Predlozi
Мислим да би било знатно боље и олакшавајуће да се испод аватара и информација које већ све иду у том дијелу, обавезно убаци и поље оператер.

Зашто?
- Па овај форум се управо тиме и бави.

Искрено, овдје постоји нека врста фетишизације сплитовања и 100%-е подударности теме и поста. (и овај дио поруке ће вјерованто бити пребачен на другу тему). При томе се свакако губи из вида да ни један разговор (било лицем у лице или преко нета) не може тећи праволинијски са 0% одступања од теме.

Нпр. задњи пут сам писао нешто везано за ОБН на тему Арена vs. Спорт Клуб. Сад...да сам написао "Ја имам ТоталТВ" подразумијевало би се да немам Арену и да сам стога приморан гледати одређене утакмице (европска такмичења) на глупавим јавним телевизијама БиХ са лошим квалитетом и да ми је због тога без везе. Те да је то мана Тотала.
Наравно, тај дио са "имам ТоталТВ" ми је стварно глупо понављати у сваком посту (људи ће помислити да ми фали која даска у глави). Али пошто то нисам, Теди ми је пребацио постове на 2 локације (прекинут и ток разговора) још са коментаром "ово је тема о односу Спорт Клуба и Арене, а не о било којим телевизијама" или како је већ писало.

Editovao teddy: uklonjen pokušaj psihoanalize.
fiat iustitia et pereat mundus

Reply
(13. Mar 2014, 12:27)Kohlhaas Wrote: Мислим да би било знатно боље и олакшавајуће да се испод аватара и информација које већ све иду у том дијелу, обавезно убаци и поље оператер.

Postojalo je na starom forumu, biće razmotreno da li postoje tehničke mogućnosti da se uvede i na ovom.

(13. Mar 2014, 12:27)Kohlhaas Wrote: ни један разговор (било лицем у лице или преко нета) не може тећи праволинијски са 0% одступања од теме.

Tačno, ali ti i sagovornici niste pokazivali nikakvu nameru da se uopšte vratite na temu, već ste ispisali gomilu poruka o kvalitetu prenosa na OBN-u, a kasnije i o Face TV, „kokama“ u studiju i komentatorima.

(13. Mar 2014, 12:27)Kohlhaas Wrote: Али пошто то нисам, Теди ми је пребацио постове на 2 локације (прекинут и ток разговора) још са коментаром "ово је тема о односу Спорт Клуба и Арене, а не о било којим телевизијама" или како је већ писало.

Da, tako nešto piše. Tok razgovora nije prekinut, pošto je na temi o OBN-u objavljena slika studija s „kokom“, pa se diskusija nastavila o tome kako se ona zove. Da ne misliš možda da i to spada u temu o SK i Arenama?

Možda bi ti hteo da pišeš o svemu i svačemu u bilo kojoj temi, ali to ovde ne može, jer forum nije napravljen zbog tebe, već da onaj ko traži informacije o nečemu može da ih nađe. Dakle, kritike i opisi OBN-ovog prenosa spadaju u temu o OBN-u jer ljudima neće pasti na pamet da ih traže tamo gde si ih ti pisao, kritike na račun komentatora spadaju u temu o komentatorima iz istog razloga, a odnos između SK i Arena u temu o tome. Uz to, onaj ko dođe na temu o odnosu SK i Arena u očekivanju da će saznati nešto novo ne treba da gubi vreme tražeći mrvice korisnih informacija među 5 ili 10 poruka koji s tom temom suštinski nemaju nikakve veze.

U prevodu, svrha foruma je da se što brže, bez preskakanja kilometarskih offtopica, dođe do željenih informacija, naravno ako su one na njemu dostupne.
Reply
Ок...ајд наприје да мало спустим лопту.

1. Уопште не желим да се свађам и расправљам. То ми није била намјера ни при писању поста. Да говорим исто умјесто пишем, мој тоналитет гласа би био дијаметрално супротан.

