Filmovi i serije - najave, diskusija, zanimljivosti...
Quote:Potvrdio Keanu Reeves
Sprema se četvrti i peti nastavak Matrixa?

Zvijezda trilogije Matrix Keanu Reeves je otkrio mogućnost snimanja dva nova nastavka ovog megapopularnog filma.

Dok je držao govor u „London School of Performing Arts“, izjavio je da su autori trilogije braća Wachowski završili Matrix 4 i Matrix 5. Također je otkrio da bi se oni mogli snimati u 3D tehnologiji.

Reeves se tokom novogodišnjih praznika navodno sastao sa braćom Wachowski, te da su oni izrazili želju da on i dalje igra ulogu Nea. Također se govori kako su se braća sastala sa Jimom Cameronom kako bi razgovarali o mogućnosti snimanja u 3D tehnologiji.

Braća Wachowski trenutno rade na filmu „Cloud Atlas“ i čim završe sa njim poduzeće konkretnije poteze u vezi sa Matrixom.

[Image: s_974838141376.jpg]
http://www.source.ba/clanak/974838141376/

Inace nisu vise braca Wachowski sada su brat i sestra Wachowski!!!
bio je Larry sada je Lana
[Image: images?q=tbn:ANd9GcRxrbkr5oVgSwatnoJIsNl...TowwMg_8DA]

Edit: Izdvojen smikicin post radi otvaranja nove teme posvećene svemu u vezi filma (zanimljivostima, vestima, ekskluzivama, pikanterijama...), ali ne i privatnim životom ili skandalima filmskih stvaralaca ili glumaca (zbog toga ovaj post ostaje gde je i bio).
ion
Reply
(12. Feb 2011, 18:43)Eddie Maiden Wrote:
Quote:Novi nastavak akcionog serijala
Stiže "Umri muški 5"
Beta | 12. 02. 2011. - 14:52h | Foto: Reuters

Reditelj Noam Maro snimiće peti film franšize "Umri muški" u kojem će glavnog junaka ponovo tumačiti Brus Vilis, preneo je Holivud riporter.

[Image: 116142_umri-muski_f.jpg?ver=1297518715]
Brus Vilis: ponovo kao Džon Meklejn

Noam Maro, istaknuti reditelj TV reklama, 2005. je dobio nagradu američkog Udruženja režisera.

Scenario za "Umri muški 5" napisao je Skip Vuds, koji je radio na filmovima "Iks men počeci: Volverin", "A-tim" i "Šifra: Sabljarka".

Poslednji film franšize "Umri muški", iz 2007, inkasirao je više od 380 miliona dolara.

izvor: Blic

Scenarista obećava Glare
Ne bi me začudilo da i Brus zatraži da mu ubiju lika kao što je tražio Harison Ford Facepalm .

Edit: Dajem Eddiejev post kao citat zbog nemogućnosti ekstraktovanja samo jednog dela.
ion

...........................................................

Muzika iz novog filma Montevideo, bog te video, by Manjifiko:

Nisam još video da se neko ovako nimalo ne potrudi, već samo upotrebi neku svoju bajatu stvar uz druge reči.
copy/paste

Film me uopšte ne zanima da ga pogledam, jer ne potpada pod žanrove koji mene interesuju, ali mislim da bi bio red da se napiše originalan saundtrek kad se snima nešto u šta je Bjela verovatno uložio solidnu kintu (za naše uslove).

Posle kukaju što nam je filmska umetnost tretirana tako kako jeste i od države i od građana, a sami samo otaljavaju posao.
Ranting
Reply
'Oćemo ovde i o Oskaru i ostalim nagradama ili to da bacamo gore na pdf Emisije? Smile
Btw. možda da proširiš temu i na strane serije? Češ češ
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
Paaa, ako pričamo o domaćem "Oskaru", ja bih da on ostane u pdf Emisije, koji bi valjalo da se bavi domaćim (i eventualno ex Yu) radovima™.
Ovde bi mogao strani Oskar, i da, slažem se za serije.
Reply
Naravno da sam mislio na pravog Oskara Smile .
U stvari: pošto se gore priča o Eurosongu, nek' onda tamo ide i pravi Oskar kad za to dođe vreme Smile .
Reply
konacno o filmovima

Quote:Met Dejmon: Odbio sam ulogu u Avataru
Met Dejmon: Odbio sam ulogu u Avataru

Glumac Met Dejmon izjavio je da mu je bila ponuđena uloga u naučnofantastičnom bioskopskom hitu "Avatar" ali da je morao da odbije ulogu zbog drugih obaveza, preneo je danas sajt Didžital spaj.

