314.000 IPTV pretplatnika Telekoma Srbije u 2014. godini
Spojene dve teme o broju korisnika IPTV-a (ona s početka godine kad je bila pominjana cifra od 95.000 korisnika i ova s kraja kada je objavljen broj korisnika od 110.000) u jednu (ovu).
Reply
Da li neko zna koliko korisnika trenutno u Srbiji koristi IPTV platformu??? Nigde ne moze da se nadje ni jedan podatak o tome.
Reply
Krajem 2012. imali su 170.000 korisnika, a krajem 2011. godine 118.000.

Izvori: http://www.rtvforum.net/thread-648-post-...l#pid54444
http://www.rtvforum.net/thread-648-post-...l#pid45800
Reply
Da spusti cenu za osnovni paket za koji bi i trebala da bude niža i da zameni postojaće STB uređaje nekim novijim i funkcionalnijim imali bi i još više korisnika ali šta ćeš Telekom je to.
Reply
Tačno, Telekom je to. Navikli da muzu korisnike, a da daju minimum.
Reply
Tesko ce oni preci 200k ikad...
Reply
...hoće ali tek kad budu uveli VDSL u kombinaciji sa IPTV. Realno, ko bi danas hteo da uzme njihovu televiziju+ADSL kad u tom slučaju tehnički ne mogu da obezbede brži Internet download od 6Mb.Takodje trebali bi u potpunosti da promene softver na IPTV platformi i vizuelno i suštinski. Ovakav kakav je sada totalno je nepraktičan.
Reply
Većina mojih poznanika je uzela IPTV zbog akcije sa ADSL-om, ugovor na dve godine gde je prva godina gratis... E sada broje dane do isteka ugovora pa da odjave IPTV. Facepalm
Reply
Sa ovakvim radom i posvećenočću prema njihovim uslugama teško će doći do 200k ali nikad se ne zna možda se uozbilje i promene. Ja da imam mogućnost za D3 verovatno bih platio za celu sledeću godinu ugovora i odjavio IPTV, ovako nijedna druga opcija ne odgovora i s toga sam zadovoljan sa ovim što imam. Preteruju ljudi kad kažu da nema baš ništa da se gleda na IPTV-u, naravno sve zavisi šta ko voli ali uglavnom maltene se uvek nađe ponešto. Bar je u mom slučaju tako. Sad za vikend sam bio na slavi kod drugara i on ima Total TV. On gleda preko LCD-a 32" i više mi se sviđa slika kod mene na IPTV-u nego kod njega. Kod mene je nekako oštrija, bolje izraženije boje, kontrast bolji a isto imam 32" tv samo ne LCD (možda je i do toga, ne znam) ali uglavnom slika je bolja kod mene. I što se toga tiče ja sam sa IPTV-jem prezadovoljan. Glavna stvar što ljudi negoduju je što kod SBB-a i ustvari gotovo svakog drugog provajdera za sličnu cenu dobiju mnogo više i od neta i od televizije što se tiče raznovrsnoti kanala. Pa čak i sa ovim Arenama mislim da je neka realna cena Telekomovog paketa oko 600,700 dinara ali 1000 to je previše. Pa oni imaju preko 50% FTA programa u tom osnovom paketu, ja mislim da to nema nigde. A tek što se tiče onog fun paketa jedino Nat Geo Wild ima prevode i to još često zeza i nestaje a ovi ostali kanali ništa i plus taj paket ja ne znam da li se ikad manjao, da li su ga dopunjavali nekad ali verujem da je ostao isti od dana kad je i krenuo da postoji.
Nadam se da kad budu uveli taj VDSL (pošto verujem da im je to prioritet) da malo obrate pažnju i na IPTV jer ga baš dosta zapostavljaju.
Reply
VDSL ne uvodi se tako lako za to treba vremena.Koliko sam cuo poceli su da rade na tome.S obzirom kad je poceo IPTV do sada je ipak dosta uradjeno,moglo je jos vise ali drzavna firma Smile

Ako se proda Telekom i dodje neko sa kapitalom to ce biti ubrzano mislim da ce onda i SBB biti veoma brzo stignut po broju korisnika.U zadnje vreme se korisnici bas dosta zale na usluge SBB cujem po komentarima ljudi oko mene.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)