2. Видим да ми је уклоњен мој злобни "покушај психоанализе админа" и због тога имам 20%. С тим у вези:
Мени није била намјера било кога да увриједим или било шта слично. Нити, искрено, има шта на томе уврједљиво. На крају крајева, и себе сам убацио ту. Ако си тако схватио мој пост - извињавам се. Али, морам признати да ми није јасно зашто сва та драма око тога. Најприје, тиме нисам прекршио правила. То је више требало да има "релаксирајући" карактер. Сад...да сам те питао: "А да ти ниси марсовац у хороскопу?" можда би ми и то избрисао, али сигуран сам - не бих добио тих 20%, зар не?

3.
Quote:Možda bi ti hteo da pišeš o svemu i svačemu u bilo kojoj temi, ali to ovde ne može, jer forum nije napravljen zbog tebe, već da onaj ko traži informacije o nečemu može da ih nađe. Dakle, kritike i opisi OBN-ovog prenosa spadaju u temu o OBN-u jer ljudima neće pasti na pamet da ih traže tamo gde si ih ti pisao, kritike na račun komentatora spadaju u temu o komentatorima iz istog razloga, a odnos između SK i Arena u temu o tome.

Везано за ово примјећујем 2 ствари:
I - мало дрчнији начин писања и обраћања, можда гријешим и интерпретацији. Тако, чини ми се, ни у једном тренутку нисам ја поступио па да би ти имао основа били узнемирен или пак тако реаговати. Мислим да за тим апсолутно нема потребе.
II - не, то свакако не спада у тему "СК и Арена", али хајд ти мени реци како да ја одговорим на пост у тој теми - да отварам нове теме и пишем приватну поруку: "Е, де погледај овдје на линк, тамо не смијемо наставити о томе". Мислим, пази...разумијем шта хоћеш тиме рећи и постићи, само кажем да ми то понекад дјелује исувише агресивно и претјерано. Усто, мој први пост на ту тему си такође пребацио на друго мјесто, а тај пост се директно односио на ману ТоталТВ, пошто има у понуди само СК и како је њиховим корисницима (између осталог мени) с тим у вези. Када сам писао о потреби да се убаци поље "оператер" сам објаснио како се тај мој пост односи на то.

И на крају да нагласим...ово нити је свађа нити расправа (бар ја на ово тако не гледам), него само изношење чињеница одн. представљање моје перспективе у цијелој овој ствари. При томе, морам рећи, изразито знам бити саркастичан и циничан (регуларно стилско средство по мени), али сам се трудио да то избјегнем, управо ради могућности погрешне интерпретације. Дакле, племенито :D се одричем своје природе како би разговор учинио сталоженим и смиреним, без тензија.

Reply
(13. Mar 2014, 13:30)Kohlhaas Wrote: Мени није била намјера било кога да увриједим или било шта слично.

Nije važno šta ti kažeš da ti je bila namera. Ono što jeste važno je da takve poruke vode do ličnog prepucavanja umesto do diskusije s argumentima. Nisi ni prvi ni poslednji koji je za psihoanalizu drugih korisnika dobio 20% i ta politika netolerisanja vođenja diskusije na ličnom planu će se nastaviti.

(13. Mar 2014, 13:30)Kohlhaas Wrote: II - не, то свакако не спада у тему "СК и Арена", али хајд ти мени реци како да ја одговорим на пост у тој теми - да отварам нове теме и пишем приватну поруку: "Е, де погледај овдје на линк, тамо не смијемо наставити о томе". Мислим, пази...разумијем шта хоћеш тиме рећи и постићи, само кажем да ми то понекад дјелује исувише агресивно и претјерано.

I meni deluje preterano što su tri teme koje si pokrenuo zahtevale intervenciju - dvema je bilo potrebno uskladiti naslov sa sadržajem, a treću izdvojiti iz teme o NG kanalima, pošto se u njoj radi i o Discoveryjevim i o Viasatovim kanalima i o Historyju.

