MTS optički net
Nadam se da će upload biti dobar (2:1 ili 1:1), ne bi štetilo da SBB konačno ima ozbiljnu konkurenciju u nekom simislu, ako ne u TV ponudi onda u internet ponudi.
Reply
Ako paketi budu i dalje 50/2 a cene iste kao i do sada piši propalo.
LG 40LF631v
SBB D3i
Reply
Ja kod kuće imam mts optiku i hteo sam da potpišem ugovor za optički internet, međutim odnos cene i kvaliteta je po mom mišljenju neodgovarajući. Naime, dobio sam ugovor gde mi je ponuđen internet 150/20 za 3400 RSD mesečno uz 2 meseca probnog perioda i 5 meseci gratis. Iskren da budem meni je to delovalo izuzetno skupo imajući u vidu ponude drugih operatora i odustao sam od ove ponude, iako posedujem optiku. Postoji i druga opcija sa 250/20 ali me iskreno nisu interesovali uslovi za tu opciju imajući u vidu prethodnu.
Reply
Da je bar u tu cenu ušao i IPTV (ne ulazim u kvalitet ponuđenih kanala) pa da čovek i nekako pristane...
Reply
(20. Sep 2017, 13:12)Ducak Wrote: Ja kod kuće imam mts optiku i hteo sam da potpišem ugovor za optički internet, međutim odnos cene i kvaliteta je po mom mišljenju neodgovarajući. Naime, dobio sam ugovor gde mi je ponuđen internet 150/20 za 3400 RSD mesečno uz 2 meseca probnog perioda i 5 meseci gratis. Iskren da budem meni je to delovalo izuzetno skupo imajući u vidu ponude drugih operatora i odustao sam od ove ponude, iako posedujem optiku. Postoji i druga opcija sa 250/20 ali me iskreno nisu interesovali uslovi za tu opciju imajući u vidu prethodnu.

Najpre, hvala ti na informaciji o ceni. Kad kažeš "kod kuće", pretpostavlajm da živiš u zgradi. Ja sam još uvek porodičnoj kući, sagrđenoj 1985. godine. Od strane mts-a mi je rečeno da optički net paketi nisu za sada predviđeni u individualnim stambenim objektima. Ovde kod mene sada ne može ni ADSL brži od 10mbps, jer je udaljenos između moje lokacije i centrale veća od 1600 metara.

S druge strane SBB silver veza (40mbps) radi na prilično dobrom nivou stabilnosti, ali glupi CGNAT čini takvu vezu prilično besmislenom.

A MTS je na telefonski zahtev skinuo CGNAT sa terminalne opremene koja je kod mene. I neće biti vraćen nikad više, osim u slučaju neophodnosti zamene opreme. Ali čak i tada bi sve što treba da uradim bilo da ponovim zahtev za uklanjanje CGNAT-a.
___________________________________________________________________________________
SBB: TRIO Gold paket

MTS TV: Osnovni paket
ADSL: Net 10

Reply
Je l' fiksni telefon i dalje uslov? Ako jeste, tek onda se ne isplati.
Reply
Jedno glupo pitanje:
Za koje svrhe vam treba brzi net od 50Mbps?
Reply
Ja imam taj i sasvim mi je dovoljan! :D
Reply
Te velike brzine koje pominje "Ducak", 250/20 ili 150/20 imaju smisla u firmama gde se download/upload deli na mnogo radnih stanica od kojih skoro svaka ima pristup Internetu ili kod multi video conferencinga gde bi svi učesnici u razgovoru koristili HD sliku bez seckanja i tome slično. Što se tiče Interneta za kućne potrebe, mislim da bi bilo pametnije napraviti manje pakete tipa 2:1. Npr. brzine 10/5; 20/10; 30/15 i 50/20 i zaista više od toga je nepotrebno. Ostatak download opsega od 50 -150 ili 50-250 Mb korisnije bi bilo (za kućne korisnike) preusmeriti u IPTV i njegove prateće servise. Povećati bitrate za SD tv kanale da slika ne bude mrljava. Pojedine moje komšije koriste Telekomov IPTV i razočarani su kvalitetom SD Arena kanala koji su mutni na HD televizoru. Shvatam da Telekom to namerno radi da natera korisnike da uzmu HD paket ali posle uvođenja brze optike slanje tako loše slike postaje besmisleno. Takođe, usluge tipa identifikacija poziva, poziv na čekanju i tome slično trebalo bi konačno da uđu u osnovnu ponudu fiksne telefonije. Jedino oni to još ekstra naplaćuju kao neki tehnološki luksuz što je smešno u 21. veku.
Reply
(23. Sep 2017, 00:34)dvb-t manijak Wrote: Jedno glupo pitanje:
Za koje svrhe vam treba brzi net od 50Mbps?

Kako bih mogao da skinem sto veci film/igru u sto kracem periodu. Nisu mi jasni ljudi koji misle da je brz internet "nepotreban".
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)