora treba izvesti na cistinu i otvoreno reci da uvaljuju m..a umesto bubrega ! Thumb down

Po tvojoj definiciji onda su svi lažnjaci: i SBB i Telekom i Ikom..., jer svi oni ulazni analogni signal "digitalizuju", kako bi takvi kanali bili deo digitalne ponude.
Reply
Ne znam za Telekom,SBB,Ikom... ali vecina digitalnih kanala(u osnovnom paketu) koje nudi RV podseca na ovaj film: http://www.imdb.com/title/tt0087898/ ! Mr Green
Reply
Ovaj RV je dno dna,nakon sto su bili prinudjeni da puste za dzabe osnovni tv digitalni paket (a to nebi nikada da nije bilo konkurencije) sad su taj isti ''tehnicki upropastili'' ! Thumb downThumb downThumb down

O cemu se radi... protekle nedelje su bitno podigli nivo signala u mrezi,ali kvalitet slike je sada na 90% programa kriminal,slika prljava ,ide na narandzastu boju,sve u svemu katastrofa...Thumb downThumb downThumb down

Ranije su bar sport klubovi (koji su optikom distribuirani do RV) imali savrsenu SD sliku, sada je i to upropasteno...Thumb down

Tako je to kad nema zdrave konkurencije....bruka,dno dna Thumb downThumb downThumb down
Reply
Nastavlja se unistavanje kvaliteta onoga sto se zove osnovni (digitalni) paket..Thumb down
Cena istog sa 1035 ide na 1135 dinara (http://www.vektor.net/kablovska ) a protok vecine programa rapidno se smanjuje,recimo sport klubove je gotovo nemoguce gledati zbog gomile artifakta...Thumb down
Prvi i drugi program RTS-a se sa analognog signala punog duhova i smetnji konvertuje u digitalni format
iako istovremeno isti preuzima RTS HD iz DVB-T2 mreze i slika je odlicna?!?
A ja se cudio zasto mnogi iz mog okruzenja otkazuju kablovsku i prelaze na telekomov iptv...Češ češ

[Image: uod2ansmf92s868l1j9.jpg]

Kakva crna buducnost, ovo je povratak u pecinski period...ROFLROFLROFL
Reply
Radijus Vektor koji RTS HD preuzima sa avalskog muxa na 28k, jucer je postavio za jedini audio podnosilac: srb dolby digital plus 3/2.
Inace kod tog audio podnosioca i dalje slika kasni za tonom (oko 0,6sec),osim kod prenosa koji su u audio formatu 5/1 !

Vrlo glupo i krajnje nepromisljeno od njih ! Thumb downThumb downThumb down
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)