Iskustva sa PTT KDS-om
(29. Jul 2011, 20:42)Warsong Wrote: Ja sam glasao za Bumerang Smile
Nedostaju mi stari , normalni crtaci iz detinjstva Wink

Takodje, i ima mnogo nas koji proteklih godina non-stop saljemo mailove da nam uvedu Boomerang. To je verotatno i razlog zasto su ga uvrstili u ovo glasanje.

Dva sajta posvecena ljubiteljima starih crtanih filmova crtaci.info i crtaci.org imaju zajedno preko 50.000 clanova, i jos u petak uvece se proculo za ovu anketu, pa su se ljudi brzo preko Facebook-a i Twitter-a organizovali i krenuli u glasanje.

It's all Coming Back to you.
Reply
Ne znam tačno gde da postavim vest, pa sam odlučio da to bude u ovoj temi.

Quote:GRESI KABLOVSKOG DISTRIBUTERA
REINKARNACIJA KAFKINOG PROCESA

Prvi osnovni sud u Beogradu doneo je presudu u korist S.S. (1967) iz Sremskih Karlovaca kojom se JP PTT saobraćaja „Srbija“ obavezuje da vrati svojevremeno sudski naplaćen iznos od 22.060 dinara na ime neplaćenih
računa za KDS usluge, da oštećenoj nadoknadi troškove postupka od 34.310 dinara, kao i kamatu.
Naime, JP PTT saobraćaja „Srbija“ uredno je ispostavljalo račune ovoj Karlovčanki, mada sa njom nikada nije potpisan ugovor o korišćenju kablovskog distributivnog sistema, niti su regulisana međusobna prava i obaveze. Vrhunac ove loše izrežirane predstave odigrao se u Opštinskom sudu u Novom Sadu krajem 2008. godine, gde je doneta presuda da se od „dužnika“ prinudno otme zahtevani novac. Mada danas i prosečan brucoš Pravnog fakulteta zna da virtuelni ili nedostavljeni računi, bez potpisanog ugovora i drugih opipljivih dokaza, mogu da posluže samo za pisanje scenarija domaćih humorističkih serija, Opštinski sud u Novom Sadu donosi presudu da se utole apetiti KDS-a.

Ipak, u novom sudskom procesu, pred Prvim osnovnim sudom u Beogradu, uočena je greška koja je načinjena u provinciji, te će zbog „neosnovanog bogaćenja“ srpski poslovni gigant - JP PTT saobraćaja „Srbija“ morati da vrati ono što mu i ne pripada.
O poslovnom moralu, društveno odgovornom poslovanju ili jednostavno o izvinjenju za pokušaj guranja ruke u tuđi džep u ovoj kompaniji očigledno ne razmišljaju, s obzirom na to da im se olako stečeno osladilo. Ovih dana iz KDS-a stiže nova pretnja da će, ukoliko ova sugrađanka ne raskine ugovor koji nije ni potpisala, biti ponovo suočena sa pretplatom za usluge koje ne koristi?!

Izvor: februarsko PDF izdanje Karlovačkog lista, 18.stranica
Reply
veceras nista od rts-a prvo je malo kockao nestajao pa dolazio sad ga uopste nema,kao da preuzimaju satelitski program za cas se upali ona inicijalizacija i please wait i nista
Reply
Meni su svi domaci kanali sinoc izgledali kao da su reemitovani sa piratskih video kaseta. Na ekranu je sinoc bilo vise snega nego na ulicama sirom Srbije proteklih dana. Ko zna, mozda je to njihovo shvatanje televizije visoke definicije ...
Reply
Doviđenja ili Zbogom PTT KDS-u, neprekidno posle devet godina vernosti i plaćanja računa. Korisnik sam njihovih KTV usluga od 2002.godine neprekidno, u nekoliko navrata (preko 3 god.) sam koristio i njihov Nono NAJSKUPLJI internet (uz njihov, a kasnije i moj modem).
CryI došao je trenutak da se rastajemo, tako da sam raskinuo ugovor krajem februara, a njihovi monteri su došli pre neki dan da me "fizički otkače" s mreže.

I šta na kraju, pri rastanku, reći kao rezime:
Za sve ove godine tužno je bilo gledati da se ovaj operater kablovskih i internet usluga razvija tako sporo i postaje sve inferiorniji u odnosu na konkurenciju. Iako, u osnovi, veoma kvalitetno odrađena i stabilna kablovska mreža, pogrešno vođenom politikom uprave, ovog operatera je dovela u položaj značajnog sadržajno-programskog, komercijalnog i tehnološkog zaostajanja u odnosu na ostale ponuđače ove vrste usluga.
Za ovih prethodnih 9 godina, od mene su zaradili oko 1000 EUR. Ja sam koristio usluge, takve-kakve su bile, manje-više je bilo OK. Cenovno i programski su vremenom postajali sve nekonkurentniji, a na kraju, pri raskidanju ugovora, niko se i ne zapita, što im ode korisnik - redovni platiša, a kamoli da se zahvali za skoro decenijsko korišćenje njihovih usluga.
U svakom slučaju, s moje strane, želim im sve najbolje.
DVB-S2:CS on DM800HD SE Sim2.10 (45˙E - 30˙W)
mt:s vDSL Net50
Reply
Pozdrav,

pitanje za vas sto imate plasma ili lcd televozore. Da li vam na nekim kanalima na PTT-u kada tv sam izabere aspect ratio titlovi budu van ekrana? Konkretno NG, History, Animal, 24h kitchen.... Svaki put moram rucno da podesavam da bih mogao citati.

Probao sam da povezem ikom da vidim da li je isto, ali tamo je sve ok, jer su im titlovi vise podignuti u odnosu na ptt.
Reply
pisalo se o tome,ne sposobni su da nameste to i sliku na sport klub kanalu koja ima pogresan ratio i tv nece da ga zumira...
Reply
Да, неспособни.
Reply
(02. Jun 2012, 10:57)sale Wrote: pisalo se o tome,ne sposobni su da nameste to i sliku na sport klub kanalu koja ima pogresan ratio i tv nece da ga zumira...
na samsung lcd ko ima moze da se igra sa rezolucijom 16:9 4:3 ima i gde podesava sirinu moze da sredi da kad to klikne mu sk i arena budu ok ali onda ima problem sa ostalim kanalima pa mora da vraca to je privremeno resenje dok ne rese problem
pozdrav
Reply
znam za to,a problem će resiti možda do 2016...ne znam da li više nervira to ili što se na kanalima ne vidi donji red titlova koji su odsečeni...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)