TV antene za zemaljski prijem (digitalni i analogni)
Tacno sto je reko miki da sve zavisi od podrucja i tacno da su starije bile bolje i kvalitetnije nego sto su danas po radnjama gde se kupuju.ali moze sa tim antenama da se izvrsi sitne prepravke koji bi signal bio zadovoljavajuci ne go loge sto su.Imao sam prilike da jedan moj drug senabode sa onim elementima sa strane i ne uradi nista posle,a dok sa cekama je laka montaza i nisu glomazne i teske....i da ne duzim za dve ili tri godine pocece digitalizacija.... a ovo staro sve pada u vodu.
Reply
imao sam Gorenje Elrad 4593 antenu za UHF i Tunali pojačivač... čudo, naročito oko 50 UHF!
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Ta gorenje antena jel to sobna ili spoljna? Ja sto sam imao pojacivac tunali model 985 nikad vise necu imati! To je bio pojacivac u sklopu sa turskom antenom u obliku tanjira u loga-skracenoj verziji, antena je kratko radila i pokvarila se ali pojacivac je radio nekih 10god i imao sam sliku extra sto nikad necu takvu imati, posle bombardovanja kad nismo imali RTSove programe i druge sa njom sam hvatao HRT 1,2 i3, madjare(naravno propagacije) i RTRS nekih godinu dana.
 TV VOX 32DIS470B

Antena. Loga 2

DVB T2 Predajnici: Ovčar, Rudnik i Kopaonik        
Reply
Evo od kanala sto hvatam na Ceskoj Anteni
Mesto Kraljevo kuca k-5
Antena usmerena prema ovcaru.
Kanali: 1. rts 1 (c8),2.rts 2 (c42),3.pink (c50),4.prva (c52),5.b92 (c58),6.avala (c56)
7.tv kraljevo (c28 i 48),8.happy (c44),9.tv cacak (c62),10.galaksija 32 (c34),11.melos (c37),
12.ka (c10),13.trstenik(c23).

Reply
Zar na ch23 ne bi trebalo da bude Prva TV sa Rudnika?
Reply
Ide Prva sa Rudnika na 23ch, ali Aca je pisao freq sa Ovcara ,Goca i lokalne tv stanice sto hvata.
 TV VOX 32DIS470B

Antena. Loga 2

Reply
kao ova sa slike, smo je duplo duža (skoro 2m) i kači se na sredini
ima pojačanje oko 9.5dB na IV bandu, a na bandu V ide do 15.5dB (oko UHF 53)
Odlikuje se širokim vertikalnim uglom prijema, ali vrlo vrlo malim horizontalnim. Puno pojačanje je samo na ±3°, a već na ±8° je mnogo manje pojačanje.

[Image: images?q=tbn:ANd9GcTghQNy_uMZPogfkTFCbJI...h0mtvJ&t=1]
“Obrazovana osoba je naučila da se informacija gotovo uvek objavljuje da bi u najboljem slučaju bila nekompletna; vrlo često je netačna, služi usmeravanju u pogrešnom pravcu, neretko izmišljena, neiskrena je ili – sasvim pogrešna.”
Russell Wayne Baker
Reply
Ja ne mogu da uhvatim sa rudnika prvu na c23 jer hvatam tv trstenik pa mi pokriva prvu. Lokacija no name!!! osecam da mi je blizu moga mesta tu najvise do 7 kilometara.
Reply
Znam, pretpostavio sam o kojoj je anteni rec tzv "RIBLJA KOST" nazalost nema je vise u prodaji ja sam je trazio.
 TV VOX 32DIS470B

Antena. Loga 2

Reply
https://www.youtube.com/watch?v=TH-YNktTujg

evo video klipa sta hvatam na ceskoj.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)