RTS Svet (Sat)
Lepo piše u vesti kojom je otvorena tema, na Astri planiraju da puste satelitski TV program RTS-a i RBG1, dakle isto ono što sad ide na Hotbirdu.
Reply

[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Proveravao sam bitrate i evo nekih rezultata:

Hotbird
[Image: 2rpd3er.jpg]

Astra
[Image: 20zeoeb.jpg]

Video Bitrate je nešto manji na Astri, ali postoji teletekst pid što možda ukazuje da će i toga biti, pošto su se bar tako hvalili. Bolje bi bilo da puste EPG (elektronski programski vodič). Što se zvuka tiče, ne čini mi se baš pametno da se MP2 pri brzini odabiranja od 48KHz propušta kroz 128Kbps! Hmmm
Reply
Ista rezolucija na Astri, bitrate manji, ali daleko lošija slika nego na Hot Birdu.
Reply
Bili i ostali nesposobnjakovići.
Reply
a koliko nas to "zadovoljstvo" košta? Astra 19E je ubedljivo najskuplji satelit!
Reply
Mislim da je za ovu temu Smile :

Quote:SES Astra i Telekom Srbija potpisuju ugovor

Priredio Redakcija
Objavljeno: 19.05.2011

Referentni klijent za Direct-to-Home sistem distribucije preko orbitalne pozicije 19.2 stepeni istočno. SES Astra, deo kompanije SES (kotirane na berzama Euronext Paris i Luxembourg pod oznakom SESG), danas je objavila da je potpisala ugovor sa Telekomom Srbija za Direct-to-Home sistem distribucije srpskih medijskih javnih servisa, RTS Sat i Radio Beograd, na teritoriji Srbije.

[Image: 3662303030_51137c9757_m.jpg]

Kanali će biti distribuirani free-to-air preko SES ASTRINE orbitalne pozicije 19.2 stepeni istočno, od 1. juna 2011. godine. Potpisivanjem ugovora sa Telekomom Srbija, SES Astra je dobila važnog korisnika svoje orbitalne pozicije 19.2 stepeni istočno u regionu Balkana.

Ferdinand Kajser, izvršni direktor prodaje i marketinga kompanije SES, izjavio je: „Veoma smo zadovoljni potpisivanjem ugovora sa Telekomom Srbija koji predstavlja veliki pomak u našoj strategiji pozicioniranja orbitalne pozicije 19.2 stepeni istočno, koja odnedavno obezbeđuje signal u regionu Balkana.

RTS Sat i Radio Beograd predstavljaju primamljivu novinu u već postojećoj ponudi kanala distriburanih preko naše orbitalne pozicije 19.2 stepeni istočno, što će dodatno pomoći rast našeg dometa u tom dinamičnom regionu.”

izvor: Personal Magazin
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Kanali? Zar je još neko lud da plaća zakup na 19.2e? :D

Već sada im se javljaju korisnici sa Bliskog istoka da po prelasku neće biti u stanju da prate kanale. Naravno RTS nigde ne navodi da se njihov kanal može pratiti i na 12.5W koji pokriva širu oblast nego Astra koja je uže ograničena na Evropu.

Pokiravanje A.Birda 1
[Image: 125wab1_e.gif]

Tehnički podaci:
frekvencija:11175
polarizacija:H
symbol rate:15192
Fec:3/4
Reply
Najveći broj potencijalnih gledalaca(gastarbajtera) je u Evropi i uglavnom su ima antene okrenute ka Astri,ako imaju dozvolu za postavljanje istih. Oni koji su priključeni na zajednički antenski sistem,opet su na Astri i zbog svega navedenog je bolje rješenje od Hotbirda.
Prošle godine je ako se ne varam Ministarstvo za dijasporu finansijski podržalo satelitsko emitovanje u Americi i Australiji,a pošto je Telekom državno preduzeće vjerovatno stoje i iza ovog preseljenja. Ne vjerujem da je RTS to sam platio.
Reply
(19. May 2011, 22:18)dx-916 Wrote: uglavnom su ima antene okrenute ka Astri

Svako ko ima svoju antenu može da uloži desetak evra u monoblok LNB kako bi imao i Astru i Hotbird, ako mu je već stalo da gleda RTS sat.

(19. May 2011, 22:18)dx-916 Wrote: Oni koji su priključeni na zajednički antenski sistem,opet su na Astri

Ovo je jedini dobar argument za prelazak na najskuplji satelit.

(19. May 2011, 22:18)dx-916 Wrote: Ne vjerujem da je RTS to sam platio.

Ni ja.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)