-Razgovarao sam sa rediteljem Džejmsom Kameronom, pročitao sam scenario i odmah shvatio da će to biti ogroman hit. Zaista sam želeo da igram u tom filmu, sarađujem s Kameronom, posmatram kako režira i učim od njega - ispričao je glumac.

-Ali u to vreme sam dovršavao snimanje 'Bornovog ultimatuma' i nisam mogao da odem. Radilo se o sukobu obaveza - objasnio je on.

Dejmon je naveo da nije imao vremena da igra u "Avataru" pošto je posle "Bornovog ultimatuma" snimao ulogu u filmu "Zelena zona". Glavna rola u "Avataru" poverena je Semu Vordingtonu.
[Image: matt-damon-jason-bourne.jpg]
http://www.atastars.rs/film/32495-met-de...-u-avataru
Quote:Novi film o Spajdermenu dobio naslov

Filmski studio Kolambija pikčers saopštio je da će naslov novog filma o Spajdermenu biti "The Amazing Spiderman", preneo je Holivud riporter.

Glavna uloga čoveka-pauka poverena je 27-godišnjem glumcu Endruu Garfildu koji će tumačiti Pitera Parkera (čiji je Spajdermen alter ego) dok je bio srednjoškolac. Detalji zapleta čuvaju se u tajnosti. Režiser će biti Mark Veb koji novog Spajdermena snima u 3D tehnici.

U glumačkoj ekipi filma koji će 3. jula 2012. stići u severnoameričke bioskope su i Ema Stoun, Ris Ajfans, Denis Liri, Kembel Skot, Martin Šin i Sali Fild.
[Image: spajdermen_novi.jpg]
http://www.atastars.rs/film/32504-novi-f...bio-naslov
Quote:“Mehaničar – plaćen da ubije” premijerno u Novom Sadu 16. februara
Novi film jednog od najvećih akcionih junaka današnjice, britanskog glumaca Džejsona Stejtama, „Mehaničar – plaćen da ubije“, premijerno će biti prikazan u novosadskom multipleksu „Arena“ 16. februara.

Beogradska premijera filma sledi 17. februara u multipleksu „Kolosej“.

Džejson Stejtam je mehaničar – elitni ubica koji poštuje stroga pravila ponašanja i ima jedinstveni talenat za besprimetno uklanjanje mete. U društvu mladog i impulsivnog početnika, on kreće da osveti svog mentora i jedinog prijatelja kojeg je imao.

„Mehaničar – plaćen da ubije“ je rimejk kultnog filma iz 1982. godine, u kome ulogu plaćenog ubice igra Čarls Bronson. Osim Stejtama, u filmu igraju i Ben Foster i Donald Saterlend. Reditelj „Mehaničara“ je Sajmon Vest, reditelj filma „Lara Kroft: pljačkaš grobnica“, „Leteća tamnica“, i izvršni producent Oskarima nagrađenog filma „Pad crnog jastreba“.

Prvi vikend prikazivanja u Americi „Mehaničar – plaćen da ubije“ bio je treći na bioskopskim blagajnama.

Sve informacije o filmu, kao i nagradnoj igri koju povodom filma organizuju MCF i "Sinđel centar za tattoo, piercing, jewerly", mogu se naći na sajtu filma mehanicar.mcf.rs.
[Image: Mehanicar%20B1.jpg]
http://www.atastars.rs/film/32472-mehani...6-februara
Quote:Marion Kotijar u novom Betmenu
Francuska oskarovka Marion Kotijar pridružiće se Kristijanu Bejlu i En Hatavej u novom filmu o Betmenu, preneo je danas magazin Pipl. Još nije poznato da li će Marion Kotijar (35) tumačiti rivalku Žene-mačke koju tumači En Hatavej ili će joj pripasti uloga žene u koju se zaljubljuje Betmen (Kristijan Bejl).

Marion Kotijar, dobitnica Oskara 2008. za rolu u filmu "Život u ružičastom", u nedelju je potpisala ugovor o ulozi u novom Betmenu čiji je naziv "Uspon mračnog viteza", rekli su magazinu Pipl upućeni izvori.

