Pomračenje kanala iz regiona
Crne i FTV kad puštaju Kud puklo da puklo.
Reply
Ne znam zašto se čudite. Kao da je to nešto neobično.
Reply
Nije neobično na našim prostorima ali je zaista glupo. A ja se čudim dokle će to da traje i dokle će korisnici da trpe takve stvari. Samim tim postojanje kablovskih kanala iz regiona u ponudi na ovakav način gubi svaki smisao. Poštenije bi bilo prema korisnicima da to ide u poseban pay paket pa da gledalac bar zna šta dobija za uložene pare. Ovako se sve to kao gura u osnovni paket radi "navlakuše" gledalaca pa kao imamo te kanale na papiru ali ne možeš ih gledati "full" nego onoliko koliko ti kablovski operater dozvoli. Mislim da je krajnje vreme da se ovakva politika promeni na nivou svih operatera. Osim toga pisali su već drugi forumaši u ovoj temi da to baš i nije praksa u mnogim državama EU (kojoj kažu težimo).
Reply
Kakva je situaciju u drugim ex-yu zemljama, da li i oni i koliko skrembluju naše kanale?
Reply
Ja razumem kada zamračuju neki prenos, odnosno neki događaj koji ide uživo.
Osnovni razlog su oglasivači.
Da te primora da "gledaš" reklame koje su plaćene recimo Areni dok traje prenos LŠ, i na OBN, RTRS ili HRT.

Međutim potpuno je idiotski zamračivati HRT kad ide recimo njihov kviz "Potjera", koji ne može da ima isti
sadržaj, rasplet, učesnike kao ovdašnja verzija, i pritom ide u potpuno različitom terminu.

Do prošle, sada već pretprošle 2015. na D3i nisu zamračivali programe, ali su u 2016. počeli i tu.
[Image: mini_150930014727522968.jpg]
Reply
(02. Jan 2017, 14:11)Jaqen Hghar Wrote: Do prošle, sada već pretprošle 2015. na D3i nisu zamračivali programe, ali su u 2016. počeli i tu.

Isto važi i za "klasičnu" D3 uslugu. Nadam se da će se možda opet vratiti na ono što je bilo na snazi do pre 2 godine. Osim ako strogo naređenje o zamračivanju nije stiglo iz "struktura odozgo".
___________________________________________________________________________________
SBB: TRIO Silver paket

MTS TV: Osnovni paket

Reply
(02. Jan 2017, 14:11)Jaqen Hghar Wrote: Međutim potpuno je idiotski zamračivati HRT kad ide recimo njihov kviz "Potjera", koji ne može da ima isti
sadržaj, rasplet, učesnike kao ovdašnja verzija, i pritom ide u potpuno različitom terminu.

Zavisi kod kog operatera. Ako se zamračuju svi strani sadržaji na HRT-u to je free 'verzija' sa satelita koju sam HRT zamračuje, a zamračuju i Potjeru zato što je to licencirana emisija. Poređenja radi, ni RTS ne emituje kviz Ja volim Srbiju na satelitskom kanalu.
Reply
Na D3i, trenutno zamračeni: HRT2, OBN, RTRS, BN televizija, Nova TV. Zašto ih ne ukinu lepo, nego se ovako iživljavaju.  Furious
Reply
Zasto RTRS kad ne ide Liga sampioma srijedom vec utorkom? A tek BN, koji je razlog njegovog zamracivanja?
Reply
Inače u to vreme idu serije na ova dva kanala, na RTRS-u "Nepobedivo srce"...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)