Risiveri i druga oprema
Ne vredi, on jednostavno ne odgovara na bilo kakv pritisak tastera, ni na daljincu ni na samom resiveru. Kada recimo preko resivera povezem obicnu antenu, na tv-u nema signala. Kao da se resiver pokvario. Mozda to zaista i jeste u pitanju ali mi je nekako suvise velika koincidencija da se to desi bas sinoc, nakon sto su mi svi kanali od strane Totala izgaseni.
Reply
Kad prikacis (cinc ili skart) kabal, jel pokazuje nesto???
Jedino probaj da otkacis kabal od resivera (sto ide do oka) pa da probas dal ce dati neke znake.
Reply
Probao prvo to ali nema rezultata. Resiver ne pokazuje apsolutno nista a sa tv-om mi je povezan preko obicnog rf kabla.
Reply
Probaj na skart ili cinc da prikacis, moze da se desi da ode tranzistor (C2570 ) pa da ne daje znake preko RF-a...

edit: Ne bi smelo da se pokvari tako.. Confused
Reply
Nece. Jedino kada ukljucim u struju, na mestu gde strujni kabl ulazi u resiver, cuje se cak, cak, ....
Reply
Znam sad o cemu se radi. Ako nameravas nesto da kupis, ima dobrih polovnih resivera da se nadju za oko 1000din. Ja od resivera pravim kablovsku preko rf-a pa pojacanje, najaci su za fta: Opticom, Globo 4100c, Digi pa zadnji na mestu Total tv. To sto sam najvise ugradjivao, sigurno ima i drugih marki resivera koji su bolji.
Reply
Znaci "crklo". Hvala na svim ovim informacijama.
Reply
Mala digresija. Slučajno pronađoh svoj stari Echostar, prvi moj digitalni satelitski prijemnik koji je još uvek u funkciji Smile Razmišljao sam i mogu slobodno reći da je i za današnje poimanje risiver bio vrhunski. Do sada mi je kroz ruke prošlo mnogo risivera, Strong, Telesystem, Coship, Nokia, Dreambox itd. ali je opet Echostar ostao nenadmašiv po svojoj stabilnosti, jednostavnosti i funkcionalnosti koju je pružao.

Evo nekih sličica okruženja
[Image: Echostar_DSB-780_FTA_06.jpg]
[Image: Echostar_DSB-780_FTA_05.jpg]
[Image: Echostar_DSB-780_FTA_08.jpg]

i daljinski je po meni bio jako dobar
[Image: pl_sate22.jpg]

Kakva su vaša iskustva? Smile
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Gde se u Srbiji online moze kupiti neki jeftin risiver?

Ja sam nasao ova dva

http://www.optibox.rs/download/MP%20Ceno...202012.pdf

http://www.merkel.rs/prodavnica.html
Reply
Dobro veče! Učlanih se malo pre u nadi da će neko od Vas da mi pomogne u vezi problema koji imam. Elem ukratko,nedavno na KUPINDU kupih digitalni sat risiver
HUMAX 2 uz uverenje da 100%-tno hvata slobodne kanale na Astri. Da napomenem da na risiveru piše DIGI i u sebi ima Digijevu karticu! Sve sam probao,svi parametri su ok,jačina i kvalitet signala su 99 i 100% ali ne prepoznaje satelit i na traženju ništa ne nađe! Kad ga resetujete na fabričke parametre on postavi Intelsat sam. Očigledno da sam prevaren.Da li ima pomoći ili da se oprostim od para koje sam za njega dao?
Hvala unapred!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)