Radio S (1, 2, 3, 4)
Samo za pomoc moze posluziti ove frekvencije koje rade sa drugih predajnika (96.3 Ovcar, 98.7 Gobelja, 94.9 Torlak, 100.7 Bitovik, 100.1 Tornik, 104.8 Gucevo), ako u opste dopire u Valjevu.
Reply
Pa trebalo bi nesto od toga da dopire. Kod mene izuzetan signal ima pored lokalne 102.9 i 96.3Mhz,odmah je tu 98.7 Gobelja koja se moze dobiti i pored lokalnog radija Centar sa usmerenom antenom a potom 104.8Mhz uglavnom ispisuje i rds kada se usmeri. Potom idu solidni 94.9Mhz pa 92.9Mhz, ima slabih skoro ne upotrebljivih naziru se Bitovik 100.7 i 105.3Mhz.
Reply
U nekim krajevima se cuje 94.9 iz Beograda a u nekima je pak dobar i 92.9 ostale se ne cuju. A sa pecine 94,9 su imali jako dobru pokrivenost celog Valjeva
DVB-T2 Pećina, Maljen, Rudnik, Avala, Crveni Čot
Sky Star 2 satelitska kartica

Reply
S emituje jako dugo nelegalnu frekvenciju u Novom Pazaru 94,9 jer ona sa Kopaonika na 98,7 nije u stanju da pokrije celu oblast i ima jako slab prijem. Sve antene na Gobelji kao da su okrenute prema Kraljevu jer u Novom Pazaru sve frekvenije sa Gobelje imaju jako slab prijem... E u poslednje vreme se dešava da ova 94,9 zabaguje pa proradi posle par dana i opet tako...
Reply
Tako se desavalo i u Valjevo ali su tade emitovali tisinu ali sada bas nista evo vec dugo vremena
DVB-T2 Pećina, Maljen, Rudnik, Avala, Crveni Čot
Sky Star 2 satelitska kartica

Reply
(13. Dec 2011, 16:27)haker Wrote: S emituje jako dugo nelegalnu frekvenciju u Novom Pazaru 94,9 jer ona sa Kopaonika na 98,7 nije u stanju da pokrije celu oblast i ima jako slab prijem. Sve antene na Gobelji kao da su okrenute prema Kraljevu jer u Novom Pazaru sve frekvenije sa Gobelje imaju jako slab prijem... E u poslednje vreme se dešava da ova 94,9 zabaguje pa proradi posle par dana i opet tako...
Veruj mi da bolje baca prijem u Peći (Metohija) Mrčajevci, Konjevići (Čačak) sa predajnika Gobelje.
Što se tiče Novog Pazara, bio sam 1000x puta i uverio sam se koje stanice prolaze dobro. Što se tiče Raške takodje skoro isti problem ima prijem stanica sa Gobelje.
Reply
Нови Пазар и Рашка су јако специфични по питању пријема ФМ и ТВ сигнала. Конфигурација терена је таква да мало шта ту пролази преко Копаоника са једне стране и Голије и Рогозне са друге стране. У Рашки се не може слушати ништа из Новог Пазара иако су удаљени 20 километара. Радио Рашка која треба да покрије општину Рашка са сигналом морала је за подручје Јошаничке бање да активира још један предајник ( не знам да ли сад ради) на 100 MHz иако је бања на 10-ак километара ваздушном линијом од првог предајника, јер од масива Копаоника ништа не пролази. Свако место има посебан предајник за ТВ сигнал ( Рашка , Баљевац , Јошаничка бања ) иако цела општина нема 20 хиљада становника. Интересантно је да се једно време у Баљевцу солидно могао чути радио Крушевац. Ал то је нека друга прича , одох у офтопик Smile . У Рашки ,стање са Гобеље С сигнал 2,5 од 5 , Б92 1 од 5 , Индекс 2 од 5 , БГ1 2,3 3 од 5 ( имам скалу на радију за јачину сигнала ) . Ако се попнете на неко брдо ситуација се драстично мења ( на 500,600 метара нм убијају Енигма Пријепоље и радио Рожаје ).
Reply
Ako već pominjemo radio S red je da ovde pišemo o tome.
Kada je 2006 radio S počeo sa Crnog Vrha na 102,9 mislim da su imali mnogo jači signal nego sada, tada mi je radio S bio jedina stanica sa dobrim prijemom sa Crnog Vrha sa običnim parčetom žice, dobar prijem je bio 2-3 nedelje i posle je nisam više mogao da ga slušam, a čini mi se da je tada jače išao i na 105,3 sa Tupižnice i na 104,8 sa Gučeva.
Reply
Dobro, posto vidim da si mogao da hvatas Radio S na parcetu zice a u Beogradu sa obicnom antenom mogao da se uhvati na vise lokacija.
Sada koliko sam primetio smanjili su sa Jastrebca na 87.9MHz, Tupiznice 105.3MHz, Gobelja 98.7MHz. Stvar je u tome sto predajnici aj sto trose mnogo struju, nego zrace u naseljenom mestu, smeta-ometa druge emitere, propagacija-Tropo~(moze da ga cuje FM-DX u Spaniju), devijacija, intermodulacija...Stars Zato je najbolje i prakticnije da postave dopunske predajnike sa manjom snagom (ko Slovenci, sto sam se i uverio) na dobroj lokaciji.
Ko sto ima u Beogradu Rts BG 1 88.3MHz tako i u ostalim gradovima i opstinama da se postave gde signal dobro ne pokriva.

--------------------------------------------------------------

Iz teme "Radio B 92"!

(04. Mar 2012, 14:58)Antena Man Wrote: ali mislim bi trebalo da pojačaju snagu na 102,9 sa Crnog Vrha i na

Pojacali su pre 3 meseca 102.9MHz Radio S (rds) i 101.0MHz Rts 202 (bez rds?).
Sto se tice Radio S na 96.3Mhz sa predajnika Ovcar mnogo je bolji i jaci signal u Kraljevu nego u Gornjem Milanovcu 10x puta.
Jedini spas je da postave dopunski predajnik na frekv. "88.5 ili 104.3" na zgradi Sumadije sa 5 W snage. Pokrili bi ceo centar i ostala naseljena mesta, kao sto je Takovo, Savinac, Velerec, Donja Vrbava, Brusnica, Klaticevo,...

Reply
Najbolji i najači signal S je imao kada je emitovao na 94.3 ja sam ga od mog mesta pa sve do Zlatibora slušao u kolima bez prekida,i nije mi jasno zašto su tako dobar prijem upropastili!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)