RTS Svet (Sat)
Ma dobro je bar da se trude, ali nema signalizacije da 16:9, to je problem.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
To rade odavno. Eurosong je tako išao, i novije serije, a i neke emisije.
Reply
To o čemu ti pričaš je emitiranje originalno snimljenih 16:9 emisija bez WSS signalizacije, što u principu i nije toliko loše ukoliko kanal baš mora iz nekog razloga još uvijek ići u 4:3. Bolje neka ide i tako nego da stavljaju letterbox.

No ovo što sam ja postavio je sasvim nešto drugo. Oni su originalno snimljenu 4:3 emisiju cropali iliti ODREZALI gore i dole da bi dobili 16:9 omjer slike. Ajde da su uz sve to onda na kraju i pustili wss signalizaciju pa bi razumio razlog zašto su to napravili, no ne - oni su to ostavili u 4:3. I tako smo dobili a) odrezanu sliku na kojoj ljudima fale dijelovi glave i sl. b) uz sve to što im fale dijelovi glave,nogu i sl - oni su još i izduženi jer je ostao pogrešan aspect ratio (4:3). Dakle, totalno su uništili sliku.
Reply
Nisam dobro video, mislio sam da su na RTS 1 odsekli da bude 4:3. Ali imaju emisije koje snimaju u 16:9 i na satelitskom kanalu ide u 16:9 bez WSS, a na zemaljskom zumiraju u 4:3.
Reply
RTS World, znam pouzdano da mnogi naši ljudi kao moja familija u Kanadi , slabo znaju naš jezik deca im ne znaju nikako, ali vole da dodju u Srbiju i dolaze dva puta godišnje. Kući imaju naše kanale ali ne gledaju jer pomenuo sam jezik kada bi bio prevod za naše ljude koji natucaju srpski samo a žive u Americi i Kanadi , bilo bi sjajno Smile ... Osnovna stvar je da je RTS SAT kanal pre svega namenjen našoj dijaspori u svetu.
Reply
U muzičkom bloku emitovali su zabavnu muziku (Lexington, Kaliopi, Tropico...) i po kvalitetu snimaka može se zaključiti da su svi skinuti sa YT. Nažalost nisam mogao da napravim screenshot.
Reply
Prema pisanju ljudi sa novisf RTS Sat je bez najave prestao sa radom.na satelitu Astra 19.2 st. Istočno. Moguće da je tehnički problem.
Reply
Usput - Kako vidim RTS Sat je izbačen iz SBB-ove D3i ponude, pre nedelju-dve...
Reply
Evo i obavestenja:
http://www.rts.rs/page/rts/sr/Dijaspora/...ra+3B.html

Kad se signal isključi sa 31.05. na 01.06. u 00:00 jasno je tu o kakvom 'tehničkom' problemu se radi.
Reply
Najbolji potez bi bio da pređu na 16e gde se nalaze svi ex yu kanali, a i emitovanje na tom satelitu je jeftinije.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)