Opšta diskusija o proceni gledanosti - metode, trendovi, analize
pa koja je onda svrha foruma, iščekivanja digitalizacije i svega uz to, kada admine kobajagi ne zanimaju domaći kanali? :D
svako voli pogledati nešto domaće, bile to emisije, serije, politika.... imam kablovsku, ali najčešće gledam domaće kanale.... draže mi je da gledam domaće emisije, nego neke američke rijalitije sa kablovske ili emisije koje se bave politikom i društvom neke zemlje od koje meni ni iz džepa ni u džep.... baš smo mi sad budale što zabavne sadržaje gledamo recimo na prvoj, a političke na b92.... ili serije koje mi se gledaju gledam na internetu, umesto na fox lifeu, crimeu.... očigledno smo i budale jer nam je draža jedna televizija koja je, bez obzira na sve mane, svojim dolaskom unela neku svežinu, izazvala revoluciju, rast svesti i kakav-takav pomak ostalih televizija ka boljitku..... dajte molim vas....
Reply
^^^ Slazem se za rast svesti. Primetio sam kako ljudi (koji ne prate previse televiziju i nisu entuzijasti za tv prezentacijom kao mi ovde) komentarisu da Pink izgleda tako lose i amaterski, ranije to nisu uvidjali ali posle Prve...

Reply
(25. Oct 2011, 20:25)rados4ever Wrote: Zanimljiva opazanja, kachamack.

Ja ''navijam'' za Prvu i zelim da svrgnu Pink, navijao bih za bilo koju tv koja bi im se priblizila. S'druge strane kritikujem Prvu kada ima razloga za to, u poslednje vreme sve vise.
Mene cudi RTS. Da li je moguce da je Tijanic odustao od jurnjave za rejtinzima, ove jeseni nema bukvalno nista novo. Gde je Olivera Kovacevic sa onom emisijom, Pantelic sa nekim kvizom, sta oni uopste imaju od emisija u prime time-u tokom radnih dana??? Nije da se bunim, ove emisije nisam ni gledao, prebacili su Svadbu gde joj je i mesto, RTS i ne treba da se takmici u gledanosti vec da nudi kvalitetan program.

EDIT: Sad sam pregledao RTSov program i svaki dan ove nedelje u 2100 ide film.Surprise
Mene najvise cudi da i pored svega toga oni su i dalje najgledaniji. Gotovo citave godine Pink ne moze da im se ni priblizi (za razliku od prosle) cemu je sigurno doprinela i Prva. Sta uopste narod gleda na RTS-u kada nema nista? Mislim da RTS ima neverovatan potencijal i da bi sa malo rada i truda mogao da postane respektabilni javni servis. Ali trud i rad nisu i psihi ovog naroda. Mada se postavlja pitanje zasto bi se uopste trudili na RTS-u kada uz Srecne ljude, slagalicu i film u 9 oni imaju najvecu gledanost.
Reply
(25. Oct 2011, 04:10)teddy Wrote: A što ne bi mogao?

Koliko mi se čini, zabranjeno je pljuvati konkurenciju po reklamama. /a fakat je da su ovi pregledi gledanosti i saopštenja najobičnija reklama ŽM & co./

(25. Oct 2011, 20:09)ivanovski Wrote: Reality programi u Srbiji su unisteni dolaskom Farme,zahvaljujuci pink-u,jer nemaju granicu.

Samo zbog ovoga bi im oprostio ružnu prošlost i digao spomenik Naklon .

Bravo Žekse tupadžijo. Sje*o si svoju zlatnu koku, a da to nisi ni planirao Thumbs Up

(25. Oct 2011, 20:09)ivanovski Wrote: Prva mozda nije najgledanija,ali je najmodernija i najprofesionalnija televizija

Najgledaniji nisu, a nisu ni profesionalni nešto mnogo. Dat ti je primer Čolićevog koncerta. Dovoljno za sad.

(25. Oct 2011, 20:09)ivanovski Wrote: Emisije tipa Narod Pita gde Popovic na najgori moguci nacin manipulise ljudima.

