Rejtinzi u Hrvatskoj
Sam u kući u zadnje 3 godine uvijek rastura sa gledanošću na RTL-u, 2008. je proglašen za najgledaniji film u Hrvatskoj te godine, a ove godine je imao još veću gledanost ...

Quote:'Sam u kući' za Božić gledalo 20,9 posto Hrvata: Gledatelji nikako da se zasite prežvakanog hita. U čemu je tajna?

[Image: 450full-home-alone-2:-lost-in-new-york-screenshot.jpg]

Dilema više nema. Sasvim je svejedno o kojem se nastavku radi i o kojoj reprizi po redu, ali kada je na televizijskom programu film “Sam u kući”, građani Hrvatske ne skidaju pogled sa svojih malih ekrana.
Jer, drugi nastavak filma o dogodovštinama plavokosog Kevina ( Macaulay Culkin ), pod nazivom “Sam u kući: Izgubljen u New Yorku” i ovog je Božića bio najgledaniji film na svim domaćim televizijskim programima. U nedjelju ga je gledalo 872.000 ljudi, dakle 20,9 posto.

Uz to, prvi nastavak filmskog serijala “Sam u kući”, također emitiran na RTL Televiziji prošlog vikenda, premda nije prikazan u udarnom terminu (emitiran je poslijepodne na Badnjak), s gledanošću od 11 posto također je bio jedan od najgledanijih televizijskih formata na nacionalnim televizijama tijekom blagdana.

Tri godine prvi

Da je “Sam u kući” Hrvatima pravi hit, doznalo se još prije tri godine. Tada je, prema godišnjim podacima gledanosti koje prikuplja neovisna agencija AGB Nielsen, taj film proglašen najgledanijim u 2008. godini, unatoč bogatoj ponudi u kojoj su bile i neke poprilično atraktivne premijere.

Te je godine, unatoč tome što se radilo o barem petnaestom prikazivanju filma, RTL Televizija zahvaljujući malom Kevinu i njegovim šlampavim protivnicima imala gledanost od 20,4 posto.

Lani je na RTL-u isti film pratilo oko 20 posto ljudi, ovog Božića njih četrdesetak tisuća više, pa nije teško dokučiti koji bismo filmski hit i dogodine u božićno vrijeme opet mogli gledati. Drugo mjesto na božićnoj top-ljestvici gledanosti zauzeo je Dnevnik Nove TV sa 18,8 posto, a slijedi gotovo trideset godina star film “Kolo sreće” na RTL Televiziji sa 14,4 posto gledanosti.

Više od 10 posto

Prema prvim neslužbenim podacima, na četvrtom mjestu su Vijesti Nove TV sa 13 posto, potom HTV-ov Dnevnik sa 12,7 i RTL Danas sa 12,6 posto gledanosti. Više od deset posto gledanosti na Božić imaju i HTV-ov film “Ljubav i praznici” (10,7) te show Miroslava Škore “Pjevaj moju pjesmu”, koji je u nedjelju na javnoj televiziji pratilo 10,3 posto publike.

jutarnji.hr

Reply
(29. Dec 2011, 21:28)kachamack Wrote: da, kod nas najgledaniji strani film na televiziji u 2010:

Izgleda da, čim sam video broj 2, da ostatak liste nisam ni gledao Glare .
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Kako je 2,8 milijuna ljudi 18,4% od oko 7,1 milijuna?
Reply
Verovatno je u pitanju reach, tj. ukupan (a ne prosečan) broj gledalaca koji je gledao taj film barem jedan minut. Za dugačke sadržaje poput filmova reach zna da bude nekoliko puta (obično od 2 do 5) veći od prosečnog broja gledalaca, koji se na engleskom naziva AMR tj. average minute rating.
Reply
(29. Dec 2011, 21:28)kachamack Wrote: da, kod nas najgledaniji strani film na televiziji u 2010:

http://www.rts.rs/page/rts/sr/rts+predst...aniji.html

Na listi je i prvi deo

Quote:23. FILM: SAM U KUĆI 03.01.2010 RTS 1 12,1%
30,7% 1.948.000

Reply
Quote:Novogodišnji program HRT-a najgledaniji
Autor: Miralem Mehulj , 2.1.2012.

Novogodišnji program HRT-a bio je najgledaniji u Hrvatskoj. Program je počeo specijalnim izdanjem emisije 8. kat Danijele Trbović, koju je gledalo 14.6% gledalaca opšte populacije, odnosno 32,4% onih koji su u tom trenutku bili pred malim ekranima. Ovaj talk-show gledalo je 606.339 gledalaca.

Specijal Ples sa zvijezdama je gledalo 528.981 gledalac, a specijal Pjevaj moju pjesmu 569.350 gledalaca. Zadnji dan u godini HTV1 je gledalo 25% od ukupnog broja gledalaca koji su gledali televiziju i taj dan HTV je ostvario najveći udio u gledanosti svih televizija. U vremenu od 20 do 2:00 sata HTV1 je prosječno gledalo 496.000 gledalaca.

http://teve.ba/article/6431/novogodisnji...jgledaniji

Samo 606 hiljada Shock Hrvati su 2012 čekali na trgovima, kafićima, restoranima Wink
Reply
Prilično pogrešan zaključak.

U ponoć je išla emisija „Pjevaj moju pjesmu“ koja je sa 569.350 gledalaca imala udeo u gledanosti 33,6%. To znači da je u periodu od 22:30-00:30 oko 1,7 miliona stanovnika Hrvatske gledalo televiziju.

Pošto Hrvatska po poslednjem popisu ima oko 4,3 milion stanovnika, to znači da je oko 40% stanovnika dočekalo Novu godinu uz televiziju, što jeste nešto manji procenat nego u Srbiji gde je nešto preko 50% ljudi to učinilo, ali smo mi svetski rekorderi u gledanju televizije, a Hrvatska turistička zemlja, tako da to nije neočekivan rezultat.

Dakle, jesu u nešto većoj meri čekali izvan kuće, ali ne tako drastično.
Reply
Ma drukčije se računaju gledanost u Hrvatskoj i Srbiji. U Hrvatskoj za populaciju +4 samo, a kod vas za sve i to na bazi brojke od 9 milijuna stanovnika jer valjda ubrajate kosovsko stanovništvo (?).
Reply
Ne računaju se drugačije.

I kod nas se računa za 4+ tj. za, ako se ne varam, 6,9 miliona ljudi iz te starosne grupe (mrzi me da tražim taj podatak), bez Kosova.
Reply
Quote:Dakle, jesu u nešto većoj meri čekali izvan kuće, ali ne tako drastično.
Nisam naglasio (sorry moja greška Blush ) ali moj se komentar odnosi se upravo u odnosu na Srbiju jer sam samo par minuta ranije čitao pinkov izveštaj rejtinga. Smile
Računao detaljno nisam ali je očito manje gledaju tv za razliku od Srbije. Ujedno iznenađen sam i činjenicom da baš je HRT najgledaniji u najluđoj noći iako je nova prema ranijim podacima bila najgledanija. Češ češ

edit:
Da, kod nas se isto računa 4+ i bez Kosova.
Quote:Od 2002 Nielsen Audience Measurement (Serbia) snabdeva srpsko tržište kompletnim TAM podacima. Nacionalno reprezentativan uzorak je kompletiran u Decembru 2002. (890 domaćinstava, sa osobama starim 4+ u TV domaćinstvima, teritorija Srbije bez Kosova).
http://www.agbnielsen.net/whereweare/dyn...try=Serbia
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)