SBB kupio IKOM
Imali su u ponudi do 1.februara 2016. Arena1 je isla u osnovnom paketu, a imali su i poseban Arena paket sa Arenama2, 3, 4, 5.
I LIKE TRAINS
Reply
Са нагласком на "имали" Smile
Reply
(22. Sep 2016, 14:08)Perica Wrote: Ostali su RV i Kopernikus koji ce morati da se priklone nekom carstvu i uskoro imamo situaciju kao sa mobilnim operaterima da ti daju mobilne telefone uz paket koji su skuplji nego sto ih mozes naci da ih kupis u radnjama za mobilne telefone.

Cisto za tvoju informaciju. Kopernikus je prodat Poljskom investicionom fondu iza kog kako se suska stoji Ruski kapital. Tako da ih nije bas mnogo ostalo.
Reply
Evo članka iz Politike koji se baš bavi kupovinom IKOM-a i SBB-ovim dominantnim položajem na tržištu:
http://www.politika.rs//articles/details/364041
Reply
(23. Sep 2016, 14:29)Merdzer Wrote: Kopernikus je prodat Poljskom investicionom fondu iza kog kako se suska stoji Ruski kapital.

To nesto novo? Na APR-u nema nikakve promene vlasnicke strukture.
Reply
Ja i dalje ne razumem razlog za novi sajt, povecanje brzine na TEL5 i deljenje novih modema. Ne verujem da se dil sa SBBom desio preko noci...
I LIKE TRAINS
Reply
(23. Sep 2016, 19:29)Milanl91 Wrote: Evo članka iz Politike koji se baš bavi kupovinom IKOM-a i SBB-ovim dominantnim položajem na tržištu:
http://www.politika.rs//articles/details/364041

Da ga imamo i ovako Smile

(Politika) Американци контролишу кабловске ТВ у Србији
[Image: 21a5.png]
[Image: mzAebF3.gif]
Reply
(23. Sep 2016, 21:24)domo-kun Wrote: Ja i dalje ne razumem razlog za novi sajt, povecanje brzine na TEL5 i deljenje novih modema. Ne verujem da se dil sa SBBom desio preko noci...
Oni su odavno imali dil sa SBB-om u pogledu dozvole za preuzimanje nekih kanala. Kupovina se dogodila "navodno" pre nekoliko meseci, negde početkom proleća verovatno ali to sad više nije ni bitno. Što se tiče sajta možda će se i dalje zvati IKOM sa sufiksom d.o.o. SBB ili neka takva glupost. Danas sajt nije nikakav problem promeniti u roku od 24h. Verovatno start novih SBB paketa neće biti do Nove godine na osnovu ranijih pisanja na ovom forumu. Mnogo toga je još nepoznato. Jednostavno mi ne znamo kakve su odredbe kupoprodajnog ugovora u pogledu odnosa SBB-IKOM. Mada, ako je SBB uzeo 100% vlasništva može sve da okrene naglavačke ako hoće. Tu je pitanje zaposlenih, preuzimanja trenutno aktivnih ugovora (po pravilu ništa se ne bi smelo menjati za korisnike dok im ne istekne ugovor) itd.
Reply
Znam, znam sve to sa SBBom, ocigledno je odavno bilo. Kao sto rekoh, ne verujem da se ovako nesto desilo preko noci. Cak stavise mislim da se desilo jos prosle godine, pred kraj 2015, tako da mi nije jasno zasto bi trebovali modeme, dizali brzine i izbacili sajt sada, kao sto si rekao sajt je moguce napraviti veoma brzo, tako da ne verujem da je tako nesto radjeno mesecima.

Razumem da niko nema tacnu informaciju, i da komisija za zastitu konkurencije jos nije donela odluku, ali su mi ove stvari nekako upale u oko.
I LIKE TRAINS
Reply
Trebalo bi sad uzeti ugovor na 2 godine. Da se na vreme zaštitimo od SBB-ovog bahaćenja cenama.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)