To što Popović radi je krađa, ne manipulacija. On drži ljude na vezi i naplaćuje im to.
Manipulaciju rade emisije tipa Exploziv/Exkluziv sa srceparajućim ljigavštinama ili Žarište sa debilima koji izlaze na ulicu da mere famoznu radioaktivnost iz Fukušime usred centra Beograda Puke .

(25. Oct 2011, 20:09)ivanovski Wrote: Dobro vece Srbijo jedino sto mogu da pohvalim,ali su i dalje losi po meni. Smile

To emisija Jelene sa 2 prezimena? Confused 'Ajd' ne zezaj :| .

(25. Oct 2011, 20:25)rados4ever Wrote: Mene cudi RTS. Da li je moguce da je Tijanic odustao od jurnjave za rejtinzima, ove jeseni nema bukvalno nista novo.

Boli ga patka kad su prvi. Koliko puta su ih Grci i Žeks ugrozili ove godine? Jednom? Dvaput?

(25. Oct 2011, 20:25)rados4ever Wrote: EDIT: Sad sam pregledao RTSov program i svaki dan ove nedelje u 2100 ide film.Surprise

Tako rade od kako su krenuli sa jesenjom šemom.
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Po onom RTS-ovom grafikonu Pink je ove godine sto se nedelja tice bio 2 puta jaci od RTS-1, a za poslednjih 4 meseca kako se hvale intenzivno 3 ili 4 dana sto se dana tice od RTS1 znaci za poslednjih 120 dana RTS oko 115 Pink 4 (ako sam dobro zapamtio od sredine juna).
Pink je juce imao Grand - Narod pita, Ami G šou i te njihove serije i opet slabiji od RTS1 koji je imao neki film u 21 h i reprizu reprize serije od 20h. Po meni Pink vise ne moze da sakupi gledaoca jer su mnogi pobegli od njega zbog svih onih incidentnih emisija.
I ja sam nekad gledao Pink dok su pustali i Prijatelje i Simpsonove i dobar film od 21-22 h pa i Seriju VIP (Pamela), a danas mi je taj program u kuci blokiran.
Reply
Sledi nekoliko manjih analiza:

Analiza 1:

Korisnik „kud u maglu Simovicu“ je na PPP forumu 3x ostavljao dnevne Top20 liste za populaciju 18-50. Evo ih:

[Image: wed02032011.jpg]
Rezultati za 3.3.2011.
http://www.parapsihopatologija.com/forum...&p=1236302

[Image: top20april2011.jpg]
Rezultati za 28.4.2011.
http://www.parapsihopatologija.com/forum...&p=1304128

[Image: unledlxn.jpg]
Rezultati za subotu, 25.6.2011. (dan emitovanja lažnog prenosa Čolićevog koncerta na Prvoj)
http://www.parapsihopatologija.com/forum...&p=1372284

Ako pažljivo uporedimo udele u gledanosti za populaciju 18-50 i za populaciju 4+ pojedinačnih televizija (poslednje dve kolone u tabelama), dobijamo sledeće rezultate.

Televizija • Broj emisija gledanijih u grupi 18-50 • Broj približno jednako gledanih emisija (razlika manja od 1%) • Broj emisija gledanijih u grupi 4+
Pink • 2:3:11 (svega 16 emisija od 60 ukupno)
RTS1 • 4:7:11 (22 emisije od 60 ukupno)
Prva • 15:5:1 (21 emisija od 60 ukupno)

Jedna preostala emisija je prenos Đokovićevog meča na B92.

Dakle, na ovom uzorku od 3 dana vidljivo je da čak i RTS ima program koji više privlači gledaoce iz komercijalno relevantne grupe od 18-50 godina nego Pink. Naravno, Prva je šampion u toj kategoriji - njihov program je očigledno potpuno okrenut starosnoj grupi 18-50.
Reply
Analiza 2:

Korisnici kud u maglu Simovicu i hefaca su na PPP forumu objavili udele u gledanosti u obe relevantne grupe za Pink i Prvu za subotu i nedelju, 23. i 24. april 2011.

