TV antene za zemaljski prijem (digitalni i analogni)
TOP-2000 / PAE-777

Ova se meni pokazala najbolja za tv prijem.
Reply
Satelitska antena, 2 lnb-a (jedan je usmeren ka W2 drugi ka Astri 19.2), risiver Dreambox dm 500-s i CS. Nemam zemaljsku antenu uopste.
Reply
Vidjao sam dosta da ljudi kad raskinu ugovor sa Digi TV...posto im ostave tanjir...oni kupe resiver...i imaju satelitsku upola cene Smile
TV prijem :
IPTV mt:s osnovni paket 
DVBT2 Falcom T2400 

Mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici, Vojvodina, Srbija
Reply
Slaba vajda ako se samo kupi risiver. Wink
Reply
Ja mislim da sam najvise u mom mestu promenio antena i najbolja se pokazala loga 1 i loga 2 i turski pojacivac Tunali model 985 jedan od najboljih modela koje je napravio Tunali koristio sam ga prvi put u sklopu njihovog proizvoda tzv tanjir-loga antena pa sam posle nekih 12 god koristio taj pojacivac sa kojim sam imao najbolju sliku da bi crkao i promenio sam nekoliko Tunali razlicitih modela ali nisu kao prethodni. Ovi sad Tunali sto se prave uvek imaju neku manu il neradi vhf ili jedno od dva uhf podrucja na uredjaju. Sad trenutno koristim elsatov pojacivac i njihovu logu 3 i solidno sam zadovoljan sa signalom.
Reply
Miki Rudinski....a koje je pojacanje u db na tom najboljem tunali pojacavacu?
TV prijem :
DVBT2 Falcom T2400 

Reply
Na njemu kao i na ostalim pise 60db ali to je max 30db, takav pojacivac tj tunali model 985 nikad nisam mogao vise da nadjem,ja sam ga kupio od prijatelja koji je doneo sa Kosova94god jer njemu nije odgovarao raspitivao sam se na Gornjomilanovackom buvljaku gde ih tip prodaje i rekao mi je da taj model je bio medju prvim modelima i da su posle bili drugi ali ne kao on. Ja sam posle bombardovanja osim TVGM i RTRS hvatao HRT 1,2,3 Madjare,Rumune, ma sta da ti kazem ako si ga imao ili ga imas znas da su se pokazali super, sad koristim elsatov pojacavac i njihovu logu 3 i solidno sam zadovaljan.
Reply
Po meni je najbolja zemaljska antena ceska plocica i pojacivac (49R napajanje 12v-500mA) jer je najbolja zpredajnike koje su daleko.To sam uporedjivao sa lobom 8 logom 3 koje su bolje za uhf a dok je loga 4 dobra za uhf dok za vhf nije se dobro pokazalo, koristio sam tunalov pojacivac koji delimicno davao snagu a za druge da ne govorim.Ovo sve sto ste pisali gore sve sam od toga koristio nisam bio zadovoljan sa logama.Sve je to u redu u to vreme nije bilo za za nacionalne kanale da bude na svakim predajnicima isti broj kanala pa je trebalo se racvaju antene svako posebno gde su usmerene.Ali ceska vadi tu veliki prosek, evo dajem primer moju antenu (ceska)ona je usmerena na ovcaru koji mi udaljen preko 50km slike su mi ko staklo ciste evo 3 godine 5 godina kako je imam ni jednom mi se nije desilo plocica da mi se pokvari.
Reply
a da ta plocica 49R ne spada u one sa manjim pojacanjem...ja kad sam koristio cesku...i dok mi je bila 49R,imao sam losiji signal...?
TV prijem :
DVBT2 Falcom T2400 

Reply
Sve zavisi od podrucja i konfiguracije, kod mene je problem Rudnik imam otvoren ali slika nemoze da bude ok! a Ovcar isto imam otvoren ali nemam sve kanale, ja sam sve moguce antene i pojacavace probao i najbolja mi loga 1 i 3 u kombinaciji sa Tunali pojacivacem ili koju sad koristim to je loga 3 i Elsatov pojacavac koji se super pokazao kod mene. A sto se tice mrezaste ceske antene bile su na pocetku kad su se pojavile dobre, posle su poceli da prave kopije i posle grmljavine rikne plocica to im je mana. Ja sam nju koristio i nisam bio toliko zadovoljan koliko sa ovom sto sad koristim logu 3 i elsatov pojacivac u kombinaciji. Za losi prijem signala najbolji je filter skretnica, ali i toj muci uskoro dolazi kraj! DIGITALIZACIJA!!!!
 TV VOX 32DIS470B

Antena. Loga 2

DVB T2 Predajnici: Ovčar, Rudnik i Kopaonik        
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)