U "Usponu mračnog viteza" igraće i Majkl Kejn, Morgan Frimen i Gari Oldman. Film bi trebalo da stigne u bioskope u julu 2012. Marion Kotijar, koja pre početka snimanja treba da se porodi, igra u filmu Vudija Alena "Midnight in Paris" koji će 11. maja otvoriti festival u Kanu.
http://www.atastars.rs/film/32464-marion...om-betmenu
Quote:Holivud i američka nezavisna produkcija na Festu
Ovogodišnji, 39. Fest u svom programu "Holivud" sjediniće glavni tok savremene američke igrane produkcije, koji stiže iz velikih kompanija "Paramaunt", "Vorner", "Univerzal", ali i nezavisna ostvarenja koja promovišu "Fokus fičers" i "Foks serčlajt", najavila je danas Direkcija Festa.
Publika će videti filmove "Put u nepoznato", "Crni labud", "Čovek zvani hrabrost", "Drugi život". Povezuje ih veliki broj nominacija za nagradu Oskar i istovremeno odličan uspeh na blagajnama, što je svojevrsni presedan jer nije reč o klasičnim blokbasterima već o veoma slojevitim filmovima.
Te i ostale naslove iz programske celine "Holivud" potpisuju i u njima igraju trenutno najaktuelnija imena američkog filma. Među njima su Klint Istvud, Daren Aronovski, Braća Koen, Dag Liman, Džordž Kluni, Nikol Kidmen, Natali Portman, Mia Kunis, Džef Bridžis, Džoš Brolin, Šon Pen.
Glavna zvezda je Met Dejmon koji se pojavljuje u čak tri filma - "Agenti sudbine", "Drugi Život" i "Čovek zvani hrabrost". U programu Festa Dejmon je zastupljen i u ciklusu "Izabrani dokumentarci" kao narator u filmu "Globalna kriza".
Filmovi iz programa "Holivud" prikazivaće se u velikoj sali "Sava centra" i u renoviranoj sali Doma omladine.
Ovogodišnji Fest otvoriće 25. februara film "Koriolan" britanskog reditelja i glumca Rejfa Fajnsa. Do 6. marta biće prikazano oko 70 filmova u šest programskih celina.
U Direkciji Festa ističu da su američki filmovi kako iz velikih studija tako i nezavisne produkcije bili jedan od stubova ovog festivala kroz njegovu istoriju, od 1971. godine. Defilovali su kroz različite programske okvire, kao što su "Festival festivala", "Hitovi", "Američki nezavisni film", "A Amerika"...
Sedamdesetih i osamdesetih godina 20. veka, u doba blokovske podele sevta, Beograd je kao jedini otvoreni grad u jugoističnoj Evropi bio idealno mesto za promociju i dalji plasman američkih komercijalnih proizvoda.
U to vreme holivudski studiji slali su na Fest i svoje eminentne reditelje i zvezde, podsećaju u Direkciji Festa.
http://www.atastars.rs/film/32452-holivu...a-na-festu
Reply
Quote:Predstavljena voštana figura holivudskog glumca
Brus Vilis kao pravi u muzeju Madam Tiso
A.B. | 15. 02. 2011. - 16:50h | Foto: AP AFP

Voštana figura holivudskog glumca Brusa Vilisa predstavljena je u muzeju Madam Tiso u Londonu.

[Image: 117145_brus-vilis-foto-ap-beta_ff.jpg?ver=1297784936]

Zaposleni su radili da svaki detalj na kipu bude savršen, a posebno su se potrudili da daju zavšni glac njegovoj frizuri.

“Brus je bio izbor naroda”, saopštili su iz engleskog muzeja.

Zvezda filma “Umri muški” ove godine je imao glavnu ulogu u filmu “Red” pored Helen Miren, Džona Malkoviča i Morgana Frimena.

[Image: 117133_brus-vilis-foto-afp-_ff.jpg?ver=1297784980]

Prošle godine imali smo prilku da ga gledamo u blokbasteru “The Expendables” zajedno sa Silvesetrom Staloneom, Arlondom Švarcenegerom, Mikijem Rurkom i Džejsonom Stetamom.

Reply
Quote:Snimaće se Loši momci 3
Beta | 15. 02. 2011. - 22:55h

LONDON - Junak filma "Loši momci" iz 1995. i njegovog nastavka iz 2003. godine Martin Lorens izjavio je da je u planu snimanje trećeg filma tog akcionog serijala, objavio je Nju mjuzikal ekspres (NME).

