RTS za emitovanje programa u inostranstvu traži više novca
kukaju na N1 kako im RTS povecao cene, jadni SBB nema para..
срце, руке и тастатура
Reply
Rekao bih da je ista stvar kao što je bila sa Prvom, O2 i Hepijem kod nas:

(N1 Info) RTS za emitovanje programa u inostranstvu traži više novca /ima video prilog/
[Image: nrwrdaH.png]
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
(10. May 2018, 19:38)orange Wrote: kukaju na N1 kako im RTS povecao cene, jadni SBB nema para..

Zar i oni ne naplacuju Sk kanale koji svi zajedno nemaju desetinu gledanosti od RTS i to za mnogo vece pare?
Reply
Zasto poredis kanale sa nacionalnom frekvencijom ? ima li sky sports vecu gledanost od Bbc ?
Reply
Ja nisam pricao o ukupnoj gledanosti nego samo gledanosti kanala koji se nalaze kod nekog kablovskog operatera.Gledaj ko je prvi poceo sa naplacivenjem kanala nego SBB.Uzeli su serije od RTS i naravno naplacuju TOP kanal.Ovi su im samo uzvratili udarac.Prvo ako si procitao tekst oni im ne traze pare za emitovanje za Srbiju nego za insotranstvo gde SBB to dobro naplati
Reply
Zanimljivo je što operaterima traže naknadu za odloženo gledanje, a preko RTS planete sami nude tu uslugu.
Reply
Mislim da SBB, ali i ostali prodavci kablovskih, DTH, OTT i slicnih usluga treba da plate reemitovanje, naravno,i to svim ovdasnjim emiterima cije programe emituju u inostranstvu, preko neke od svojih platformi, ali, naravno da cena koju treba da plate mora da bude zakonski regulisana, u skladu sa cenama na trzistu EU,a ne Bliskog ili Dalekog Istoka, US ili Australiji, jer smo mi ipak zemlja koja je u Evropi, pa tako mislim i da RTS preteruje sa ovim cenama,kao da se program emituje za Marsovce. Mislim, mogu oni da traze i da im SBB i ostali placaju  i 1e po pretplatniku, ali to nije realno, i naravno da im nece biti placeno.
Kad ti svi okrenu ledja, šutni ih u dupe! 
Reply
Pa zar SBB nije poceo sa cenom koja je preskupa za Sk kanale.Sad im se vraca sve kao bumerang.
Reply
(11. May 2018, 17:14)Perica Wrote: Prvo ako si procitao tekst oni im ne traze pare za emitovanje za Srbiju nego za insotranstvo gde SBB to dobro naplati
Upravo to. Nikakve zveze nema to što RTS ima nacionalnu pokrivenost u Srbiji, ovo je cena za inostranstvo.
Po meni ovo je ok cena za svet, ali ne i za pogranične zemlje - BIH, CG i HR prvenstveno.
Da su bar za te zemlje stavili pola te cene tipa 0,25e po korisniku, po meni bi to bilo OK.

Naravno reemitovanje RTS Sat-a ne bi trebalo da spada u ovo, ako ja to dobro razumem?
Cena se odnosi na RTS1,2,3?
Reply
Mogao bi neko ko prati ili zna cenovnike da kaze da li je cena za BBC samo za BBC World ili uz to ide i BBC Earth za iste pare. Tu se prica o poredjenju sa BBCjem zavrsava jer se nigde u regionu taj BBC ne placa za njihove zemaljske kanale. Tekst ne navodi, ali pretpostavka jeste da se RTS u nekim vecim sistemima u regionu (pre svega u BIH) emituje sa svojim terestrijalnim programima (najcesce RTS1 i RTS2) i otuda je tesko praviti poredjenje. Ne branim RTS, ali mi ovde nemamo pojma iz ovih tekstova za sta tacno RTS trazi te pare, za njihove zemaljske kanale, samo za RTS Svet ili i dodatne specijalizovane. Ovako sroceni tekstovi najcesce imaju upravo za cilj da se jedna strana prikaze losije nego sto mozda jeste iako ona mozda to i jeste.

ps. Bnet u Hrvatskoj ima samo RTS Svet osim u Osijeku gde ima i RTS1. Iskon i Optima takodje samo RTS Svet i to u dodatnim paketima.
Radio Fokus zajedno sa piratskom mrežom "Radio Balkan" na nizu nelegalnih frekvencija na sramotu drzave - 1159. dan.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)