mts Box paketi - više od 100.000 korisnika
Zoks Wrote:Da i ja dodam nešto za Telekom račune. Uzeo sam Box 4 paket i ništa više. Stiže mi račun za još dodatni STB i naknadno snimanje TV sadržaja. Već 10 dana se ubeđujemo da ja te usluge ne koristim i da nisam
uzeo dodatnu opremu i da nigde nisam to potpisao.
Morao sam da pišem žalbu, da zovem kojekave servise, išao nekoliko puta u poslovnicu i još nije rešeno.Njihovo jedino objašnjenje da sam ja na to imao pravo u promociji, a da nisam koristio. To u ugovoru nema ustvari nigde to nepiše sem u njihovim glavama.
Jedino što mogu da sačekam da mi istekne ugovor i onda ZBOGOM TELEKOME. Ovako oni nas prave *****ima.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php...ost2817048
Reply
doctor@Forum Sveta kompjutera Wrote:Pitao sam mogu li da uzmem BOX paket bez raskida postojećeg ADSL ugovora i evo šta su mi odgovorili:

Quote:Poštovani,
Box paketi Telekoma Srbija je usluga namenjena rezidencijalnim korisnicima i omogućava istovremeno korišćenje sledećih usluga: jednog fiksnog telefonskog priključka, jednu uslugu pristupa Internetu (ADSL), jednu mobilnu telefonsku liniju sa postpaid tarifnim profilom i jednu IPTV uslugu – Osnovni paket.
Paketi su prilagođeni korisnicima koji su do sada koristili jednu ili više pomenutih usluga, kao i korisnicima koji već koriste usluge fiksne telefonije u kombinaciji sa ADSL internetom, postpaid paketom mobilne telefonije ili IPTV uslugom, uz mogućnost da mesečnu pretplatu za iste objedine u Box paket.
Postojeći korisnici ADSL/IPTV iste mogu uključiti u Box paket ukoliko nisu pod ugovornom obavezom, dok korisnici postpaid linije istu mogu uključiti u Box paket ukoliko je do kraja ugovorne obaveze ostalo manje od 3 meseca.
Shodno navedenom, s obzirom na Vaše navode da je usluga ADSL pod ugovornom obavezom u slučaju prelaska na novu kampanju Box paket uslediće naplata penala za prevremeni raskid prethodnog Ugovora za uslugu ADSL, u smislu naplate svih preostalih mesečnih pretplata do isteka minimalno ugovorenog perioda korišćenja.
Detaljne informacije o Box paketima možete pronaći na našem sajtu na adresi: http://www.open.telekom.rs/box/Default.aspx
link
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Prebacite ako nije za ovde

Uzeo sam BOX 4 paket i već sam prvi mesec morao da ih posetim da se malo razjasnimo.

Na objedinjenom računu dobio sam obaveštenje da sam prekoračio 300 besplatnih impulsa u fiksnoj telefoniji i da su mi račun uvećali za 89 dinara.
Ne budem lenj odem do Telekoma na Obilićevom vencu da mi objasne koliko sam ja to impulsa prekoračio. Ljubazno osoblje mi objasni da mogu da mi daju listing sa svim odlazećim pozivima. Puste oni meni listing, ali na njemu odlazeći pozivi se obračunavaju u sekundama a ne u impulsima. Na moju konstataciju da meni sekunde ništa ne znače i da mi daju potrošene IMPULSE, devojka mi dade papir na kome je obaveštenje koliko traje jedan impuls u "slabom" i "jakom" saobraćaju i reče: Sad možete sami da izračunate koliko ste impulsa potrošili, lepo vam piše kad je poziv počeo, kad se zvršio, koliko je sekundi trajao, ovde vam piše kad je slab a kad jak saobraćaj pa vi po ovoj skali sami sedite i izračunajte. Na moje pitanje: dali vi to mene zajebavate, ladno mi odgovori "NE, to je jedini način".

Idiotizam daju ti 300 besplatnih IMPULSA, a ne možeš da proveriš koliko si stvarno potrošio. Još jedna mogućnost da ti maznu pare.