Datum | Pink (4+) • Prva (4+) | Pink (18-50) • Prva (18-50)
23.4. | 19 • 14,5 | 16,6 • 17,0
24.4. | 18 • 11 | 17,5 • 14,8

Iako je Pink 23.4. tukao Prvu u opštoj populaciji sa 4,5% razlike, Prva ga je tukla sa 0,4% u populaciji 18-50. To znači da ni prednost Pinka od 4-5% u opštoj populaciji ne garantuje sigurnu pobedu u populaciji 18-50.

Pink je 24.4. tukao Prvu u opštoj populaciji sa 7% razlike, a u populaciji 18-50 sa 2,7% razlike. To znači da je razlika veća od 6% u opštoj populaciji po svoj prilici sasvim dovoljna da obezbedi Pinku pobedu i u populaciji 18-50.

S obzirom na to da u poslednje vreme Pink skoro svaki dan tuče Prvu u opštoj populaciji sa prednošću koja obično ide od par procenata pa čak i do 9 procenata vikendom (razlika je najčešće 4% radnim danom, a 6% vikendom), može se pretpostaviti da je borba u populaciji 18-50 dosta neizvesna, tj. da je mala šansa da je tu Pink mnogo ubedljiviji od Prve ili obrnuto.

Originalni postovi:

hefaca@PPP, 29.4.2011. Wrote:Ovo su podaci za ciljnu grupu 18-50 ili 15-45, simovicu??? Nisu za celu populaciju...
Jer za prosli vikend pink je bio mnogo gledaniji od prve

subota dvajes treci
pink 19%
prva 14,5%

nedelja dvajes cetvrti
pink 18%
prva 11%

http://www.parapsihopatologija.com/forum...&p=1304188

kud u maglu Simovicu, 29.4.2011. Wrote:sve je za 18-50(ti imaju pare za kupovinu)

podaci koje ja imam za 23. su
Audience share% (18-50)
prva 17,01%
ptc 22,12%
pink 16,64%

za 24.
Audience share% (18-50)
prva 14,78%
ptc 23,04%
pink 17,49%
http://www.parapsihopatologija.com/forum...&p=1304208
Reply
Analiza 3:

Korisnik kud u maglu Simoviću je na PPP forumu objavio grafikon kretanja gledanosti za april 2011. u grupi 18-50 godina.

[Image: april2011.jpg]
http://www.parapsihopatologija.com/forum...&p=1304128

Sa njega se jasno vidi da je tog meseca Prva svim danima sem subotom i nedeljom bila uspešnija od Pinka.

To odgovara i velikim uspesima Prve u osvajanju opšte populacije u tom mesecu. Evo kako se kretao onaj Pinkov čuveni semafor sa brojačem dana kada je koja stanica bila najgledanija.

Statistika po danima:

Dan objavljivanja (podaci zaključno sa prethodnim danom) • rezultat
22.4. • 101:10 (prvo objavljivanje „semafora“)
25.4. • 103:11 (1x Prva za 3 dana)
1.5. • 105:15 (4x Prva za 6 dana)
6.5. • 110:15 (0x Prva za 5 dana)
13.5. • 115:17 (2x Prva za 7 dana)
1.6. • 134:17 (0x Prva za 19 dana)
13.6. • 145:18 (1x Prva za 12 dana)
13.7. • 171:21:1 (3x Prva, 1x B92* za 30 dana)
2.8. • 189:23:1 (2x Prva za 20 dana)
16.8.• 203:23:1 (0x Prva za 14 dana)
30.8.• 217:23:1 (0x Prva za 14 dana)
16.9.• 230:27:1 (4x Prva za 17 dana)
23.9.• 237:27:1 (0x Prva za 7 dana)
6.10.• 249:28:1 (1x Prva za 13 dana)
10.10. • 252:29:1 (1x Prva za 4 dana)

* Pobeda Đokovića na Vimbldonu
(podaci iz Pinkovih objava i screenshotova iz Nacionalnog dnevnika te kuće prenesenih na ovaj forum)

Dakle, u aprilu je Prva bila u velikoj ekspanziji - u poslednjih 9 dana tog meseca (period objavljivanja od 22.4. do 1.5.) bila je čak 5 puta najgledanija u opštoj populaciji.

