Amaterske Net radio stanice korisnika - uputstva i linkovi na streamove
Želeo bih da napravim internet radio pa me interesuje kako to može da se uradi? Gledao sam na You Tube klipove u vezi toga ali ima mogućnost da se emituje samo muzika, ja bih emitovao i muziku i ono što bih pričao preko mikrofona.
Reply
Napravi ti samo za muziku, ja ću da ti napišem kako da umiksaš i glas!
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Valjda prvo uzmes program za automatizaciju i namestis live feed sa mikrofona koji palis kad god oces, ako to ne moze umiksuj sweepere pre pesme koje si vec pravio pre. Imas i servise kao sto su Listen2myradio.com, sto nude streaming, al ne znam da li se placa i koliko. Jedino to znam.
"Kakvi mladi, takvi stari...Od ovog trenutka, trazimo nove...mlade. Alo, javite se!"

[Image: dsdsv_copy.png]
Reply
Što se tiče Listen2myradio.com mislim da on ima ograničen broj slušalaca i za njega treba plug in za Winamp što znači da bi moglo da se čuje samo on što bih na Winampu pustao. Ja bih malo pričao na mikrofon, malo bih pustao muziku, inače oduvek sam sanjao da imam radio stanicu.
Reply
(10. Mar 2012, 02:54)Antena Man Wrote: Ja bih malo pričao na mikrofon, malo bih pustao muziku, inače oduvek sam sanjao da imam radio stanicu.

i tako je propao radio (kao institucija) u srbiji u zadnjih 10godinna FacepalmFacepalm
Televes FSM100, Televes Pro 75, Nokia Mediamaster 9800, Yamaha R-N500, Bose AM5/III, Technics 1210mkII, JBL Charge3
Reply
(10. Mar 2012, 02:54)Antena Man Wrote: Što se tiče Listen2myradio.com mislim da on ima ograničen broj slušalaca i za njega treba plug in za Winamp što znači da bi moglo da se čuje samo on što bih na Winampu pustao. Ja bih malo pričao na mikrofon, malo bih pustao muziku, inače oduvek sam sanjao da imam radio stanicu.

Ima ogranicen broj ali je listen2myradio.com BESPLATAN.
Sve ostalo se placa, placa se i kod njih ako zelis da nemas ogranicenje.
Takodje, uopste nije problem SHOUTcast plug-in za Winamp jer on zapravo omogucava da se zvuk streamuje na server, a ako samo malo proucis opcije na tom plug-inu videces da svakako dozvoljava opciju za koriscenje mikrofona.
Naravno, ovde je sve rec u potpuno besplatnim alatima i programima. Kao sto rekoh, za ostalo treba malo ozbiljnija oprema i nesto novca.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Televes, nisam ja Raka Ešinger pa da radio propada kao institucija, ja bih pustao Rock i Metal pošto to slušam.
Reply
http://zvezdasrbija.listen2myradio.com/
ili stream http://87.117.205.151:3605
primer kako to izgleda kad je dzabe Smile
Reply
(10. Mar 2012, 19:42)Antena Man Wrote: Televes, nisam ja Raka Ešinger pa da radio propada kao institucija, ja bih pustao Rock i Metal pošto to slušam.

i on voli i slusa tu muziku sto mu ide u etarMatoriStarsFacepalm
Televes FSM100, Televes Pro 75, Nokia Mediamaster 9800, Yamaha R-N500, Bose AM5/III, Technics 1210mkII, JBL Charge3
Reply
Napravio sam radio, evo linka http://extranetradio.listen2myradio.com
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)