Linkovanje preko wirelessa na 2,4 GHz, 5,8 GHz i 11 GHz
Evo da otvorim novu temu mislim da ce svima biti zanimljiva. Vasa iskustva, misljenje i sve ostalo vezano za prenos modulacije (linkovanje) do predajnika radio stanica preko wairlessa.
Reply
Nužno zlo... i prilično neupotrebljivo za ozbiljniji rad. Latencije na prijemnoj strani su velike te je jako teško, skoro nemoguće, raditi uključenja u program.
Reply
Kakve veze ima ukljucenje u program, logicno je da na tel. hibridu ima povratna veza i da slusaoci cuju realan ton u tel. slusalici.
Reply
Music 
(30. Mar 2012, 07:44)antsistemi Wrote: Kakve veze ima ukljucenje u program, logicno je da na tel. hibridu ima povratna veza i da slusaoci cuju realan ton u tel. slusalici.

Bas tako ali... ja ne mogu da kultivisem 10.000 slusalaca i objasnim im da NE SLUSAJU radio prijemnik dok su na vezi! Evo, konkretno, ovih dana kod mene krece show Ivana Zeljkovica iz studija ETAR koji se strimuje i gde signal sa jednog servera kasni skoro jednu minutu, sa drugog servera, verovatno i vise! Dopunski problem je i uklapanje mog bloka reklama u strimovan signal pa se zbog toga pusta muzicka podloga u koju ja ulazim... pa posle bloka, takodje iz te podloge izlazim... Nije to, kao sto rekoh, bas tako komforno za ozbiljniji rad, znaci, da ponovim, nuzno zlo i ta muka nije vredna para koliko kosta da se napravi link na npr. 1.5GHz.

Reply
Али за неку станицу без музичких жеља, укључења у програм и сличне интерактивности (нпр. радио који пушта само музику, вести и рекламе), Wi-Fi линк је мање-више адекватан.
Reply
Opasno je kad kasni vise od mesec dana :D. Dozvolu od ratela na 1,5GHz mozes dobiti ali za digitalni prenos modulacije a ne analogni. Kad Zika u sarenici na RTS-u i Sasa Popovic u Grandu na PINK-u govore slusaocima da utisaju TV prijemnike i da ih slusaju u slusalici sto ne bi i ti.
Reply
(30. Mar 2012, 18:06)antsistemi Wrote: Opasno je kad kasni vise od mesec dana :D. Dozvolu od ratela na 1,5GHz mozes dobiti ali za digitalni prenos modulacije a ne analogni.

Ko ti je to rekao? Ja linkujem na 1530MHz (naravno, sa dozvolom) i to analogni prenos od kad su ukinuli 400MHz opseg i to sa HOME MADE linkom.

Quote:Kad Zika u sarenici na RTS-u i Sasa Popovic u Grandu na PINK-u govore slusaocima da utisaju TV prijemnike i da ih slusaju u slusalici sto ne bi i ti.

Meni to ne uspeva...
Reply
Jesi li radio tehnicku dokumentaciju i tehnicki prijem za taj HOME MADE link na 1530MHz?
Reply
Tehničku dokumentaciju da, ali za sebe, da ne zaboravim šta sam radio jer mi to niko nije tražio. Tehnički pregled na kraju je obavezan i ako zadovoljiš sve uslove niko te ništa drugo ne pita. Ja sam imao samo problem sa dozvoljenim odstupanjem od frekvencije (7ppm, malo veće zbog običnog - fush kristala u PLL) ali sam to rešio zamenom kristalnim oscilatorom i nakon toga sve je prošlo OK. Zahtevi jesu strogi ali te niko više (kao nekad) ne plaši i ne davi raznim "atestima" i dokumentacijama. Tehnički pregled ti ( u ime RATEL-a) vrši, za to neka ovlašćena firna, meni, konkretno, ASTEL PROJECT.
Reply
Kako si mogao dobiti freq. za 1,5GHz ako nisi predao ratelu tehnicku dokumentaciju uradjenu od firme sa licencom. Ako je to prepravljeni link na 400MHz sumnjam u stabilan rad.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)