PTT Net (samo kablovski)
(01. Jun 2013, 18:13)Eddie Maiden Wrote: To ti je to. Takva je ADSL tehnologija.

edit: To je ako koristiš njihov ADSL. Ako si na njihovom kablovskom, onda je to PTT tehnologija Mr Green

Da. to je "PTT" tehnologija.MatoriMatoriMatori
Reply
(01. Jun 2013, 13:45)Milanche78 Wrote: Nešto si pobrkao

http://www.postanet.rs/lat/dokumenta/pos...novnik.pdf

Bizarno.

Čemu li im onda služi onaj cenovnik samo za Net koji sam prvo preneo, da mi je znati, kad nikako može da se uzme samo kablovski Net bez kablovske TV?

U svakom slučaju, evo i ovog cenovnika, koji se opet razlikuje od onoga što PTT KDS plasira u medije, a to je kablovska+kablovski Net od 2 Mbps za svega 1250 dinara mesečno uz ugovor od 2 godine.

[Image: kdstvikablovskiinternet.png]
http://www.postanet.rs/lat/dokumenta/pos...novnik.pdf

Quote:Osnovni „Pošta NET paket“, za koji je zainteresovan najveći broj građana i koji sadrži KDS kablovsku televiziju i pristup internetu brzine od 2 Mbps koštaće 1.250 dinara mesečno, uz ugovor na dve godine.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/eko...250-dinara
Reply
Cena od 1250 RSD za Internet+TV paket verovatno vazi za Ub i Sokobanju, gde ima najmanje TV kanala u ponudi. Nelogicno je da cena paketa bude ista za celu Srbiju.
Reply
pa to je to do neke 2023.godine sto se tice ptt-a. digitalne ponude skoro i da nema, za hd nisu mi culi a net su dogurali do 10. sada zaostaju samo 5-8 godina za ostalima u srbiji koji isto toliko zaostaju za svetom. j**ana drzavna firma za koju nemamo alternativu mi koji smo pod njihovim delom teritorije
Reply
Kad vidim da im je maksimalna brzina kablovskog interneta duplo manja od brzine interneta koji ide preko telefonske parice (ADSL) odmah mi je jasno kakvu "savremenu" kablovsku mrezu imaju i kakvi su dunsteri uzeli pare da bi je projektovali i izgradili i koliko su se sabani iz PTT-a ugradjivali u cenu.
Reply
Ja razmišljam da uskoro pređem sa Orion ADSLa na PTT "mix" paket.

Računica je jasna: sada plaćam 1.026 din za CATV i 1.900 din za 5 mbit ADSL (ukupno: skoro 3.000 din).

Ako bih prešao na ovaj Poštin paket, plaćao bih 2.100 din za CATV i 10 mbit kablovski Net.

Znači, što se tiče novčanog dela, sve je jasno. Za sad me samo brine kakav li je kvalitet kablovskog Interneta kod Pošte... i kakav li je taj WiFi modem (ruter?) koji se dobija na korišćenje?
Reply
Od juna do septembra kablovski internet mi je otprilike 50% bio van funkcije zbog cestih prekida konekcije koji su trajali nekada i do 7 dana. Ne mogu da gresim dusu, u proteklih 30-40 dana tih prekida uopste nema i sada je sa te tacke gledista internet OK.

Ruter nisam dobio. Koristim Motorolin modem koji sam kupio svojim parama. Raspitivao sam se o mogucnosti da zaduzim ruter ali tada ga nisu imali na zalihama.
Reply
Hm... Meni su e-mailom obavestili o WiFi modemima: "Dobijaju se Wifi uredjaji, marke CompalBN".

Mislim da nisam čuo za tu marku. Sad si me malo pokolebao tim podatkom o čestim (i dugim!) prekidima konekcije Sad
Reply
(23. Oct 2013, 12:52)ZoNi Wrote: ... Sad si me malo pokolebao tim podatkom o čestim (i dugim!) prekidima konekcije Sad

Da ostanem realan do kraja i posten i prema tebi i prema PTT-u:
Bilo je cestih prekida i dugotrajnih vezanih za celu moju zgradu letos ali od sredine septembra do danas ih nema + nije bilo cestih i velikih prekida od 2005. do letos (max 1 ili 2 godisnje od po 2-3 sata).

Jos nesto sto ranije nisam napomenuo: Zaboravi na dobar kvalitet slike na TV-u kod PTT-a operatera jer primenjuje zaostalu tehnologiju u odnosu na Orion. Slika je uglavnom ocajna u osnovnoj ponudi (cak i ako imas najsavremeniji LED, LCD ili plazma TV, neces moci da dobijes dobru sliku). Inace, koliko sam mogao da vidim na internetu programska ponuda (izbor kanala) PTT-a je nesto bolja od one koju nudi Orion, ali neuporedivo gora recimo od SBB-a, Ikom-a, ...
Reply
Što se tiče TVa, znam to - koristim njihovu CATV već nekoliko godina. Znam da je kvalitet slike puno lošiji nego kod SBBa, iako ja imam CRT TV.

Ne znam kakva je slika na Orionovoj IPTV, nisam to nikada imao prilike da vidim.

Mislim da ću rizikovati Wink i da ću uzeti taj njihov "mix" paket, pogotovu što možda postoji šansa da, ako potpišem ugovor na 2 godine, prvih 6 meseci budu free Smile (to još moram da proverim)
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 3 Guest(s)