Jotel
Pretragom na 770 MHz i 256QAMsam uspeo da nađem Arene. Ali avaj, one su sve četiri u 480i rezoluciji. Arena 1 je čak gora nego u analognoj ponudi. Baš me zanima da li neko van Beograda ima Arene 2, 3 i 4 u HD rezolciji a da ih ne prima preko IPTV?
In theory, there is no difference between theory and practice, but in practice, there is. Đavo
Reply
Ovako bi trebalo da bude i kod nas
Digitalna Televizija

[Image: dvb-c_logo.jpg]

DVB-C digitalna televizija za sve korisnike Vi-Net-a !

Prateći moderne mrežne tehnologije Vi-Net je u svoju ponudu uvrstio i servis
digitalne televizije. Radi se o uslugama DVB-C (Digital Video Broadcast - Cable)
ili servis digitalne televizije, koja će umnogome doprinjeti poboljšanju kvaliteta
slike i zvuka te brojne druge mogućnosti: EPG (elektronski vodić), izbor jezika,
izbor titlova. Digitalna televizija u svijetu predstavlja prekretnicu u emitovanju
televizijskih sadržaja jer tehničkim napretkom zaobilazi probleme i ograničenja
koje nosi televizija u analognom emitovanju a istovremeno korisniku omogućava
više sadržaja, bolji kvalitet slike, tona kao i veći broj TV programa.

Svi korisnici Vi-Net-a pored programa digitalne televizije neometano mogu pratiti
postojeće programe u analognoj televiziji. Dakle, u postojećem emitovanju analogne
televizije nema izmjena. Svi TV programi koji se emituju u digitalnoj formi
postojaće i u analognoj s tim da će svako dalje povećanje broja TV programa
biti u digitalnoj formi.

Korisnicima koji namjeravaju kupiti novi televizor, skrećemo pažnju da mogu
zahtijevati opciju ugrađenog DVB-C TUNER-a i na taj način izbjeći dodatne troškove
opreme za praćenje digitalnih TV programa. DVB-C TUNER u većini novih televizora
je danas standardni dio.

Korisnici koji posjeduju starije televizore ili televizore koji nemaju DVB-C tuner, moći
će pratiti digitalne TV programe pomoću eksterne opreme (Set Top Box) koji će se
moći nabaviti u poslovnicama Vi-Net-a ili kod ovlaštenih distributera od strane Vi-Net-a.
Za svu ostalu opremu koja nije provjerena od tehničke službe Vi-Net-a ne dajemo
garanciju funkcionalnosti.

Lepo i korektno od kablovskog provajdera iz Bosne. Ne znam šta Jotelu smeta da korisnik koristi svoj ugrađeni DVB-C tjuner? القنوات العربية التي لا تقدر بثمن جيدOd juče su ponovo dostupni.
In theory, there is no difference between theory and practice, but in practice, there is. Đavo
Reply
Oni daju nekodirani DVB-C signal a Jotel verovatno daje kodirani. Kodiranjem kanala Jotel verovatno želi da izbegne "krađu" DVB-C signala tako što se komšija nakači na komšiju a televizora sa ugrađenim DVB-C tjunerom ima dosta. Ukoliko kodiraju svoj signal zašto oni ne daju CI kartice da se može gledati digitalna bez eksternog prijemnika?
Reply
Upravo je to i suština. Za sada ne kodiraju svoj program i svi koji imaju DVB-C tjuner u Tv-u mogu bez problema da prate program. Ovo je moje nastojanje da se omogući, kada program počne da se kriptuje, da korisnik može da koristi svoj tjuner u tv aparatu uz naravno sklapanje ugovora i legalno dobijene CI kartice. Kanali koji se ponavljaju u obe ponude (analognoj i digitalnoj) ne bi smeli da budu zaštićeni. Kanale kao Arene 2-4, Jotel bi imao pravo da da samo u digitalnoj ponudi i zaštićene (kriptovane).
Evo linka ka risiveru koji trenutno dele korisnicima koji sklope ugovor.

[Image: preview11.jpg]

Kao što možete da vidite i nije baš nešto posebno.
Reply
Da malo razjasnimo terminologiju.

Ne postoje nikakve CI kartice.

CI (Common Interface) je interfejs tj. slot za postavljanje CAM-a (Conditional Access Module) tj. čitača kartica, u koji ide kartica koja izgleda kao SIM.

CAM tj. čitač kartica koji ide u CI slot:
[Image: irdetocamirdetocam.jpg]

Smartcard tj. pametna kartica koja ide u čitač (ovo je satelitska, ali tako izgledaju i kablovske):
[Image: smartcarda.jpg]
(smartcard može biti i manji, veličine SIM-a za mobilni telefon)

Inače, slažem se da je vrlo poželjno da operater omogući korišćenje kartica u televizoru. To je pogodno za korisnike koji smanjuju broj daljinaca i lakše upravljaju signalom, ali i za operatera koji ne mora da obezbeđuje toliki broj prijemnika.
Reply
Da sve bude jasno:

[Image: ci-slot-300x201.gif]

A) Smartcard (smart kartica)
B) CAM-Module (CAM modul)
C) Common Interface (CI)
Reply
Pojavila su se tri (nemačka) programa U HD-u od kojih dva i sa Dolby digital tonom. Svi su u 720p i slika se emituje bez problema i trzanja kao što je bilo dok su HD kanali bili u 1080i. Ipak, ja bih radije da nam vrate Europsport HD i FOX HD koji su bili fenomenalni. Inače do trzanja i kockanja je dolazilo samo pri prebacivanju na taj kanal u prvih par sekundi. Posle toga, dalji prenos je bio bez ikakvih problema.
Reply
Jel zna neko dal ce biti novi pinkovi kanali na jotel mozda? Molim odgovor Smile
Reply
U svim dostupnim najavama, Jotel nije pomenut nijednom.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply
Malopre sam video na pinku reklamu , na spisku ima i jotel.

PIše da će krenuti od 8 maja.

Inače kad sam već kod jotela , pre nekih 6 meseci su krenuli sa radom u Zaječaru.

Kako ovde nije bilo nekih kablovskih operatera lako su preuzeli skoro ceo grad. Dosta ljudi je uzelo jotel kablovsku.

Do sada je jedini način bilo da se koristi iptv( kakva je to bruka mts, toliko su neodgovorni i nemaju pojma ništa, imam box paket u kome trebam da imam 6 mb a imam samo 4 mb kao nije izvodljivo. Ne mogu da prošire optiku zadnjih 2-3 godina, samo lažu i mažu, no dosta o njimaSmile ) ili total i polaris.

POzdrav svima , pisao sam ranije na starom forumu Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)