Što se karikiranja s prepiskom tiče, niko tebi ne zabranjuje da odgovaraš na poruke, već ti je ukazano na to da se neopravdano buniš zbog toga što su tvoje poruke završile u odgovarajućim temama.

(13. Mar 2014, 13:30)Kohlhaas Wrote: Усто, мој први пост на ту тему си такође пребацио на друго мјесто, а тај пост се директно односио на ману ТоталТВ, пошто има у понуди само СК и како је њиховим корисницима (између осталог мени) с тим у вези. Када сам писао о потреби да се убаци поље "оператер" сам објаснио како се тај мој пост односи на то.

Pošto je ta poruka izazvala diskusiju o OBN-u zbog činjenice da sadrži negativnu ocenu prenosa na tom kanalu, prebačena je u temu o OBN-u zajedno s drugima.

Da si je sročio tako kako je sada tumačiš i nastavio da pričaš o manjkavosti ponude Totala i drugih operatera zbog rata SK i Arena, ne bi bila premeštena.
Reply
Quote:I meni deluje preterano što su tri teme koje si pokrenuo zahtevale intervenciju - dvema je bilo potrebno uskladiti naslov sa sadržajem, a treću izdvojiti iz teme o NG kanalima, pošto se u njoj radi i o Discoveryjevim i o Viasatovim kanalima i o Historyju.

И мени дјелује претјерано да то нисам једини примијетио, а та пракса је свеприсутна... што би рекао један од чланова, госпон Ђовани:

Quote:Imam predlog - da uvedete nagradu za članove koji uspeju tri puta za redom da pogode pravu temu u kojoj treba postaviti određenu poruku. Napravili ste haos sa temama. Prosto sam bio iznenađen kada mi poruka u prva 2 sata nije premeštena u neku drugu temu, ali ne za dugo.

Драги, Теди! Немој админовати стаљинистички...да не би настао и термин тедиистички...

Quote:Nije važno šta ti kažeš da ti je bila namera. Ono što jeste važno je da takve poruke vode do ličnog prepucavanja umesto do diskusije s argumentima. Nisi ni prvi ni poslednji koji je za psihoanalizu drugih korisnika dobio 20% i ta politika netolerisanja vođenja diskusije na ličnom planu će se nastaviti.

Ок. Ево, званично повлачим све речено и увиђам покајнички све своје гријехе, али од овога нећу одступити. Покажи ми правило које сам прекршио! Па не можеш ме кажњавити како ти се ћефне...то што си и другима пуцао казне због истог - још горе. Постоје неки људи који би се само свађали и у свему виде напад на њих лично. Вјерујем да можеш разумски резоновати.

Сад, молим те, немој ово брисати јер објашњава шта сам ја теби писао, а самим тим и то да потпуно гријешиш у кажњавању мене.

Ево нпр. како то код мене изгледа тј. које "симптоме" аналног карактера имам (о себи ваљда могу писати шта хоћу?):
- увијек тачан (темпорално), презицан (вербално), пишем са много запета, заграда и објашњења (стремљење ка егзактношћу), неспособност кратког и сажетог изјашњавања и објашњења, или нпр. никад не кажем за 10 мин. него тачно (6, 7, 8 минута - и знам колико ми гдје треба да стигнем) нити заокружујем вријеме (кажем нпр. 17 и 44), на рачунару имам право стабло фолдера гдје је све у савршеном складу, имам компулзивно понашање (не желим нагазити линију, прије сам одређене радње радио само у парним бројевима и сл.), претјерана уредност, коришћење термина који означавају фекалије при карактеризацији нечега (с*** и г***), невјероватно тврдоглав, константно анализирање ствари гдје се се све гледа аналитички, стерилно и као такво вреднује (претјерана рационализација). Наравно, ове карактеристике су, у зависности од личности до личности, у различитој мјери присутне. Мени је нпр. драго због већине ствари какав сам...мени је хаотичност и ирационалност баш одбојна.