[Image: 117173_film-losi-momci-3-plakat_f.jpg?ver=1297794857]

Glumac je kazao da je u toku rad na scenariju filma "Loši momci 3".

"Trenutno rade na scenariju. To je nešto što deluje vrlo verovatno. Vil (Smit, glumac) mi je rekao da i on želi da učestvuje", kazao je Lorens.

"Čuo sam da su angažovani (producent i režiser) Majkl Bej i (producent) Džeri Brukhajmer. Videćemo", dodao je on.

U prethodna dva filma, Lorens i Smit igrali su detektive koji rade u jedinici za borbu protiv narkomanije u Majamiju.

Reply
Quote:DYLAN DOG KONAČNO DOBIJA FILMSKU VERZIJU

16. marta počinje prikazivanje filma "Dylan Dog: Dead of Night", zasnovanog na kultnom istoimenom stripu o istraživaču paranormalnih pojava.

Film koji se godinama najavljivao režira Kevin Munroe, a snima se u američko-talijanskoj produkciji. Iako je trailer objavljen sa talijanskom sinhronizacijom, prikazani kadrovi daju odličan uvid u ono što očekuje ljubitelje ovog stripa.

Priča je smještena u New Orleans, a Dylan Dog će se, kada prihvati novi slučaj, susresti sa vampirima, vukodlacima, zombijima, čak i čuvarom pakla.

Ulogu Dylana Doga je dobio Brandon Routh, najpoznatiji po ulozi Supermana, a ostale uloge igraju Sam Huntington, Anita Briem, Peter Stormare, Kurt Angle i Taye Diggs.
Pogledajte trejler
Reply
Quote:SCHWARZENEGGER OŽIVLJAVA „TERMINATORA“?

Arnold Schwarzenegger navodno planira oživjeti "Terminator" franšizu. Glasine o tome pokrenule su se nakon Schwarzeneggerove najave da se vraća u glumačke vode. Podsjetimo, nedavno je, nakon sedam godina obnašanja dužnosti guvernera Kalifornije, slavni glumac na svom Twitter profilu napisao: "Imam uzbudljive vijesti. Moji prijatelji iz CAA (Creative Artists Agency - američka agencija koja okuplja vodeće filmske, muzičke, televizijske i sportske zvijezde, op.a.) me sedam godina pitaju kad mogu početi prihvatati ponude za mene. Danas sam im dao zeleno svjetlo",

prenosi Index.hr.
http://www.source.ba/clanak/694153344083/
Quote:„IGRA SJENKI“ – NASLOV NOVOG FILMA O SHERLOCKU HOLMESU
Nastavak filma "Sherlock Holmes" u režiji Guyja Ritchieja, dobio je naslov "Sherlock Holmes: Igra sjenki", saopštio je studio Warner.

Detektiva Holmesa ponovo će tumačiti Robert Downey Jr, a uloga njegovog pomoćnika Watsona i u nastavku je pripala Judeu Lawu.

U glumačkoj postavi su i Noomi Rapace, Stephen Fry i Rachel McAdams.

Prvi Ritchyjev film o Sherlocku Holmesu zaradio je više od 500 miliona dolara od prodaje kino ulaznica.

Film je 2010. bilo nominovan za Oscara u dvije kategorije.

"Sherlock Holmes: Igra sjenki" stići će u sjevernoamerička kina 16. decembra ove godine.
http://www.source.ba/clanak/385318744075...ref=ostali
http://www.mondo.rs/s197934/Film/Serloko...senki.html
Quote:KONAČNO I PRVI TRAILER FILMA „X-MEN: FIRST CLASS“
Prije nego što su Charles Xavier i Erik Lensherr postali Professor X i Magneto, bili su samo dvojica mladića koji su zajedno otkrivali svoje nove moći. Prije nego što su postali smrtni neprijatelji, bili su najbolji prijatelji, koji su, zajedno sa ostalim mutantima pokušavali zaustaviti najveću prijetnju s kojom se čovječanstvo ikada suočilo.

Ovo je osnova priče filma "X-Men: First Class", novog nastavka serijala o popularnim mutantima, koji režira Matthew Vaughn.

Glavne uloge u filmu zasnovanom na kultnom Marvelovom stripu, čija je premijera zakazana za 3. juni, igraju James McAvoy, Michael Fassbender, Kevin Bacon, January Jones i Jennifer Lawrence.
http://www.imdb.com/video/imdb/vi1434032665/http://www.source.ba/clanak/494215043467...ajcitaniji
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)