Vest GT3-110 - solidan kombo T2+S2 prijemnik za 25 evra
Kad budeš mogao postavi screenshot-ove.

Reply
Važi, našao sam i satelite koje sam ranije gledao al bez HD risivera. Mislim da je malo komplikovano sortiranje kanala i da SAT ne stoji na displeju kad je risiver u stand by režimu ( kao neke mane koje sam primijetio na brzinu)
VEST gt3-110 dvbt2+dvbs2
Dvbt CG + dvbt SRB;
Eutel 16e + Astra 19e + Amos 4w
Reply
Za sad sve radi ok, sem sto neće da mi skenira satelitske kanale koji su na posebnim transponderima npr. Rtcg sat, dm-sat, kanal D romania... nznm do cega je , ,antenu nisam pomjerao a na dvbs risiveru su mi postojali ti kanali sa bas solidnim kvalitetom signala (oko 80%)..
P.s. stoji sat na displeju kad je risiver u stand by-u.
VEST gt3-110 dvbt2+dvbs2
Dvbt CG + dvbt SRB;
Reply
Da li risiver ima "blind scan" tj. scan bez unosa paremetara?

Čini mi se da postoji nešto takvo. Ako ne uspeš, pokušaj pomerati frekvenciju +/- 1MHz,2,3,..., kao i symbol rate +/-1,2,3. Koliko vidim imaš problema sa kanalima koji imaju nizak symbol rate, što je često slučaj sa lošijim tjunerima.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Naravno da ima al ih ne skenira na taj nacin.
- Kad probam ručno da ubacim frekvenciju tj.dodam novi tp pokazuje mi sledeći tekst Tp konflikt .Na ostalim tp radi super sem na tim koje uopšte ne registruje. Ns znam da li malo lnb da pomjerim ?
----Takođe sam primijetio da sat kasni, ako uveče ostavim sa tačnim vremenom,ujutru primijetim kašnjenje od 4-5 min!!!
VEST gt3-110 dvbt2+dvbs2
Dvbt CG + dvbt SRB;
Reply
Postoje više vrste skenova, puni koji prati listu transpondera koja je učitana ili onaj koji se zansvina na automatskoj detekciji svih parametara (tzv. blind scan). Ovaj drugi je napredniji oblik i nisam siguran da li tvoj risiver podržava.

Što se transpodera tiče, da li si ti prve upisivao ili su već bili u prijemniku? Ako je lista već bila, ona je ona koja se može naći na raznim sajtovima, međutim, ako lokalni oscilator u LNB malo šeta od specifikacija onda se događa +/-1 ili više MHz, a to se često lako primeti na SCPC (Single-Channel-Per-Carrier), zato što je sam fizički kanal tog programa 4-5MHz dok onih sa višim symbol ratom često 36MHz. Ako ne uspe, onda ćeš se morati pomiriti da je tjuner loš i da ne radi sa kanalima niskog symbol-rate-a.

Što se sata tiče, sat se često sinhronizuje sa satom na transponderima koji operater kontroliše. Taj koji oni podese može biti pogrešan (slučaj Teamsata). Drugi mogući razlog je da je sat sinronizovan na mrežni napon (50Hz) koji nije uvek konstantne učestanosti, pa se i sat menja (jeftini uređaj i nema kvarc).
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
Rucno sam ih upisivao ,nisam primijetio da ih ima na listi posto je velik broj transpondera,ima neka NIT opcija koja kad je uklj. trazi nove tp koliko kapiram (mozda grijesim Smile) Ne vjerujem da je nesto do lnb-a jer sam imao te kanale na dvbs risiveru Opticum 7000c i to kvalitetom signala oko 80% .
VEST gt3-110 dvbt2+dvbs2
Dvbt CG + dvbt SRB;
Reply
Primijetio sam sad u podesavanjima lnba ima opseg frekvencija sledeci:5150,5750,9750,10600,10750,11300,11475, 5150/5750, universal(9750/10600),universal 9750/10750),mozda zato ove zadnje transpondere sa liste kingofsat koji su na frekvenciji preko 12000 ne moze da registruje. Ja sam u postavkama podesio na ovo zadnje -universal 9750/10750) . Kad rucno ukucam frekvenciju za npr: Dm sat 12593 sr 2500 pokazuje mi jacinu signala 70% kvalitet 0% kad mijenjam frekvenciju i/ili SR za po 1,2,3 mhz jacina osciluje izmedju 70-80% ,kvalitet i dalje 0.
----------------------------
Uspio sam da ih pronađem i RTCG sat i dm sat i još neke koji su takođe sa malim SR Smile
VEST gt3-110 dvbt2+dvbs2
Dvbt CG + dvbt SRB;
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)