Radio Studio B
По викепедији јесте још живаSmile http://sh.wikipedia.org/wiki/Ljerka_Dra%...novi%C4%87 А где живи Љерка Драженовић бивша водитељка студија Б и Олга Петровић која је глумила у неколико серија Позориште у кући која ове године пуни 70 година волео бих и ја да знам. Вероватно у Београду?
 TV LG 32LB561U

Antena. Loga 2

DVB T2 Predajnici: Ovčar, Rudnik i Kopaonik        
Reply
Slušam emisiju Slučaj B o digitalizaciji.

Voditelj Milorad Roganović je apsolutno nepodnošljiv, prekida sagovornika nakon svake rečenice svojim filozofiranjem često i ne slušajući ono šta on priča da bi ispalio neku „mudrost“.
Reply
Shock

Ostala mi "skala" na Studiju B i posle 14h.

Ovaj "Radio Slobodna Evropa" mi je ogavan.

Pa oni pričaju istu priču kao devedesetih

Puke
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
A ti za balans slušaj malo Glas Rusije ili Kineski međunarodni radio, ako preživiš tu dosadu. :D
Reply
Da malo oživim ovu temu. Jedina beogradska stanica koja vrti drugačiju muziku tokom dana i gde se vidi/čuje da neko zapravo vodi računa o muzici i pokušava da uradi nešto više od pukog emitovanja izlizanih hitova. Evo u ovom trenutku se emituje nova pesma Lisa Stansfield, što će se na drugim stanicama zavrteti za par meseci ili nikad. Primer radi, sećam se da je Gotyeova "Somebody That I Used To Know" na Studiju B emitovana 2-3 meseca pre nego što je postala hit koji se non stop vrti na drugim stanicama.

Na žalost, ne koriste društvene mreže gotovo uopšte (ne postoje zvanični profili na Facebooku i Twitteru, napravili su ih isključivo zbog kampanje odbrane Studija B). Program je loše upakovan i zato gubi na dinamici. Preterano su opterećeni informativnim sadržajima Slobodne Evrope, bilo bi dobro da sklone makar onu ponoćnu emisiju i da muzika ide od ponoći do 6 ujutru.
Reply
Ovo je istina, i Ja sam to primetio da su prvi po pitanju eksluzivnog emitovanje noviteta, tek nakon 3,4 meseca se pročuje na Anteni, Gradskom, Indexu itd... inače Studio B nikada ne može da smori, jer za razliku od ostalih stanica ima veoma širok izbor muzike.
Reply
Muzika odlična, i to jedino što valja. Sa druge strane, ton je katastrofalan (već sam pomenuo užasnu toaletnu akustiku studija, koja je gora i od fruškogorskih pirata), program je spor, zvučni identitet neubedljiv, glasovi voditelja su smorni i prazni, ogromna razlika u kvalitetu zvuka između predajnika 99.1 i 100.8...itd itd...
[Image: forum2.png]
Reply
Zvuk na 100.8 je mono?! Vema tuzno za nekada najbolji zvuk na kompletnoj skali ! .Thumb downThumb downThumb down

Pre 30 godina radio STB je imao vrhunsku tehniku (za to vreme ) kako studijsku tako i emisionu,tokom devedesetih dobio je cuveni Orban procesor za zvuk (ranije nisu imali kompresor-limiter) a gde je to kao i mnogi drugi teh. uredjaji u medjuvremenu zavrsilo bog ce ga znati?!? Thumb down
Najbolji primer ugradjivanja to jest trosenja novca uzalud je kupovina i montaza tri ant. sistema od po 4 cirkularne antene za sva tri tadasnja programa (94.9 99.1. 100.8) na brdu Torlak ! Thumb down
Sve dok STB ne bude privatna firma ili ne dobije nekog supervizora drpanje ce se nastaviti u nedogled...Thumb down

[Image: z0onkpgl3q93mivsip4e.jpg]
Reply
Slažem se, zvuk na 100.8 je baš loš, na 105.4 je najgori, a na 99.1 je kao najbolji ali su prepojačani visoki tonovi (da bi me razumeli neki koji ne znaju šta su visoki tonovi, eto da kažem da to nije bubanj (dum dum), jer bubanj je nizak ton, već činele (ts ts ts) koje daju visoke tonove, jer mnogi mešaju dinamiku odnosno jačinu zvuka sa frekvencijama, kada se kaže visok ton misli se na visoka frekvencija(mnogo promena u sekundi), niži ton(niska frekvencija), a jačina zvuka odnosno dinamika taj termin služi za jačinu zvuka) .
Što se tiče Studija B na 99.1 zaista su visoki tonovi prepojačani dok su niži potisnuti, na 100.8 i 105.4 su niži tonovi jači od viših.

Studio B je dobio H polarizaciju, a ide mešovito... takođe primetio sam da na 99.1 emituju sa yagi antenom (okrenutom vertikalno ka Voždovcu) , i to se oseti i u signalu, jer na tu stranu baca najbolje.

Editovao teddy: uklonjen nepotreban citat.
Reply
A koja radio stanica u Srbiji postuje zadatu polarizaciju???
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)