Stanje u etru - pričaonica
Hehe nije sigurno nego ga je koristio, evo primera ja sa stepenista imam neke stanice bolje nego 6m vise potrevi se mesto pa je covek koristio i mobilni, ja sam se iznenadio kad sam ukljucio u mobilni krovnu antenu jeeee a ima i rds , Georgi akonekad budes pozeleo mobilni sa solidnim prijemom to je Alcatel OT-800 nije ekstra osetljiv ali za telefon selektivan brate jeste mada zna da probije kad se nadjes u neposerednoj blizini nekog snaznog predajnika.....

Ja se izvinjavam nisam naveo opremu kada sam vrsio scan u pitanju je prosecan tjuner Onkyo T-4530 pise na sajtu da ima u mono rezimu 0.8uV osetljivosti koliko je tacno neznam, modovan je filterima 1 x 110Khz i 2 x 25Khz za ekstremnu selektivnost mada moram priznati lose se pokazao i sa njima radi on ali nije to na nivou DX tjunera a antena Yagi Gorenje-Elrad 6el. Cim dobijem vreme ukljucujem antenu u Mobilni da uporedim tjuner i telefon Smile
Reply
25 kHz filteri?! Jeli to ozbiljno? Ili je to greška.
Reply
Ma nije greska 25Khz stvarno.Tako se zestoko unistava zvuk ali hteo sam DX no odustao sam od kupovine i modovanja kad sam video Sony XDR-F1 HD pa kad ga upecam ...Pa sta mislis na ovom mestu kako bi imao ovoliko stanica???
Reply
I misleo sam da nije greška pošto si uhvatio Tri na 95.8 iako je predajnik Radija 9 udaljen nekoliko kilometra i sve to zahvaljujući super-uskim filterima.
Reply
Pa jeste nego to moze i mobilni, selektivan je a recimo onaj Sony ima selektivnost naspram susednog kanala oko 82dB a ovaj moj tjuner daj boze 50dB , bio mi drugar iz kablovske pa smo merili neke signale sa spaun uredjajem. lokalne nemoze da zadrzi a tako sam uradio FM pojacavac da taj signal kod tjunera slabim kondenzatorom od 2nF sa vruce na masu, to je dalo da najjaci signali nemaju vise od 90dB a doveo je one slabe kroz kabal ima ga 25m, sto bi to lelgo Sony-ju koji odbaci cak 80dB Smile , sad gadno u ovom slucaju moze da bude ako neka stanica ima veliku devijaciju onda je zvuk losiji posto ovaj tjuner nema korake od 25Khz, super bi legli Kenwood-u kt-6040 Smile ima pomak 10Khz..... Modifikacija filtera donosi pored selektivnosti i nesto malo osetljivosti, tako da neznam koje su sad cifre za ovaj tjuner ali nije bas sjajno, selektivniji je ovaj telefon vec sam pricao o tome...
Reply
Sony XDR-F1 ima DSP filtere. On izabere optimalnu širinu u zavisnosti od deviacije stanice i okolnih smetnji. Ponekad neki jak ometajući signal može da "zbuni" DSP filter i da povećava širinu i kao rezultat imaš malo tišu varijantu tog ometajućeg signala.
Reply
Znam, i moj telefon nema klasicne filtere na istom principu jos i reze visoke ako stanica susti ali nije bas toliko osetljiv kao sony...
Reply
(02. Feb 2011, 21:35)Georgi Wrote: Да питам у вези твоjе опреме - укључио си кровну антену у... мобилни телефон, или нисам нешто најбоље схватио?Šta reče?

krovna antena ide u muzicki stub....a skenirao je stanice i sa mobilnim dodatno... Cool
TV prijem :
IPTV mt:s osnovni paket 
DVBT LG TV 32LG5000 (Loga 3, predajnik Belje, Republika Hrvatska)
DVBT2 Falcom T2400  (Mrežasta antena, pojačivač Philips 49R, predajnik Sombor)

Mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici, Vojvodina, Srbija
Reply
Ranije je tu antenu kačio na Sangean ATS 909, ne znam je li nabavio nešto još bolje. Možda i jeste, jer ovaj spisak ima četrdesetak stavki više od ranijih. Doduše, to je možda zbog skeniranja pomoću tri sistema (antenski fiksni, mobilni telefon i auto-radio).
Reply
Evo da razjasnim misteriju oko mog skeniranja. Znači krovna antena yagi sa 5-elemenata mi je postavljena u muziučki stub. Na telefonu skeniram sa slušalicama a u kolima na radio aparatu skeniram pomoću antene na krovu automobila. Svi sistemi za skeniranje imaju RDS. Tako da skeniram sve stanice. Pa onda napravim zbirni spisak sa svim stanicama koje sam uhvatio sa sva tri skenera. I tp je cela mudrost.
10 GODINA SA VAMA JEDINSTVENI RADIO BLOG www.fmnebo.blogspot.com
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)