Opšte o kablovskoj kod nas, u svetu i obrnuto
U Italiji skoro svi kanali to imaju, čak i oni koji su FTA u digitalnoj zemaljskoj mreži. Do pre godinu dana , nekolikk Mediaset kanala ja bilo FTA na satelitu i imali su opciju originalnog zvuka.
Reply
Paz'te ovo:

(BBC) Sky and BT sign channel sharing deal
[Image: Eeu4eeo.jpg]
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
(15. Dec 2017, 04:07)hamlet1920 Wrote: @twen-fm
Jedini koji primenjuje od Free TV kanala dual audio varijantu tamo je Arte, ako se ne varam.
Meni je čudno što i drugi kanali ne krenu na tu varijantu (osim ako je licenca papreno skupa za oriđinale audio).

Da. Arte je trenutno jedini sto ima Dual Audio opciju kao Free TV kanal. Razlog je zato sto se program paralelno emituje za Nemacku i Francusku, pa zato uvek ima ta dva jezika, pa cak i kada emituju strane filmove. Retko ima drugi jezik, zato sto u oba drzave postoji sinhronizacija. Nekada su i dva drzavni programi ARD i ZDF (znaci prvi i drugi) imali mnogo vise filmova ili serije sa Dual Audio, ali to vise ne praktikuju iz razloga sto si naveo: Preskupo je platiti originalni audio, a preko Satelita ne smeju ni da ga emituju. Kada su nekada emitovali analognim signalom preko zemaljskih antena i kablovske mreze, to je bilo na dnevnom redu. Ali nazalost ta vremena su odavno prosla, tako da samo Pay-TV kanali imaju tu opciju.
Reply
Ne znam gde bih drugde sa ovim:

(BBC) Sky signals the end of the satellite dish
[Image: I6talaN.png]
Reply
Videli od nas Glare

(N1 Info) Milioni Francuza ostali bez najstarijeg TV kanala
[Image: p1UzvmH.png]
Reply
evo malo iz proslosti (izvinjavam se ako je vec bilo):

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=385452
срце, руке и тастатура
Reply
Да ли знате, постоји ли можда нека законска одредба, да склопите уговор са неким кабловским оператером и да без пенала прекинете уговор у првих недељу или две ако схватите да вам та услуга не одговара? Нешто дакле као пробни период?
Reply
Ako sklopis na daljinu mozes u roku od 14 dana. Nor narucis sbb d3i i posalju ti box i ugovor da potpises. Ako vratis pre 14 dana raskidas ugovor i ne placas ništa.
LG 40LF631v
SBB D3i
Reply
(07. Jul 2018, 11:42)ljubicica Wrote: Да ли знате, постоји ли можда нека законска одредба, да склопите уговор са неким кабловским оператером и да без пенала прекинете уговор у првих недељу или две ако схватите да вам та услуга не одговара? Нешто дакле као пробни период?

Provereno i sa SBB-om ako nisi zadovoljan u roku od 14 dana može da se prekine ugovor bez penala. Mislim da je ovo kod svih operatora jer je zakonska obaveza.
Reply
Neka bude i ovde:

(Politika) Нема више казни за раскид уговора са оператерима
[Image: WpQJpG1.png]
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)