Novi satelit W3C na 16° istočno konačno zamenio stare krševe
http://www.eutelsat.com/news/press-releases.html
http://news.xinhuanet.com/english2010/ch...177949.htm

Još da krene emitovanje i korisnici Totala će dobiti znatno pouzdaniji prijem, kao i (napokon) mogućnost proširenja te platforme.
Reply
Ako se ne varam ovo je treće po redu lansiranje satelita na poziciju 16E, prethodna dva su bila neuspešna.

Eutelsat potvrdio da će W3C početi da preuzima servise Eutobird 16, W2M i Sesat 1 u noći između 8. i 9. novembra.

Quote:W3C :: 16° EAST

The W3C satellite, built for Eutelsat by Thales Alenia Space has been successfully launched on Friday October 7 by a Long March 3BE rocket from the Xichang Satellite Launch Centre (China).

Scheduled to enter service at 16° East on the night of November 8th - 9th, W3C will replace Eutelsat’s EUROBIRD™ 16, W2M and SESAT 1 satellites.

Through its configuration of 53 Ku and three Ka transponders it will provide capacity for broadcasting and telecom/data services.

High-power footprints of Central Europe and Indian Ocean islands will support digital video broadcasting markets while coverage of Africa stretching from Senegal to South Africa will serve data and telecom markets.

izvor: Eutelsat
Reply
(28. Oct 2011, 19:15)sattv_lover Wrote: Ako se ne varam ovo je treće po redu lansiranje satelita na poziciju 16E, prethodna dva su bila neuspešna.
Ово је, ваљда(?), четврто лансирање на позицију 16Е, а три су била неуспешна:
W2M - 2008. ( покварен, али ипак као ради)
W2A - 2009. (померен на 10Е или је већ требао да буде на 10Е? - има аномалију и може да понуди ограничене сервисе)
W3B - 2010. (изгубљен)
Reply
jel ima neko informacije,sta se desava sa satelitom,kad krece komercijalno koriscenje na 16oE?
Kad ti svi okrenu ledja, šutni ih u dupe! 
Reply
9.11. u ponoć (početak tog dana).
Reply
oho,znaci do nove godine mozemo da ocekujemo i neki novi kanal u ponudi,sem onog Fajterskog,citao sam da Slovennci ocekuju POP tematske kanale,Bosanci TV1 i jos nekoliko,a mi?
Kad ti svi okrenu ledja, šutni ih u dupe! 
Reply
Nesto od toga ce sigurno biti i za korisnike u Srbiji. Dosta ovih komsijskih kanala zvanicno nema u ponidi Total TV Srbija ali su ipak vidljivi cak i na zvanicnim risiverima.
Reply
Dobicemo jos 50tak pinka,i mozda jo neku Ultru. Facepalm

Sigurno da ce ubaciti HD kanale nove,koje imaju vec u D3,da bi privukli korisnike da plate 350 dinari rentu za HD reciver Facepalm i plus 200 dinari HD paket koj ice sigurno dolaskom novih kanala da poskupi.Facepalm
Reply
Dobicemo jos 50tak pinka,i mozda jos neku Ultru.

Sigurno ce da ubace Pink Sport i Ultra xxx neka moja predvidjanja.Wow
Reply
(31. Oct 2011, 13:28)aca91kv Wrote: Dobicemo jos 50tak pinka,i mozda jos neku Ultru.

Sigurno ce da ubace Pink Sport i Ultra xxx neka moja predvidjanja.Wow

Pa eto predlozi im.
Ovo ULTRA XXX mi je zanimljivo. Mr Green

Volela bi deca sigurno da vide kako mama i tata prase rade "ono". LOL

Jel taj novi satelit pored dodatnih kapaciteta znaci da necemo vise imati prekide pri svakoj manjoj kisi ili manjem vetru? Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)