Jotel
Niška kablovska televizija Jotel počela je od nedavno sa emitovanjem digitalnog paketa u kome se za sada može pratiti 45 kanala od kojih su tri u HD kvalitetu. Trenutno je usluga promotivna, tj svi oni koji imaju DVB-C tjuner mogu je pratiti besplatno. Usluga je pokrenuta kao odgovor kablovskom operateru Kopernikus koji na delu "teritorije" Jotel-a (Duvanište i Pantalej ) nudi preuzimanje korisnika obećavajući oslobađanje od pretplate do kraja 2011-te . Hvala im na tome, jer da nije toga ovaj "moj" distributer se nikada ne bi setio da nam ponudi ovu uslugu. Konkurencija je čudo, kamo sreće za nas korisnike da je toga više. Ako nekog bude zanimalo dalje...otpočnite diskusiju o onome što Vas zanima da ne bi ispalo da ih ovde reklamiram.
In theory, there is no difference between theory and practice, but in practice, there is. Đavo
Reply
Koji su hd kanali i kako su ovi mislili da vas oslobode pretplate? :D
Reply
(11. Mar 2011, 13:37)korisnik Wrote: Koji su hd kanali i kako su ovi mislili da vas oslobode pretplate? :D

Juče su imali tri HD kanala: Eurosport HD, Cosmo HD, i Fox HD. Imaju četiri MUX-a za 45 kanala i u tri sus stavili po jedan Hd kanal što izgleda nije baš najsrećnije rešenje jer se sva tri manje ili više "kockaju". Najbolje bi bilo da ih odvoje u poseban mux, ali za to naravno moraju da izbace neki kanal iz analogne ponude (glasam za Nišavu, Dugu, bogami imam dosta favorita za izbacivanje).

Izgleda da oslobađanje od pretpalate važi samo za delove grada gde ima pokušaja preuzimanja, jer vas devojčica u call-centru prvo pita iz kog ste dela grada. FuriousĐavo
In theory, there is no difference between theory and practice, but in practice, there is. Đavo
Reply
Koliko znam Jotel pokriva jos neke gradove, znam da su pre par meseci potpisali ugovor sa kablovskim operaterom Satel iz Bora i da sada u starom delu grada odrzavaju kablovsku televiziju, mada kako vidim digitalna televizija se odnosi samo na Nis
Reply
Ne znam zaista za druge gradove, ja sam iz Niša, i znam samo situaciju u Nišu.
Reply
ok Wink
Reply
Koliko se ja secam,pre nekoliko godina je Jotel od SBB preuzeo kablovsku mrezu i korisnike u Vlasotincu,i nekim delovima Nisa. Sta je SBB dobio zauzvrat,nije mi poznato,kao ni trenutna situacija u Vlasotincu
Kad ti svi okrenu ledja, šutni ih u dupe! 
Reply
Nikako da ukapiraju zašto im se Hd kanali kockaju. A nabili su 13 kanala u jedan mux, od toga jedan HD. Pa naravno da će da ima smetni. Treba malo imati mozga...StarsNono
Reply
Zanima me da li je neko uspeo da dobije sve četiri Arene. Ja sam skenirao ceo opseg i ništa. Možda su promenili neki od parametara? U kom delu se nalazi ako je uspeo i da li je to uspeo preko njihovog risivera ili preko DVB-C tunera TV aparata? Ako je uspeo molim za parametre za prijem. WinkNaklon
Reply
Tongue 
Upravo sam dobio mail od Jotela pa ga citiram:

Quote:Poštovani,

svaki korisnik Jotel kablovske televizije koji se prijavi za aktivaciju servisa digitalna televizija može da gleda u osnovnom paketu 50 digitalnih kanala za 1 din/mesečno
6 meseci, plus sve 4 arene za 1 din/mesečno do kraja 2011 godine. Jedini uslov za korišćenje ovog servisa jeste da ste priključeni na mrežu Jotel KDS-a.

Sa pojedinim tv prijemnicima postoji problem zbog slabijeg kvaliteta dvb-c tjunera, tako da može doći do kočenja slike kao i povremenog „kockanja“.
Arene su na 770 MHz, 256QAM modulacijom i automatskim detektovanjem symbol rate-a. Takođe, problem je što svaki tv sa dvb-c tjunerom ne može da pronadje
kanale Arene Sport. Zbog toga, svaki korinik od nas dobija digitalni prijemnik, koji kasnije može da zameni za CAM modul.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)