Akcija: Pomozimo (ne)kreativnim muzičkim urednicima
(06. Dec 2011, 02:10)Predrag Wrote: , a radio se ili slusa ili ne slusa.
Slazem se..... Ali sve zavisi i do okruzenja i ono pravo UKUSA.Thumb up
Reply
R.E.M. "gubi religiju" po ko zna koji put na nasim stanicama...
"Kakvi mladi, takvi stari...Od ovog trenutka, trazimo nove...mlade. Alo, javite se!"

[Image: dsdsv_copy.png]
Reply
Nego,kada sam pomenuo internet radio Kosava.fm u temi o net radio stanicama,iako su najavili da ce pustati samo domace i strane hitove 90-tih,u nekim pesmama sam video da su zalutali u vremenu...Ok je to sto su prema najavama poceli da pustaju hitove nastale u periodu od 1992.-2002.,mislim da je period od 2000.-2002. suvisan,zato sto je posle 5. Oktobra,pravi dens,da se zargonski izrazim ,,umro'',i ti pevaci su krenuli turbo-folk elemente da unose u pesmama,a oni koji su ostali verni cistom popu,su se okrenuli klasicnom pop,a neki i zapadnjackom pop/r'n'b fazonu(recimo,pesma ,,Tacka'' od Emine Jahovic je iz 2002.,,,Kazi'' od izvesne Lidije je iz 2001.,,,Zaustavicu vrijeme'' od Sergeja Cetkovica je iz 2000.-one su u plejlisti radija),tako da mislim da im pesme iz perioda 2000.-2002. nisu trebale,jer one spadaju u pop,a ne u dens-pop fazon,nego samo pesme iz perioda od 1992.-1999.
Druga greska im je pesma ,,Jos danas'' od Aleksandre Radovic-ona je iz 2003.
Pohvala im je u tome sto u plejlisti imaju dve rok pesme iz 90-tih-,,Tvoja je gajba sigurna'' od Bajage(iz 1997.) i ,,Baltazar'' od grupe Familija(iz 1994.)...mislim da ce u skorije vreme ubaciti i pesme od ostale nove generacije mladih rok bendova...bar to ocekujem
Treca greska su pesme od Olivera Mandica-,,Ljuljaj me nezno'' i ,,Nije za nju''-te su iz 80-tih,a ne iz 90-tih
Sve u svemu,plejlista radija cini 50% nekreativnosti

Mislio sam na novu generaciju rok bendova koja se devedesetih pojavljivala
Reply
Sad baš slušam...izgleda da u fonoteci B92 postoji samo jedna pesma Dejvida Bouvija - Modern Love.
Možda misle da je čovek "one hit wonder", ko zna. U poslednjih nekoliko godina to je jedina njegova pesma koju čujem na tom radiju.
[Image: forum2.png]
Reply
Zezaš? o.O
Onda im treba doturiti link sa YT materijalom da se malo obrazuju.
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Sramota je da niko osim Studija B i B92 nema ove pesme u rotaciji, a napolju su mainstream hitovi.

https://www.youtube.com/watch?v=bpOSxM0rNPM
https://www.youtube.com/watch?v=6366dxFf-Os
Reply
Emituje 202-jka ovo povremeno.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
i ASFM
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Da dodamo i nove favorite, osim ako nisu napomenuti...

Jon Secada - Just Another Day
John Parr - St Elmo's Fire
"Kakvi mladi, takvi stari...Od ovog trenutka, trazimo nove...mlade. Alo, javite se!"

[Image: dsdsv_copy.png]
Reply
Svaka cast onome ko bira muziku na Patku!
Ovo popodne je islo:
Acid Jazz - Set My Soul Free
Ottawan - Crazy Music
Katy Perry - I Kissed A Girl (VH1 Unplugged)
Joe Ft. Ai Di Meola - Shame
Right Said Fred Ft. Doris Dubinsky - The Wizard
Ashlee Simpson - Boyfriend (AOL Sessions)
Deepest Blue - Give It Away
Blacksoul Ft. Ghetto Funk - Can't Let Go (Original Mix) *nema na YouTube*
Santana Ft. Seal - You Are My Kind
Sonique - Are You Ready? *nema na YouTube*
Gipsy Kings - Volare
Yazoo - Don't Go
Charlotte Church - Crazy Chick
Soul Central ft. Kathy Brown - Strings of Life (Stronger On My Own)
Sophie Ellis-Bextor - Get Over You
Blacknuss ft. Jennifer Brown and Titiyo - It should have been you

Mislim da ovo nije muzika koja moze cesto da se cuje na domacim radio stanicama. Da ne bude da samo hvalim, ima i Patak svojih promasaja kao sto su neki izlizani domaci hitovi iz 80-tih ili 90-tih ali izbor stranog rocka, jazz-a i pop-a je mora se priznati korektan i razlicit od onoga sto se moze cuti u etru danas.

P.S. Izvinjavam se ako sam omasio temu ali danas je isla neka jazz obrada You Give Love A Bad Name a ni Shazam nije mogao da je pronadje. Pa ako se neko mozda seti ili je cuo...
DVB-T2 Pećina, Maljen, Rudnik, Avala, Crveni Čot
Sky Star 2 satelitska kartica

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)