PTT Net (samo kablovski)
(26. Oct 2013, 16:43)ZoNi Wrote: Kako su slagali za wifi ruter? Zar se ne dobija?

Na sajtu Posta Net-a lepo pise:
" ... Pošta NET svojim korisnicima obezbeđuje besplatan WiFi kablovski modem, koji je kompatibilan sa Euro DOCIS 2.0 standardom, do dve dinamičke IP adrese, kao i besplatnu e-mail adresu na domenu ptt.rs. ..."

"Dobija se", ali samo na sajtu Posta Net-a. Tamo ga imaju, ali ga nemaju na salterima Poste kada i ako ga trazis. Inace, ostalo ne lazu. IP i e-mail adresa su besplatne za one koji placaju pretplatu za Internet.

Secam se 1996. kada su dileri prodavali nemacku marku za oko 6 dinara/kom a na TV Dnevniku kurs je svakog dana bio oko 3 din/kom. Problem je bio u tome marke i dolare nismo mogli da kupimo na TV Dnevniku nego samo kod dilera na ulici.
Reply
Širiš dezinformacije, ujak mi je prešao na pošta net pre 10 dana, bez problema je dobio wifi ruter, nije ga ni tražio.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Reply
Pre će biti da jedna ruka ne zna šta radi druga.
Reply
(27. Oct 2013, 11:25)pantam Wrote: Širiš dezinformacije, ujak mi je prešao na pošta net pre 10 dana, bez problema je dobio wifi ruter, nije ga ni tražio.

Hajde da pokusamo i da vidimo i to cudo. Mene su vracali sa saltera poslednji put pre oko 40 dana. Kompletan hardver koji koristim za internet sam kupio pre desetak godina. Ovaj put mi ne pada na pamet da idem na salter. Zvacu ih telefonom.
Reply
Rešio sam: idem danas da potpišem ugovor. Javiću kako je sve prošlo... ako mi Net bude radio Wink
Reply
Potpisao ugovor. Sad treba samo negde da nađem spliter, koji se, na žalost, ne dobija u paketu...

Što se tiče modema, dobio sam bežični Compal CBN CG6640E
http://www.icbn.com.tw/product.php?act=view&no=27
Reply
Ne širi kolega dezinformacije, ni ja nisam dobio WiFi modem od PTT-a, dobio sam obicni TP link, imam svoj naravno, tako da meni to nije bio problem. Rekoše da nemaju trenutno takve modele.
Reply
Kako se ne dobija spliter?
Mi kao da pričamo o dva različita provajdera.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Reply
(30. Oct 2013, 11:45)ZoNi Wrote: treba samo negde da nađem spliter, koji se, na žalost, ne dobija u paketu...

Možda ovo pomogne:
http://www.shopmania.rs/shopping?q=adsl+spliter
Reply
@ pantam, teddy: u pitanju je KABLOVSKI net Wink Ne radi tu ADSL spliter, meni treba običan antenski spliter (uzeo sam ga u nekoj "šupa" prodavnici za 200 din).

E, sad... Nisam uspeo da ga prikačim - Net mi je dobro radio preko LAN kabla, a kad sam pokušao da sredim da radi i WiFi nešto se zeznulo, tako da modem uopšte sad ne radi :D Zvao PTT podršku, rekli da bi sutra trebalo da pošalju ekipu da vidi šta je problem.

Inače, Net je preko LANa radio super.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)