И сад...ја кад сам ово теби рекао...прво, ја не видим ништа лоше у овим карактеристикама...имао сам сумњу да имам колегу у мало одступајућем приступу свијету Smile (а моја сумња се заснива управо на твом сјецкању и пребацивању у егзактне теме, које је и више него наглашено). И више је било у фазну: "Бога ти, је л тачно ово за тебе". Да си рекао "да", одговорио бих ти вјероватно, "то, колега"...да си рекао "не", договорио бих "хм...а био сам убијеђен". И сад мени стварно није јасно на основу чега ти овдје желиш сад ово претворити у лични напад на тебе, мене оптужиди да сам извршио напад ad hominem, што просто није тачно. Само сам те питао да ли се уклапаш у ову помалу застарелу карактеризацију. То, што је људско биће као такво егоистично и самозаљубљено па је изразито толерантно када му се ласка (иако очигледно везе са стварношћу то ласкање нема), а изразито интолерантно што не пресликава њега као савршенство. Од тебе, бар како сам могао закључити, сам очекивао рационалнији и трезвенији приступ овоме, а не овако нешто банално схватити толико лично.

Само да знаш...по тој класификацији сви се ми дијелимо на пет типова карактера (анални је само један од тих)...тако да је твој став како се ради о нападу на тебе лично апсолутно неутемељен.

У преводу, не можеш ме кажњавати на основу интерпретације, него на основу написаног. Све друго је самовоља и исконско игнорантско понашање. (критика дјела, не личности)

Reply
Ja bih ti iskreno preporučio da se na ovom forumu uzdržiš od ove analize karaktera jer, kako reče Tedi, vodi definitvno ka prepucavanju. Bar 10 uvredljivih pošalica se može nadovezati na nju, i to što si i sebe "izanalizirao" to neće sprečiti.

Jednostavno, drži se tema u kojima pišeš, a ako ti i "odluta" misao, promisli da priču nastaviš u odgovarajućoj temi.
Reply
Очигледно је онда проблем у мени, пошто сам се убио писајући и објашњавајући, а изгледа да нико не конта шта покушавам цијело вријеме рећи. Покушавам рећи да нисам никога анализирао него сам га питао...на шта је могао рећи "шта те брига" и опет би цијела прича била завршена....а не да ми фол пуца некакве казне.

Хвала на времену. Одустајем.

Заборавио сам на ово:

Quote:Što se karikiranja s prepiskom tiče, niko tebi ne zabranjuje da odgovaraš na poruke, već ti je ukazano na to da se neopravdano buniš zbog toga što su tvoje poruke završile u odgovarajućim temama.

Ја се нисам бунио што су ми постови пребачени, већ сам написао одличан примјер зашто је потребно да стоји који корисник је код којег оператера. А више сам се побнио на дрску квалификацију тог мог поста.

Reply
(13. Mar 2014, 12:27)Kohlhaas Wrote: Мислим да би било знатно боље и олакшавајуће да се испод аватара и информација које већ све иду у том дијелу, обавезно убаци и поље оператер.

Ovo je dobar predlog i čim budem imao malo više vremena radiću na dodavanju ove opcije. Nažalost, dodavanje dodatnih polja u ovom softveru nije baš klik na dva-tri dugmeta već se mora menjati kod foruma, ali ću svakako pokušati to da implementiram što je pre moguće.
Reply

to vec postoji u profilu.
Ne svadjaj se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuce iskustvom...
Reply
Признаћеш да је доста лакше када то одмах пише поред поста, него да мораш улазити у нечији профил па гледати. Осим тога, мислим да је у овом случају доста битнија информација ко којег оператера користи, него када се придружио форуму или колико постова има.

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)