Stanice na srednjem talasu
... može da se doda i KF arhiva http://kablovskiforum.7.forumer.com/view...php?t=1631

tu piše da je 1440 Radio Beograd 1, Jagodina (20)

Koliko ja znam, to je stari predajnik Radio Beograda 2 koji je bio 2kW.

On se nalazi u selu Končarevo, u Srbiji nadeleko čuveno po tome što je to rodno mesto Dragana Palme.

Na istoj lokaciji je bio i AM predajnik Radio Jagodine snage 10kW.

Predajnici su zidni osamdesetih godina kao teška promašena investicija, jer je već tada normalan svet prelazio na ekonomičniji i bolji FM
Matori
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Neznam dali ima nekoga ovdje iz Vojvodine,kroz neke forume sam cuo da se signal Radio Zavidovica koji se emituje nekih 40km od mog mjesta dopire u vecernjim satima.Mozda mi to zvuci skepticno jer je predajnik snage svega 1kW.Po danju imam kvalitetan prijem,sam predajnik ima dobru modulaciju tako da je signal OK.
Inace za ovaj radio imam jednu zanimljivu pricu da je ovdasnji RAK 2001 godine uduzeo im FM frekfenciju tako da od tada pa do dan danas emituju svoj program na ST 1503kHz.
Tako sam nalazio informacije po nekim drugim forumima.
Reply
Slucajno sam jutros malo slusao neku stanicu 1503Khz govorila je jedna devojka o zivotu u Americi itd... Sad koji je radio u pitanju pojma nemam.
Reply
Dvb-t manijak

nasao sam ovaj forum u neko skorije vrijeme i ova osoba iz Subotice je istinski ljubitelj ST-a nekako je natjerao i druge forumase da daju svoje scanove sta drugi mogu da slusaju u svom mjestu.Ovu osobu cjenim po svemu tome.
Reply
sad sam ukljucio AM posle godinu dana i na 873khz je narodna muzika...ne znam koja je stanica... zivim 25km severno od Sombora prema Subotici...
TV prijem :
TOTAL TV 'Box NS1040' EUTELSAT 16.0E i ASTRA 19.2E
IPTV Linux STB
DVBT2 Falcom T2400 

Mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici, Vojvodina, Srbija
Reply
873 је мађарски радио МР4 који емитује програме националних мањина.
Reply
na 693 KHz emituje se radio Beograd 1, lokacija bi trebala da je iz Negotina. Preko dana se solidno cuje u Boru.

(29. Jan 2012, 18:13)Omega Wrote: Slucajno sam jutros malo slusao neku stanicu 1503Khz govorila je jedna devojka o zivotu u Americi itd... Sad koji je radio u pitanju pojma nemam.

To bi trebao da je Radio Beograd 202
Reply
Imaju Hrvatski naglasak.
Reply
Онда је то вероватно Радио Завидовићи о коме је члан Sector из Босне причао.
Reply
(27. Jan 2012, 19:03)BoshkoIgich Wrote: Ја у Белој Паланци од Бугара на СТ дању могу да ухватим само Хоризонт на 963 и 1224.

Pozdrav svim forumasima,evo mene nazad nakon nekog vremena,slijedi news headlinesSmile

29 maja bugari gase predajnik na frenkfenciji 1224kHz,kao i najvjerovatnije sve ostale koji su jos ostali u pogonu.Ide postepeno sve to za 7-8 mjeseci.Gasenje je zanimljivo pocelo jucer.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)