U poslednje vreme, Prva nema tako veliki uspeh u opštoj populaciji. U periodu objavljivanja od 16.9. do 10.10. - ukupno 24 dana, Prva je bila najgledanija u opštoj populaciji svega dva dana, što je znatno lošiji rezultat od onog s kraja aprila.

Dakle, s obzirom da su u aprilu očigledno tukli Pink u populaciji 18-50, još jednom bih zaključio da uopšte nije izvesno da to čine i u ovom trenutku.
Reply
Analiza 4:

Korisnik „kud u maglu Simovicu“ je krajem aprila objavio tabelu sa godišnjim rejtinzima za ceo dan i udarni termin (19-23) u populaciji 18-50 i sa rejtingom za 2011. godinu do tog datuma (YTD = Year To Date, što znači ova godina do današnjeg datuma).

[Image: 0711b.jpg]
http://www.parapsihopatologija.com/forum...&p=1304165

Iz ove tabele lepo se vidi da Prva u prva četiri meseca 2011. u populaciji 18-50 slabija i od RTS-a i od Pinka kad se gleda ceo dan, ali zato bez problema tuče Pink (iako je i dalje slabija od RTS-a) kad se gleda samo udarni termin 19-23.

To samo govori u prilog tezi da Prva ima program koji je jako dobro formatiran u smislu muže što većih para od reklama, jer su ceo program koncentrisali na starosnu grupu 18-50, što se posebno odnosi na udarni večernji termin u kojem njihova televizija ima znatno veći udeo u gledanosti nego tokom ostatka dana.

To bi bilo to što se analiza za večeras tiče. Pozdrav svima.
Reply
(25. Oct 2011, 23:02)Eddie Maiden Wrote: Najgledaniji nisu, a nisu ni profesionalni nešto mnogo. Dat ti je primer Čolićevog koncerta. Dovoljno za sad.

To što Popović radi je krađa, ne manipulacija. On drži ljude na vezi i naplaćuje im to.
Manipulaciju rade emisije tipa Exploziv/Exkluziv sa srceparajućim ljigavštinama ili Žarište sa debilima koji izlaze na ulicu da mere famoznu radioaktivnost iz Fukušime usred centra Beograda Puke .

Najmoderniji jesu,i veoma su profesionalni.To sa Colicevim koncertom,ne znam gde si video da je pisalo "Uzivo"
Izmedju ostalog,to se desilo jednom,a Pink menja svoju semu i je*e gledaoce svaki boziji dan i pusta Genijalce iz 2008.me svaki drugi dan iste 3 epizode koje ima Facepalm
Rts nema nista,"Porodicno Blago" od pre 10 i vise godina.
Meni je za sad Prva najmodernija i najprofesionalnija tv,ali ne i najgledanija.
Oni kad zacrtaju da emisija ide Cetvrtkom u 21h(radna akcija) ta emisija ide i evo vec godinu dana se ne pomera,kao ni 99% drugih,a i ako nekad promene termin tipa Domacine ozeni se sa 21h,na 22h to urade jednom i to tako ostaje.
Pink je imao ove sezone 5 emisija Vitezova iz blata,reklamu za Dublera,Ja nemam talenat,i ostale glupe emisije tipa Gojkovici i Tito I Draza koje nemam pojma kako se odrzavaju. Thumb down

To sto Popovic radi je manipulacija,a ne kradja,ljudi zovu 011/3571-388 i 011/3571-389 i ukljucuju se u program,ali on covek zna da ima 500 000 u tom momentu koji cekaju Facepalm
To je samo jedan od ispada ,a ima ih mnogo i emisija je fuj Puke

Exploziv NIJE MANIPULACIJA! Ne znam sta u tom Explozivu moze da ne valja,zar moze da ne valja to sto su prosle godine u septembru/oktobru pustili pricu o porodici Rogulja i posle nekoliko dana opet pustili drugi deo kako ti ljudi sad bolje zive ,dobili su struju,sporet,hranu zahvaljujuci Explozivu,zar to ne valja? o.O
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)