RTV Kragujevac
Pa rtv kragujevac ima dozvolu da pokrije sumadiju ali nikad se nije mogo gledati u Arandjelovcu a zasto neznam a dali ce postaviti predajnike neznamo mozda i hoce ko zna?
Reply
По дозволи требало би да емитује на 47. каналу UHF-а са локације Овсиште (10 км ј-ји од Тополе, 430 м.н.в, 44°10'21.918''N 20°43'28.6864''E) што би требало да покрије источни део Тополе и северни део Аранђеловца. У ствари репетитор Овсиште је на таквој локацији да боље покрива Младеновац и Смедеревску Паланку него Тополу и Аранђеловац. Ево линка на коме се види оптичка видљивост са локације Овсиште: http://www.heywhatsthat.com/?view=ELG2L8JC
Reply
Pa eto recimo ja sam od Topole 6 km ili ti 8 minuta,znaci blizi Topoli i ovsistu i mogu ti reci mnogo im je slab prijem sa tog kanala 47 mnogo oni jos treba to da pojacaju pa bas sam blizu tog repetitora a jedva da imam sliku?Super sto si stavio opticku vidljivost pa ja sam ti ovde izmedju topole i vencac nije obelezeno mesto znaci da bi trebao da imam dobar prijem ali nemamo ga?
Reply
Treba da se vidi gde su okrenuti televizijski paneli ove regionalne televizije, da bi se znalo da li treba da se pojaca predajnik ili da se trazi dozvola za pomeranje lokacije predajnika na malo vece uzvisenje i pojacati prema nameni ili potrebi.
Reply
Realno, što se tiče TV Kragujevca najbolje bi bilo kada bi našli neku povoljnu lokaciju za predajnik između Aranđelovca i Topole ili na primer Bukulja ili Venčac, mogu da se kladim da TV Sunce iz Aranđelovca koja je lokalna TV ima jači predajnik nego TV Kragujevac sa Ovsišta, kod mene TV Sunce slika čista za 5, inače od mene vidim Bukulju golim okom, nekih 15 km je daleko.
Reply
Da upravu si njima treba lokacija kao sto je Bukulja ili Vencac eto Vencac stoji slobodan nijedan repetitor nema na njemu ako se ne varam,oni bi zavrsili stvar kad bi tamo postavili predajnik.A sto se tice tv Sunce ima stvarno dobar prijem i kod mene slika cista za 5 pa eto resenja
Reply
vreme kada su televizije same nalazile lokacije je prošlo...

Neke regionalne stanice nisu aktivirale sve predajnike na koje imaju pravo po dozvoli (kao ove dve kragujevačke), a neke puštaju dodatne i bez dozvole (Palma+)
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
(02. Mar 2012, 11:48)dvb-t manijak Wrote: a neke puštaju dodatne i bez dozvole (Palma+)

Ne pustaju ih, zadnji put to sto su imali predajnik na Rudniku C-65 krajem 2008 pocetak 2009. Ostali su samo na Srednjem Vrhu C-68, gde za to imaju regionalnu dozvolu.
Reply
26. канал је предајник бивше јагодинске ТВ К-21 у селу Доње Штипље који беспотребно троши струју реемитујући ТВ Палма Плус уместо да емитује дигитални сигнал.
Reply
(02. Mar 2012, 16:42)aca91kv Wrote: Ne pustaju ih, zadnji put to sto su imali predajnik na Rudniku C-65 krajem 2008 pocetak 2009. Ostali su samo na Srednjem Vrhu C-68, gde za to imaju regionalnu dozvolu.

Палма+ никад није била на ch 65 са Рудника!Nono Већ је била на ch47 a касније је "прешла" на ch61 да би 2008 скинули предајник са Рудника због додела дозвола за емитовање од стране РРА!

edit E. Maiden: popravio quote tag.
 TV LG 32LB561U

Antena. Loga 2

DVB T2 Predajnici: Ovčar, Rudnik i Kopaonik        
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)