Prenosivost u fiksnoj telefoniji od 1.4, skoro 3 godine nakon uvođenja u mobilnoj
Naravno da je moguće, samo proveri kakav ti je ugovor sa SBB-om. A i Telekom je promenio uslove, mislim da se podrazumeva ugovor na dve godine.
Reply
Neznam gde sam tacno procitao, a opcijom pretrazivanja nisam pronasao, jel moze pomoc oko trazenja koda\sifre za dekodiranje mob.telefona od operatera,nakon isteka ugovorne obaveze prema istom?
Molim Admine da prebace post u odgovarajucu temu,ako sam omasio ovde.
Kad ti svi okrenu ledja, šutni ih u dupe! 
Reply
Ovog meseca mi istice ugovor za BOX paket,i planiram da fixni i internet preselim kod SBB-a,i spojim sa D3 paketom, pa mi treba savet,da li se zahtev podnosi nakon isteka,ili pre isteka datuma koji je upisan u ugovoru sa MTS,i kako ide ta procedura,predpostavljam da idem u SBB da bi podneo zahtev za prenos broja,ali dobro bi mi dosao savet nekoga ko je to vec odradio...
Kad ti svi okrenu ledja, šutni ih u dupe! 
Reply
U Srbiji po RATEL-u ukupno ima 2,55 miliona fiksnih telefonskih priključaka, a Telekom u svom izveštaju o poslovanju tvrdi da je njegovih 2,282 miliona. To znači da Telekomov udeo iznosi 89,5%. U drugu fiksnu mrežu preneto je 184 hiljade brojeva, mahom iz Telekomove u neku alternativnog operatora, tempo prenosa u 2015. i 2016. bio je oko 6000 korisnika mesečno. Podaci se odnose na kraj 2016.

U Crnoj Gori su po poslednjem izveštaju za septembar ove godine alternativni operatori sveli tamošnji Telekom na udeo od 86% u fiksnoj telefoniji, s tim da najjači konkurent Mtel sam ima 11%, dok prvi sledeći Telemach ima 2%, a Telenor 1%. Po izveštaju za decembar 2016, tamošnji Telekom je imao udeo od 91,5%.
Reply
(01. Nov 2017, 20:49)andrija-king Wrote: Ovog meseca mi istice ugovor za BOX paket,i planiram da fixni i internet preselim kod SBB-a,i spojim sa D3 paketom, pa mi treba savet,da li se zahtev podnosi nakon isteka,ili pre isteka datuma koji je upisan u ugovoru sa MTS,i kako ide ta procedura,predpostavljam da idem u SBB da bi podneo zahtev za prenos broja,ali dobro bi mi dosao savet nekoga ko je to vec odradio...

Evo nekog saveta sa sajta SBB-a,a za podnosenje pre ili posle isteka,ne znam. Nadam se da sam pomogao.

Kako da podnesem zahtev za prenos broja u SBB mrežu?

Zahtev za prenos broja možeš podnesti putem telefona 19900 ili dolaskom u Korisnički servis. 

Tvoj zahtev ćemo proslediti tvom trenutnom operatoru, davaocu broja, pa je važno da budu ispunjeni sledeći uslovi:

• Izmirena sva dospela potraživanja trenutnog operatera
    • Da koristiš usluge trenutnog operatera najmanje šest meseci
    • Da je broj aktivan, jer ukoliko je privremeno isključen neće biti prenet 

Ukoliko se i SBB usluge i telefonija vode na tvoje ime, prijavi se putem telefona na broj 19900 a zahtev za prenos broja ćemo ti poslati na kućnu adresu. 

Ukoliko želiš da preneseš broj koji nije u tvom vlasništvu, potrebno je da vlasnik telefonskog priključka potpiše saglasnost, kojom prenosi vlasništvo nad telefonskim priključkom na tvoje ime. Zahtev se podnosi u Korisničkom servisu, uz obostrano prisustvo. Prilikom podnošenja zahteva za prenos broja potrebno je da priložiš na uvid ličnu kartu i račun za telefonske usluge trenutnog operatera.

Evo i linka, ako treba.
Insert iz reklame za Informer:"Volim taj Informer, tu ima svašta..." ROFL ROFL
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)