PTT Net (samo kablovski)
Što se tiče Poštinog ADSL-a, ja ga koristim u kući. Naišao sam do sada na jedan prekid od celog dana, ali su rešili to, koristim ga već 3 meseca. Jedino mi Youtube ne radi kako treba ne znam zašto, krene da učitava i učita na primer 2 minuta i tu se zabode, ne pomaše spuštanje rezolucije, premotavanje. Jedino refresh. Tako i na laptopu i na kompjuteru, to se dešava i prilikom downloada. Ne znam kakva je situacija za kablovski. Inače ja imam paket od 2mbps, a speed test i download mi idu mnogo više, do 5mbps čak.
Reply
Meni YouTube na kablovskom internetu radi OK, bez obzira da li gledam njegovu ponudu preko racunara ili sadrzaj sa modema ide direktno na televizor. Slika na njemu je priblizno ista kao za najmanje 40% kanala koje PTT emituje na kablovskoj TV.

SpeedTest? Za neke servere on pokazuje da imam placenu brzinu download-a i upload-a ali za neke pokazuje 3-4 X sporiju brzinu, sto mi ponekad stvara probleme sa Skajpom (kamera) kada imam na vezi nekog u SAD. Slika ponekad trza narocito kod primaoca uz poruku da imam prespor internet i preporuku da iskljucim kameru (ne i mikrofon i zvucnike). Iako mi je brzina interneta na papiru 10/1, Speedtest kod mene pokazuje izmedju 2,5/0.28 i 5/0.5, zavisno od tamosnjeg servera i lokacije u SAD sa kojom razgovaram. Obrazlozenje koje sam dobio od PTT-a je da speed test nije precizan i pouzdan i da oni na sajtu imaju bolji test koji meri upload/download sa njihovog servera, ali ja kao i niko drugi nemam sta da upload-ujem i download-ujem sa njihovog servera.
Reply
(24. Oct 2013, 09:12)MKV Wrote: oni na sajtu imaju bolji test koji meri upload/download sa njihovog servera, ali ja kao i niko drugi nemam sta da upload-ujem i download-ujem sa njihovog servera.
Što se tiče downloada sa njihovog servera:
http://www.postanet.rs/lat/struktura/kor...p-desk.asp

Imaš tu levo link "Test Download".

Za upload nisam siguran.
Reply
(24. Oct 2013, 09:12)MKV Wrote: Obrazlozenje koje sam dobio od PTT-a je da speed test nije precizan i pouzdan i da oni na sajtu imaju bolji test koji meri upload/download sa njihovog servera, ali ja kao i niko drugi nemam sta da upload-ujem i download-ujem sa njihovog servera.

Ozbiljnim provajderima je vrlo bitno kakav link imaju do najvećih Internet čvorišta, uglavnom po Zapadnoj Evropi i Americi, pošto je većina stranih sajtova koje će korisnici otvarati smeštena u tim državama.

Ako je link npr. ka serverima u Americi 2-3 puta sporiji od onoga ka PTT-u, to može da znači da nemaju dovoljan protok ka inostranstvu.
Reply
Pa meni taj paket koji preuzmem sa njihovog sajta ide brzinom od 450 - 490 kbps (u ugovoru brzina 2mbps), ali opet mi baguje Youtube. Speed test uvek pokaze razlicitu brzinu, poslednji put kada sam merio bilo je oko 3,3 mb down, i oko 0,80 upload.
Reply
(25. Oct 2013, 09:11)ZoNi Wrote: Što se tiče downloada sa njihovog servera:
http://www.postanet.rs/lat/struktura/kor...p-desk.asp

OK. Koristio sam ja odavno taj test. Ne radi se o tome da ne umem da ga koristim nego o tome da je brzina koju pokazuje tak njihov test sa nekim probnim materijalom jedno a brzina interneta u praksi, kada koristis Skajp, skidas nesto sa interneta itd. nesto sasvim drugo (uz puno uvazavanje cinjenice da obicni i premijum korisnici ne mogu imati istu brzinu download-a sa najpoznatinih servera sa kojih se skidaju filmovi, muzika, softver itd.).
Reply
(25. Oct 2013, 09:26)teddy Wrote: Ako je link npr. ka serverima u Americi 2-3 puta sporiji od onoga ka PTT-u, to može da znači da nemaju dovoljan protok ka inostranstvu.

A taj protok je ono sto je najbitnije. Koga interesuje brzina protoka prema i od servera PTT-a? Ko je ikada skinuo recimo neki film ili koncert sa servera PTT-a? Niko internet ne koristi da bi komunicirao sa Krkobabicem ili nekim sluzbenikom poste nego za komunikaciju sa udaljenim korisnicima u zemlji i inostranstvu, download i upload raznih sadrzaja itd. Brzina toga jedino i merodavno za ocenu brzine interneta, a brzina interneta koji pruza PTT je mnogo niza od one na koju se ovo preduzece obavezalo ugovorom.
Reply
Aha, slažem se, naravno. Pogrešno sam razumeo, izvini Smile

Svakako nikoga ne zanima brzina ka i od servera Pošte...
Reply
(23. Oct 2013, 13:53)MKV Wrote: Da ostanem realan do kraja i posten i prema tebi i prema PTT-u:
Realno, slagali su za wifi ruter...., ja uzimam box čim se stvore uslovi (istek ugovora )
A za 3000 se dobije i mobolni tel sa finim paketom + fiksni uključen.

@zoni
dobro da te ima na ovom f, nema gde te nisu banovali :-)
kopam rukama i nogama da pobegnem od PTTa
Reply
Kako su slagali za wifi ruter? Zar se ne dobija?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)