Kvalitet kablova na srpskom tržištu
Interesuje me kakav je kvalitet kablova na našem tržištu i gde imaju da se nađu kvalitetni kablovi?

Na slici kabl levo je dobar ali je star 20 i više godina, izolacija je propala, kada se kabl savija izolacija puca, kabl levo je nov ali mislim da nije neki kvalitet pošto je 15 dinara metar.

[Image: uEkd8J9.jpg]
Reply
NOVKABEL u Novom Sadu proizvodi kvalitetne kablove koji se izvoze na trziste Evrope, raznih precnika i duzina. Ako ta firma jos uvek postoji.
Reply
Da li neko zna ko je možda proizvodio kabl levo na slici? Mislim da je takve kablove sada teško naći.
Reply
Да ли пише нешто на њему?
Reply
Ne piše ništa, uglavnom taj stari kabl je 100 % od bakra, ima duplo više licanstih žičica nego ovaj levo na slici, moguće da je fabrika kablova Zaječar, lupam, sigurno je domaći.
Reply
ako poprečni presek tog kabla izgleda kao "isceđeni limun" onda je reč o kablu KEL75 i proizvodio ga je Gorenje.
Reply
Tako nešto izgleda, evo i slike.

[Image: PD3z81J.jpg]
Reply
da, da... to je KEL75, najbolji ikad komercijalni 75omski kabl Smile
Reply
Ovo je mnogo dobar kabl, voleo bih da nađem ovakav ili neki sličan njemu.
Reply
KEL75 je (bio) dosta deblji od turskih g***na i ovaj levo nije taj KEL75 a i pletenica nije isto upletena, mada su i fotografije malo nestručno rađene. Kvalitetni kablovi (ravni kablovima iz uvoza) su nekad (sem u ELRAD-u) kod nas rađeni samo u Jagodini i (slabijeg kvaliteta) u Zaječaru. Najkvalitetnije kablove naše proizvodnje (šta god to značilo) dobio sam iz Jagodine ali... ispod ruke! Takve kablove NIKADA nisam našao u maloprodaji!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)