Orion IPTV
Pojacali su ponudu kanala pa sada vec izgleda podnosljivije iako je i dalje daleko od ponude kablovskih operatera.
Za sada se jos zna da nema mogucnost pustanja ovog IPTV-a na dva TV-a.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Trebaju oni jos mnogo "pasulja da pojedu" dok stignu Open IPTV sto se tice kvaliteta pa i ponude kanala, a znamo da ni Open IPTV ne blista u ponudi kanala.
Reply
Na danasnjoj KZS Oriona, Slobodan Djinovic je rekao da je Orionov IPTV (tako ga naziva sve vreme) njihovo delo tj. da su ga uglavnom sami razvili. Po njemu, u ovom trenutku ima vise prijava za Orion IPTV nego sto oni mogu da postignu da instaliraju, da je njihova ponuda paketa koja ukljucuje IPTV verovatno najpovoljnija na trzistu. Ponuda programa je uslovljena njihovom zeljom da ponude kvalitet i ogranicenjima usled monopola nad nekim programima i sl. Ponuda je u ovom trenutku 43 kanala (prema sajtu Oriona) ili preko 50 prema ovoj KZS.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
...onda trebaju sto pre da azuriraju spisak kanala na sajtu (pod uslovom ako imaju vise od 43 kanla) jer to stvara zabunu pa mnogi potencijalni korisnici mogu da odustanu misleci da nekih kanala nema, recimo "happy tv" nije na spisku kao nacionalni kanal,ne verujem da ga nemaju... Ali eto imaju malu ekskluzivu, npr. "CCTV 9" kineski kanal vesti na engleskom jeziku , pa onda "Sky News","RT Document" i "HRT 2" nije nesto ali ipak sve ovo nema Telekom Open IPTV.
Reply
Na jučerašnjoj konferenciji za štampu u Medija centru, direktor Oriona Slobodan Đinović je pominjao da, pored SD IPTV usluge i Web TV-a (koji ima lošiji izbor kanala jer content provideri ne vole da omogućavaju striming svojih kanala na Netu), nude i HD IPTV uslugu (o čemu nema ni pomena na sajtu), a njegov kolega ga je dopunio informacijom da je trenutno u ponudi 54 kanala, što takođe nije u skladu s onim što piše na sajtu, kao što je Predrag već konstatovao.

Takođe se pohvalio da su jedini u regionu koji guraju IPTV preko wireless konekcije.

Izvor: http://www.webtv.rs/play/36133/orion-tel...i-operator

Sve u svemu, pored ovog brljanja sa brojem kanala, Orionov IPTV mi deluje neozbiljno i zbog toga jer nigde ne piše koje IPTV prijemnike (STB-ove) koriste, nema uputstva za njih na sajtu, kao ni odgovora na neka osnovna pitanja poput onih o tome koliko protoka ta usluga zahteva i koliki je maksimalan broj IPTV prijemnika po vezi (parici ili bežičnom pristupu).
Reply
Izgleda da se koristi Motorolin dekoder i da ne nude gledanje na dva televizora.

bakara@ES Wrote:Dobija se motorolin dekoder, tek treba da se poveca broj kanala.

http://www.elitesecurity.org/p2986921

explicit123@ES Wrote:Negde sam procitao da je u pitanju Motorola VIP1003 model, i on ima HDMI.

http://www.elitesecurity.org/p3000970

Mile-Lile@ES Wrote:Bio sam danas u Orionu da uplatim adsl pretplatu i proverio - DEFINITIVNO NEMAJU MOGUĆNOST PUŠTANJA IPTV-A NA 2 TV-A... Toliko o tome...

http://www.elitesecurity.org/p3000101
Reply
U ponudi na sajtu se pojavila i mogucnost uzimanja dodatnog STB uredjaja.

Dodatna oprema:
Setup dodatnog STB uređaja - 3500 din (jednokratno)
Mesečna pretplata za dodatni STB uređaj - 350 din
Reply
Iz vesti sa sajta RTS-a o dostupnosti njihovog HD kanala saznajemo da je on u ponudi i Orion IPTV-a (za sve korisnike koji imaju protok veci od 8 megabita). Takodje, novitet je ponuda i Pink pay TV paketa kao i ponuda 15 radio stanica.
Reply
Sinoć sam u Delta sitiju imao priliku da vidim taj njihov IPTV i bio je ukljucen RTS HD, ljudi, to je toliko loše da čak radijus vektor ima bolju sliku na web tv-u.
Reply
Pozdrav svima.
Ako može neko od vas koji ste korisnici Orion Telekoma.Da mi pošaljem primjer njihvog streama na tom njihovom WebTV.
Za one koji neznaju kako izvući stream
Skinite program URL Helper.Instalirajte ga.
Pokrenite program i kliknite na Start.Zatim pustite neki kanal na tom Webtv,i onda će vam taj program izvući stream.Zatim kliknite desni klik na stream i izaberite "Copy URLs to Clipboard" Zatim to kopirajte meni u poruci i pošaljite.Hvala vam unaprijed :D
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)