Telekomovi VDSL paketi
Pa jel ovo sad znaci da ce i IPTV dobiti unapredjenje,na primer multiroom?
Reply
Oće "šipak".To je za njih misaona imenica. Ja mislim da su oni požurili sa ovim VDSL paketima da se pokažu kako nešto ipak rade po tom pitanju ali sigurno će im trebati godina dana ili bar 6 meseci dok se to ne pretvori u pakete kakve nudi Targo telekom. Cena je neprihvatljiva i upload je neprihvatljiv. Verovatno imaju tehničkih problema pa se plaše da ponude veći upload. A što se tiče IPTV-a, najbolje bi im bilo da sad iz korena napišu ili kupe potpuno novi softver koji bi bio kvalitetan za krejnjeg korisnika. Ovo šta sada nude je zastarelo odavno u smislu dizajna i rada sa menijima na IPTV platformi.
Reply
Ne može nikad da se pretvori u pakete koje nudi Targo, pošto Targo nudi 120/60, a Telekom na VDSL-u ne može da ponudi upload bolji od 10 Mbps.

Takve pakete mogu da ponude jedino ako krenu s optikom.
Reply
Eto ga na sad! o.O Znači da su me slagali majstori kad su u mom kraju na opštini Čukarica pre 4-5 godina kopali ulice, bacali stare i postavljali nove kablove. Tada su rekli da je to zbog nove digitalne centrale i navodno su postavljeni novi optički kablovi do razvodne kutije u prizemlju zgrade. Dalje do stanova ide klasičan stari "bakar". Uf, a ja se ponadao...Facepalm I zašto odmah ne idu sa "VDSL 2" tehnikom, nego sa običnim VDSL-om?
Reply
To je po svoj prilici VDSL 2.

Javni poziv za podošenje uređaja na testiranje koji je objavio Telekom Srbija Wrote:VDSL2 modemi sa 4 Ethernet LAN porta i obaveznim 802.11b/g interfejsom

http://www.telekom.rs/Contents/ContentTi...&cid=53985

Kao što niko posebno ne naglašava da je u pitanju ADSL 2+, već svi i dalje govore o ADSL-u, niko ne naglašava ni da je u pitanju VDSL 2, pošto su u pitanju prirodna evolutivna unapređenja osnovnih tehnologija ADSL i VDSL.
Reply
I još jedna potvrda da VDSL2 implementacije sa uploadom od 10 Mbps nisu nemoguće od admina ES foruma iz Nemačke:

Ivan Dimković @ ES forum Wrote:Ovo lici na VDSL2, sto znaci da zahteva relativnu blizinu optickom kabinetu ako zelite 100 Mbit/s.

Sto se uplinka tice, VDSL2 nema problem da podrzi mnogo vece uplink brzine (naravno, uz manji opseg gde je moguce imati takve brzine), 2 Mbit/s je samo komercijalna odluka operatera.

Recimo, moj VDSL2 uplink ima 10 Mbit/s a mislim da do kabineta ima par stotina m. Tehnicki, to nije problem. Komercijalno je sasvim druga stvar - to zavisi od ponude operatera.

Quote:Ako ide preko optike, zašto je ovako mizeran upload? Mizerniji od SBBovog...

Ako ide preko optike direktno do zgrade, to znaci da jako mali broj stanova mogu da se kvalifikuju - tj. stanovi u zgradama koje imaju takvu infrastrukturu.

Ako ide preko VDSL-a (optika do kabineta, bakar do stana) potencijalni broj korisnika je mnogo veci.

U oba slucaja, odluka o maksimalnom uplinku je komercijalne prirode.

http://www.elitesecurity.org/p3243403
Reply
Logično je da je u pitanju VDSL2 http://www.open.telekom.rs/home/Content....77&id=1449
Zato što ADSL2+ podržava brzinu samo do 24MBPS...
Jedina mana VDSL2 je to što nije dostupan svima koji imaju ADSL, centrala mora biti baš blizu jer dolazi do pada brzine...
A i bakarni kablovi koji dolaze do stana kvalitetni.
Reply
jedno pitanje vezano za adsl:
telekom mi je do ulaza dovukao optiku... da li telekom i dalje može da tvrdi kako moja linija ne dozvoljava više od 6mb(kao što su rekli komšiji ,zgradu pored, koji je kod drugog provajdera,a do njegovog ulaza nisu dovukli optiku) da li i dalje parice imaju ograničenja, ovo me zanima ako bi npr poželeo ovo novo što sprema sbb(d3i)...
Reply
alfaunits @ Bench forum Wrote:Provereno: Preko 19813 moze da se proveri da li postoje mogucnosti za VDSL, tj. brzine preko 20/1. To se radi tako sto se podnese zahtev i sistem u roku od 2-3 minuta javlja da li je moguce. Ako nije moguce, zahtev se "odbija". AKo je moguce, mora da se predje na VDSL Smile
Znaci, kome treba veca brzina moze da predje i isproba pa se vrati ako mu ne odgovara. Ko samo zeli da proveri, nece moci Smile

Nema garancije kakve brzine mogu da se dobiju, nazalost, tako da je mozda najbolje da se nedelju dana pred kraj meseca uzme paket koji bi se uzeo za probu, i ako ne moze da postigne zadovoljavajuce brzine da se odmah pocetkom sledeceg meseca vrati na staro.

Kod mene ne postoji mogucnost za VDSL za sada Sad

http://forum.benchmark.rs/showthread.php...ost3348782
Reply
Ауу, одлични пакети.
Ваљда ће и СББ кренути са повећањем због овога.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)