Opšte o kablovskoj kod nas, u svetu i obrnuto
Information 
- prodaja Kopernikusa je izdvojena u novu temu
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Confused
Izgleda dolazi kraj predefinisanim paketima od strane kablovskih operatera:
Quote:What Do You Want To Watch Now? The [R]evolution Continues

If you read a lot about the television industry, you can’t help but be aware of the hallelujah chorus proclaiming the death of the TV “bundle”, the pre-set group of networks that MVPDs offer to ...
http://tvrev.com/what-do-you-want-to-wat...Inj6Tq0WUn
Reply
Po novobeogradskim i zemunskim soliterima vise uopste ne vazi podela teritorija, ljudi imaju i po 4-5 operatora u zgradi.

blagos @ Bench forum:
Quote:Za one koje interesuje, u Zemunu je već par meseci u funkciji Telekomov FTTH. U pitanju su beli soliteri na Keju (ne znam da li su svi).
...
Inače u soliteru je prava gužva u šesnaestercu. Svoje instalacije ima PTT KDS, IKOM, ORION, a u toku je postavljanje RADIUS VEKTOR instalacija. Najavljen je i SBB.

sofke @ Bench forum:
Quote:Blok 34, kod mene u ulazu su SBB, RV, PTT KDS, Telekom, ali dok god Targo radi, ne menjam nista Smile
Reply
Kamo sreće da je svuda takva situacija... borba za korisnike bi bila bolja i verovatno niže cene usluga...  Smile
Reply
Zna li neko koliko operateri, naročito ovi manji, mogu da uvrste FTA kanala u svoju ponudu? Da li tu uopšte postoje neka ograničenja, i zašto onda ne bi pokupili skoro sve što valja, ako nema ograničenja? Ako neko može da pojasni malo više oko te tematike, bio bih veoma zahvalan.
Reply
Bez obzira što je kanal FTA na satelitu, operater mora da ima ugovor o distribuciji a ovi imaju pravo da naplate tu distribuciju iako su FTA na satelitu.
Reply
(14. Dec 2017, 02:32)Kanidja Wrote: Zna li neko koliko operateri, naročito ovi manji, mogu da uvrste FTA kanala u svoju ponudu? Da li tu uopšte postoje neka ograničenja, i zašto onda ne bi pokupili skoro sve što valja, ako nema ograničenja? Ako neko može da pojasni malo više oko te tematike, bio bih veoma zahvalan.

Vezano za "zašto ne bi pokupili sve što valja", problem je u tome što je malo toga ostalo da valja, a da nije zaključano na satelitu. Na žalost, 90% free to air kanala su news, religiozni, šoping i nešto muzičkih i dokumentarnih, a FTA filmski i serijski komercijalni program iz američke ili britanske produkcije je najčešće sinhronizovan na jezik domaćina pa deluje malo nakaradno za gledanje (bar meni). Najbolji primer su nemački komercijalni FTA kanali na satelitu Astra. Kad gledam Gospodara Prstenova gde svi glumci govore nemački ili turski na turskom satelitu kosa mi se digne na glavi. Facepalm  Realno od toga nema leba da se pušta na kablu makar bilo i HD. Ali recimo da bi mogli skupiti mnogo boljih muzičkih kanala od MTV i VH1 i dodati nekoliko egzotičnih kanala iz dalekih zemalja. Npr. japanski kanal "NHK World HD" na engleskom jeziku je odličan i šteta da ga niko nije ponudio. Čak ni jedan SBB koji nudi sve i svašta.
Reply
U Nemackoj su (skoro) svi navikli na sinhronizaciju. Bilo je vise puta pokusaja da se nesto promeni, naprimer kanal ProSieben MAXX je utorkom emitovao serije i filmove u originalu sa titlovima na nemackom jeziku, i sta se desilo? Niko zivi nije hteo da gleda filmove i serije u originalu! Rejting i gledanost je bila blago receno jedna katastrofa. Pre toga su se svi (kriticari, novinari, internet strane itd.) hvalili kako konacno ima filmove i serije u originalu, ali realnost je izgledalo mnogo drugacije. Sreca sto ima Pay TV kanala koji imaju opciju da se menja audio u originalu, tako da ko nece da slusa nemacku sinhronizaciju, moze da uziva u originalnom audio.
Reply
@twen-fm
Jedini koji primenjuje od Free TV kanala dual audio varijantu tamo je Arte, ako se ne varam.
Meni je čudno što i drugi kanali ne krenu na tu varijantu (osim ako je licenca papreno skupa za oriđinale audio).
Reply
Kao sto je i rekao na Pay TV kanalima imas opciju originalnog audija i titlova na vise jezika, ne samo u Nemackoj nego u vecini EU zemalja.
Ima ljudi koji gledaju filmove i serije tako.

Svi moji poznanici iz kraja sada zivi u Berlinu, Minhenu itd. i gledaju tv na originalnom jeziku na kablovskoj jer su tako navikli u Srbiji.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)