Đavo Đavo Đavo

Reply
Да, тако је одувек. Када је кренуо Мој Рачун код Телекома и увид у исти, на тој страницу је писало јак саобраћај на толико секунди импулс, слаб саобраћај на толико. Па, рачунај.
Да барем поставе на Сајту за израчунавање импулса.
Reply
2 st70:

Ajde, ajde, šta se buniš, to nije ni 300 telefonskih poziva. Neće ti trebati ni sat vremena. Osim toga, kad si zadnji put vežbao matematiku? Vidiš da iz Telekoma misle na dobrobit tvog mozga. Wink

Šta bi tek bilo da ti je stigao račun od 300 €, a ti obično trošiš 100 €?

(13. Mar 2012, 19:48)st70 Wrote: Na moje pitanje: dali vi to mene zajebavate, ladno mi odgovori "NE, to je jedini način".

Jedini način - ispada da na taj način izračunavaju impulse i u Telekomu. LOL
Reply
Sva sreća pa imam decu. Uvalio sam njima da računaju umesto domaćeg zadatka Stars

Ma kakvih 300 poziva, najgore je što sam imao 48 poziva u lokalu i 2 poziva prema mobilnim brojevima koja su oba ukupno trajala 26 sekundi.

Neću se smiriti dok ne isteram svoje.
Jutros sam otišao ponovo i rekli su mi da mogu da napišem žalbu nadležnim službama i da ću odgovor dobiti u roku od 15 dana na kućnu adresu.
Reply
Poz ljudiSmile Raspitivao sam se na još nekim forumima kako i šta oko ovog Boxa ali ovde mi se čini da mogu da dobijem najpouzdanije informacije zato sto je forum usko vezan sa televizijom.

Dakle pošto koristim već Telekomov ADSL, Click 4 paket po ceni Click 1, razmišljao sam da uvedem IPTV. Promocija mi ističe ili u aprilu ili u maju i nakon nje bih hteo da se pretplatim na ovaj box 4. Ali me zanima kakve su im tehničke mogućnosti? Kakva je slika, jel ima prekida kanala, da li je istina da se non stop mora gasiti i paliti STB uređaj? Planiram da uzmem osnovni + fun + hbo paket, dopadaju mi se kanali koji su u njima i što se toga tiče ne bih imao problema. Ali ne želim da plaćam nešto ako non stop ima nekih prekida, smetnji, kvarova. To mi je mnogo bitnije nego sam izbor kanala.
Na jednom forumu sam poslao sistem info sa mog modema (huawei mt882, rozi onaj) i jedan član mi je rekao da imam vrlo dobru liniju i da ne bih onda trebao da imam tehničke probleme sa IPTV-om.

[Image: ed172c179744529.jpg]
evo ga moj SI sa modema
Reply
Ja se mnogo ne razumem u "tehničke karakteristike", ali mogu da ti kažem da ja tih prekida nemam. Imam osnovni paket + Arena.
Ako kaniš uzeti BOX obrati pažnju šta uzimaš, da ti posle ne bi nakalemili dodatne troškove (pakete koje nisi tražio, opciju snimanja ....)
Reply
(14. Mar 2012, 16:30)st70 Wrote: Ja se mnogo ne razumem u "tehničke karakteristike", ali mogu da ti kažem da ja tih prekida nemam. Imam osnovni paket + Arena.
Ako kaniš uzeti BOX obrati pažnju šta uzimaš, da ti posle ne bi nakalemili dodatne troškove (pakete koje nisi tražio, opciju snimanja ....)
Hvala za savet Smile Čitao sam šta se tebi dogodilo, mislim šta reći, strašno. Al jbg šta da radimo, tu smo gde smo, ostaje nam samo da budemo pazljiviji sto više možemo.

Reply
Slabljenje linije (attenuation) ti nije sjajno, po Telekomovom sajtu bi bolje bilo da je manje od 20 dB.

http://www.open.telekom.rs/home/Content....&cid=42211

Takođe me malo brine ogroman broj FEC down grešaka, ali je dobro ako nemaš prekide.

Međutim, koliko vidim po različitim forumima pojedinim ljudima je dobro radilo i sa slabljenjem od 30 dB.

Uglavnom, nećeš moći da budeš 100% siguran ako ne probaš.

Što se problema sa servisom tiče, oni su skoro iskorenjeni. Dakle, nekog značajnog bagovanja nema. Kao značajniji nedostaci servisa ostali su relativno sporo prebacivanje kanala, nedostatak teleteksta na stranim kanalima, bezvezan redosled kanala i nemogućnost njihovog sortiranja po želji. Desi se ponekad i da pojedini kanali ne budu dostupni nekoliko dana zato što ljudi iz Telekoma ne prate promene parametara emitovanja na satelitima.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)