RTS Svet (Sat)
Da bude zabiljezeno

[Image: JkGBBlU.jpg]
Reply
Ipak su promenili ime (znaci da nema nista o nazivu RTS+), a bilo je dosta haoticno: Ovde se od 6 sati ujutru ne vidi nista vise, "crna slika" u kablovskoj mrezi Vodafone-a, preko livestream-a nije islo do 10 sati nista, samo jedna test slika tzv. "pidzama" onda su "ukljucili" RTS Svet. 

Ja do jutros nisam ni znao da ce nesto da promene, nije bilo ni jedno saopstenje pa cak ni jedan spot u programu, da bi gledaoci znali za promenu frekvencije i novih parametra. To je blago receno jedna obicna svinjarija i njihova informativna politika je jedna katastrofa. Furious Facepalm

Pa zar nemaju nikog koji je nadlezan za takve stvari, pa da javi kablovske provajdere sto re-emituju njihov program u inostranstvu da ce da menjaju parametre i frekvenciju, tako da tehnicari u Play-Out-Centrima se mogu na vreme pripremiti za promenu, a ne da na primer ja kao "obican" gledalac se moram zbog toga zaliti u kablovskim forumima da bi neko mrdnuo trticu i postao aktivan. Inace sam o tome napisao i na strani RTS-a (gde se nalazi strana za "Dijasporu") i naravno kao i u proslim slucajevima nisu imali potrebu da objave moju poruku, bas ih briga za sve nas! Nono RTS bljuc
Reply
Ja mislim da je ovo neozbiljnost preko svake mere. Iako je Telekom direktno odgovoran za promenu parametara, to ne umanjuje odgovornost RTS-a da obavesti gledaoce. Koliko je njih ostalo bez RTS-a posle prekonoćnog prelaska sa 16e na 4e, sa DVB-S na DVB-S2, sa DTH transpondera na transponder za jeftiniji transponder za "dotur modulacije". Sada su bar ostalni na istom satelitu, ako ništa drugo.  ROFL

Novi parametri prijema:

Quote:Novi parametri za prijem signala sa satelita Astra 4A su:

Prijemna frekvencija: 12.699,300 MHz

Polarizacija: Horizontalna

Modulacija: DVB S2, 8PSK

SR (Symbol Rate): 12.936Mbaud

FEC: 3/5
http://www.rts.rs/page/rts/sr/Dijaspora/...vrope.html

RTS bljuc RTS bljuc RTS bljuc
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
I na Makedonski telekom dan kada su promenili ime RTS Satelit u RTS Svet je bio zamrznuta slika i tako bilo sve do negde 12 časova. Ja sam kontaktirao operater i oni su sve to rešili.

Isto nisu znali ni da od 2018 Minimax ima 24 časovan program, oni su i dalje gasili kanal u termin kad se menja na Cinemania plus sve dok ja nisam ih kontaktirao preko Facebook.
Reply
(02. Feb 2018, 11:59)Aleksandar Wrote: Ja mislim da je ovo neozbiljnost preko svake mere. Iako je Telekom direktno odgovoran za promenu parametara, to ne umanjuje odgovornost RTS-a da obavesti gledaoce. Koliko je njih ostalo bez RTS-a posle prekonoćnog prelaska sa 16e na 4e, sa DVB-S na DVB-S2, sa DTH transpondera na transponder za jeftiniji transponder za "dotur modulacije". Sada su bar ostalni na istom satelitu, ako ništa drugo.  ROFL

Novi parametri prijema:

http://www.rts.rs/page/rts/sr/Dijaspora/...vrope.html

RTS bljuc RTS bljuc RTS bljuc

Bas tako. Oni se brukaju svaki put jel puste spotove o promeni transpondera ili satelita tek posle ucinjenog cina a ne prije, tako da ne mozes ni da verujes da su takvi amateri.  Stars Facepalm

Uz pomoc jednog forumskog prijatelja koji radi kod Vodafone-a i koji je kopirao moju zalbu u njihovom "unutrasnjem" forumu, proslog jutra se signal RTS Svet-a vratio tacno u 06.54 sati kada je islo emitovanje jutarnjeg programa! Posto ja snimam svako jutro na mom HDD Recorder-u jutarnji i onda ga kasnije premotam ili u delove gledam, mogao sam tacno da vidim kada su aktivirali signal u "Play-Out-Centar" Vodafone Cable koji se nalazi u Frankfurtu na Majnu. :D

@M@RKO: Bravo, tako se to radi! Smile
Reply
Danas im se desila jedna vece tehnicka greska. Posle RTV-og Dnevnika u 17 sati ostao je i dalje ukljucen program RTV 1, tako da se 15 minuta videla emisija "Pravi ugao" sa novinarkom Ljubica Gojgic! Shock 

Oko 17.35 su primetili gresku i pustili one uzasne reklame za Dijasporu (medju njima i onu od pogrebnika "Drnda" iz Pozarevca) pa onda je isla "Slagalica" do tri minuta pre 18 sati, kada je pocela Bg Hronika...mnogo nisam ni gledao, jel tacno u 18 sati je prebaceno na HRT1.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)